Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Главоболие при използване на телефона
#1

Здравейте, някой от собствениците на телефона сблъсква ли с този проблем - https://blog.elcomsoft.com/2018/03/iphon...ee-clicks/

Статията е за iPhone X, но в нея описват проблем и с нашите телефони. При точно определено положение на осветеността и доста силен филтър за син цвят нещата се подобряват при мен. Но неприятното чувство на режима и болка в главата са почти постоянни.

Интересува ме други дали има. Дано не. Smile

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

PWM отдавна го има при мониторите за PC и за съжаление съм чувствителен към такива. Но за телефони не бях виждал тестове. Не ме е боляла главата до сега.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#3

Аз пък си сега не съм усещал от монитор проблем. Обаче сега с телефона страдам. Четох и по други чужди форуми и там също се споменава. Признавам си, че за PWN не бях чувал или обръщал внимание може би точно, защото не съм имал проблем. До сега ... Дано се намери решение, че не ми се сменя телефон заради подобен проблем.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#4

И аз имах проблеми с главоболие именно от самсунг. И от S7 насам смених марката и проблема изчезна. Явно съм чуствителен към шима които имат. От някой монитори също ме заболява главата. Пробвай за извесно време с друг телефон дали ще имаш проблем. Не робувай на марки здравето е много по важно.....

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#5

Не робувам. За това и 3 години изкарах с iPhone 6S. Алтернатива ми е P20 Pro или 6T като излезе. Или ако има въобще някаква надежда да го оправят софтуерно...
Но Самсунга е добър и не е на различна цена с договор от останалите. Изключвам iPhone X,XS,XS max, но от статията става ясно, че има подобен проблем и в Х.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#6

(2018-09-28, 13:11:18)i.stojanov написа:  Не робувам. За това и 3 години изкарах с iPhone 6S. Алтернатива ми е P20 Pro или 6T като излезе. Или ако има въобще някаква надежда да го оправят софтуерно...
Но Самсунга е добър и не е на различна цена с договор от останалите. Изключвам iPhone X,XS,XS max, но от статията става ясно, че има подобен проблем и в Х.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Алтернативи са ти p20 pro и 1+6T ????? И софтуерно да оправят проблем???? Колега запознат ли си изобщо за какво става въпрос?
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • nedelchev nikolai
Цитирай
#7

(2018-09-28, 13:28:01)bodonance написа:  Алтернативи са ти p20 pro и 1+6T ????? И софтуерно да оправят проблем???? Колега запознат ли си изобщо за какво става въпрос?
Усещам, че ти колега ще ме просветлиш, ако съм написал глупост. За софтуерното няма да се случи, но за алтернатива говоря като телефони

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#8

(2018-09-28, 13:29:51)i.stojanov написа:  Усещам, че ти колега ще ме просветлиш, ако съм написал глупост. За софтуерното няма да се случи, но за алтернатива говоря като телефони

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Алтернативата ти е от трън та на глог ... Да смениш телефон от който заради ШИМ получаваш главоболие с друг телефон който е с ШИМ и пак ще получаваш главоболие с какво граничи?
Сам си отговори ... Бягаш от амолед щом е такава работата ...
Виж това мнение и дискусията която следва ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1494807
Точно за това се говори ... уви пръснато на 2 странички по малко ...
Тук има още по темата ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1501564
Като ако го поразгледаш ще осъзнаеш, че единствените амолед екрани от които няма да получаваш главоболие са амоледите в pixel ... Аз бих заложил на IPS, както и съм заложил де ...
Цитирай
#9

Просто някой хора са прекалено чувствителни към ШИМ.Щом имаш такъв проблем,избягваш амолед екраните и това е.Вземи си телефон с IPS..хвърли едно око на HTC u12+..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

Ползвах дълго време HTC One и преди това Desire и нещо не ми допада HTC.
Гледам Пиксел, но са доста пари, а операторите не ги предлагат за съжаление, с не си изсипват 1,4к за телефон....
Тъпо. Благодаря на всички за мненията! Явно направих неинформиран избор.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#11

ШИМ със софтуер не се оправя. Хардуера колкото може и както е направен да работи ....толкова. Технология...

При IPS монитори за комп/лаптоп пак се проявява така че внимавайте и при телефоните. Не съм чел изобщо как стои въпроса при тях. На скоро в една от темите някой подхвърли, но нямах време да се задълбочавам. Луминесцентните лампи също "треперят", за това и на SlowMo като снимате, освен ако не е на слънчева светлина, клипа ще трепти. От тях също може да се получи главоболие. Синия спектър също товари очите. Като цяло нищо освен волфрамова крушка не може да се доближи до слънчевата светлина без да дразни май.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#12

Току що от Самсунг България ме посъветваха да използвам Адаптивен режим на екрана, чиято цел била да не дразни очите. Ще пробвам така.
Най-добре повече вербална комуникация и по-малко щракане по телефоните, че започнахме да оплитаме думите като си говорим очи в очи Smile

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#13

(2018-09-28, 15:56:22)i.stojanov написа:  Току що от Самсунг България ме посъветваха да използвам Адаптивен режим на екрана, чиято цел била да не дразни очите. Ще пробвам така.
Най-добре повече вербална комуникация и по-малко щракане по телефоните, че започнахме да оплитаме думите като си говорим очи в очи Smile

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Адаптивния режим си е настроен по дефолт. Едва ли си бил на друг режим, че да препоръчват да минаваш на Адаптивен. Пробвай такъв тип приложение: https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.lux, може да ти помогне. Аз имам слаби очи и от яркия екран ми парят очите и получавам главоболие като теб. Аз ползвам такова приложение и изпитвам облекчение, особенно на тъмно където амоледа много товари очите при по-чувствителните хора. Ето два шота да видиш разликата. На снимката изглежда по-червено отколкото реално е.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#14

Използвам вградения филтър. Би трябвало да върши същата работа.
Иначе не държах на Адаптивен, а на базов. Там цветовете изглеждат по-реални (поне на мен). Може би сега на адаптивния е една идея по-добре. Май ще се ориентирам към Пиксел, колкото и да не ми се иска, защото ми харесва телефона.
Ще пробвам и предложеното приложение, но би трябвало да върши същата работа

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#15

Шимът не се ли оправя с вдигане на яркостта?

Ама той и Пиксела е с Амолед екран, хаха
Цитирай
#16

(2018-09-30, 12:05:05)galaxyhopper написа:  Шимът не се ли оправя с вдигане на яркостта?

Ама той и Пиксела е с Амолед екран, хаха
Тъпото си е тъпо .... Значи 3310!
Вдигам яркостта, обаче вечерно време направо ми потичат очите.
Вчера и днес усещам по-слаба болка. Ще потърся още малко. Може да е съвкупност от събития главоболието.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Всъщност не са много опциите за висок клас устройство. Под висок клас имам предвид добър екран, бързодействие, памет. Все още не съм готов да използвам Xiaomi. Не казвам, че да лоши устройства!
Антирефлексни очила не биха помогнали, защото филтъра за синя светлина прави същото.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#17

Не бе колега, просто смени марката с ползваща IPS дисплей. Примерно Lg G7 thinq е страхотен избор от 2018г.
Дали ще е пиксел, самсунг, хавай с Амолед, вечер винаги ще те болят очите. (Ако ми пишеш за нещо от типа - преди лягане, изключена лампа в стаята и яркост на телефона сведена до минимум.) Друго е само ако ти харесва пиксела, а шимът е повод за смяната на телефона.
Цитирай
#18

(2018-09-28, 13:40:45)bodonance написа:  ...
Като ако го поразгледаш ще осъзнаеш, че единствените амолед екрани от които няма да получаваш главоболие са амоледите в pixel ... 

(2018-09-30, 12:05:05)galaxyhopper написа:  Ама той и Пиксела е с Амолед екран, хаха

АМ ??? Нещо не разбирам какво искаш да кажеш ...
Цитирай
#19

Това не го бях прочел и не го знаех. Добре, че поясни с цитат.
Цитирай
#20

(2018-09-30, 12:30:54)galaxyhopper написа:  Това не го бях прочел и не го знаех. Добре, че поясни с цитат.

(2018-09-10, 13:19:09)bodonance написа:  PWM на самсунг галакси S9 
[Изображение: csm_response_pwm_d8768c75fa.png]

PWM на пиксел ХЛ 
[Изображение: csm_response_pwm_100_pro_60_Hz_784fc238b4.jpg]

Разликата е нещо наречено flat gradient ... т.е. на практика шим е много слабо забележим и почти незначителен ... Което доказва теорията ми, че може да има амолед който да не трепти зверски и недоумението ми защо самсунг не влагат усилия в тази посока ...



Това съм го писал малко по по друга тема, но ето и телефон (p20 lite) без шим за сравнение:
[Изображение: csm_response_nopwm_2891aec193.png]


Мисля се вижда защо амоледа при пиксел е една "друга бира" ... Уви останалите марки спестяват от там и въпреки всичко устройствата им са на едни цени ....


EDIT:
LG G7 Също има ШИМ ... 1174 херца обаче ...т.е. доста по висока честота, но го има ...
[Изображение: csm_response_pwm_42percent_b12804b384.png]
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • i.stojanov, tynata2
Цитирай
#21

(2018-09-30, 12:22:59)bodonance написа:  АМ ??? Нещо не разбирам какво искаш да кажеш ...
Знаех си, че все пак нещо съм запомнил. Само не разбрах защо. Гледам, че пиксел също е с 247Mhz. И чета, че има хора, които споделят проблеми с очите и с него. Та защо се казваш, че няма да има проблем.
Не, не търся причина за смяна. Телефонът ми допада.

ПП: не видях горния коментар, за който благодаря!

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#22

(2018-09-30, 12:44:56)i.stojanov написа:  Знаех си, че все пак нещо съм запомнил. Само не разбрах защо. Гледам, че пиксел също е с 247Mhz. И чета, че има хора, които споделят проблеми с очите и с него. Та защо се казваш, че няма да има проблем.
Не, не търся причина за смяна. Телефонът ми допада.

ПП: не видях горния коментар, за който благодаря!

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Колега има лаборатории които тестват и пускат диаграмките .... гледай чертата ... колкото е по равна толкова по добре за очите ...колкото по висока честота толкова по добре ...

Ето ти например на P20 Pro
[Изображение: csm_response_pwm_d04de1f71c.png]

 И на 1+6
[Изображение: csm_NewFile12_92b08e2204.png]


Като очакванията за 1+6Т е да е същата работа ...
Именно за това реагирах така, че отиваш от "трън та на глог" ... Извинявам се ако съм реагирал по лошо или остро ...не е било умишлено ...
Аз като човек прекарващ доста време пред дисплеи гледам да съм информиран в тази посока, че и аз имам проблеми с това ... Не всеки го усеща до време, но когато започне да се прекалява всеки го усеща ... Навремето не ми пречеше, но ... и очила сложих с годините и така ...
Цитирай
#23

Много благодаря. Явно имам проблем и е редно да ги следя тези характеристики. До сега не ми се беше налагало. Значи към момента P20 Pro, Pixel 2, LG-то от по-горе като такива щадящи очите.
Пак да кажа - благодаря.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#24

(2018-09-30, 12:57:50)i.stojanov написа:  Много благодаря. Явно имам проблем и е редно да ги следя тези характеристики. До сега не ми се беше налагало. Значи към момента P20 Pro, Pixel 2, LG-то от по-горе като такива щадящи очите.
Пак да кажа - благодаря.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

П20 про не щади очите колега ...просто на диаграмата са показани повече периоди и по този начин синусоидата изглежда "ниска", но това не е точно така Smile
Цитирай
#25

Свиха се опциите. Да видим и Pixel 3, но без договор с оператор цената ще еее Smile))

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)