Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone Xs и iPhone Xs Max с масов проблем със зареждането!
#1

Оказа се че новите Айфони имат масов проблем със зареждането с кабел. При някои, когато вкараш зарядното не тръгва да зарежда, докато не светнеш екрана. Понякога дори тогава не зарежда.Случва се и да не можеш да събудиш телефона изобщо докато е на зарядното
В mobilebulgaria веднага ми изтриха темата... 


Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#2

Да. Днес имаше прясна тема. Добре де....как не ги хващат тези проблеми докато ги тестват?
Цитирай
#3

Мой роднина си взе Xs Max както написах в съседната тема и за съжаление и тя има проблема със зареждането. Когато го тествах при изключен дисплей не започва да зарежда, когато го светна с вкаран кабел отново не тръгва, чак когато при светнат екран изкарам кабела и го вкарам отново тръгва. Също така както и при единият Max на Unbox Therapy, като пробвах втори път на изгасен екран да го включа, целия телефон заби и не искаше да светне екрана, след като изкарах кабела отново не искаше да се светне светне екрана и при повторно вкарване успявах да го отблокирам от зациклилото състояние.

Сега ще следя в пространството дали ще се окаже софтуерен проблем или хардуерен за да знаем дали да чакаме ъпдейт или да ходим да го сменяме с друг.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#4

От Ейпъл и преди са се дънили,за мен е нещо нормално като изкарваш нов продукт!Друга ще е темата в крайна сметка защо се пресмива на "китайски" брандове ,че имали бъгове когато се вижда телефон тройно по-скъп да е още по-зле.Приказката "цената определя качеството" започва да не важи...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Постоянно казват "гроздето е кисело" аз бих казал "гроздето е изгнило"

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Хахахахахахаха, време е да разкарат буксата за зареждане както направиха с жака.
Чудно ми е дали е така при безжичното зареждане. Или проблемът е софтуерен..
Цитирай
#7

При безжичното нямало проблем.
Разкараха пръстовия отпечатък, може и буксата за зареждане

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

Това в бъдеще е неизбежно (без значение дали Apple или някой друг производител ще го въведе) - всички ще се зареждат само безжично без алтернативно с кабел както е в момента.
Ще трябва да обновят и iTunes, за да може да се свързва с компютъра безжично, че в момента трябва непременно да го свържеш с USB кабела, след което да сложиш отметка на Sync with this iPhone over Wi-Fi и чак тогава вече можеш безжично да се свързваш с iTunes.
Ще се появят нови проблеми като: преинсталиране ще е практически невъзможно безжично; несъвместимост на абсолютно всякакви кабелни слушалки (в бъдеще и те ще са само безжични, но и това няма да е скоро); несъвместимост с каквито и да е адаптери за телевизор (имам предвид HDMI).
Така, че щом решат тези проблем със съвместимостта ... все тая кой ще въведе първи наистина само безжичен телефон с безжични слушали в комплекта.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Ето заради това не се купува чисто нов Айфон.Аз ще си взема след месец 6S който е бърз колкото XS а на места и по-бърз.
Цитирай
#10

(2018-09-30, 11:09:32)ivo98 написа:  Ето заради това не се купува чисто нов Айфон.Аз ще си взема след месец 6S който е бърз колкото XS  а на места и по-бърз.

към 2-3 по слаб го дават в тестове
Цитирай
#11

Защо пък 6s а не 7?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Епъл умряха преди 2-3 години, никакви иновации или идеи, само ламтене на пари.
Един телефон който след година ще струва 1500лв (даже може и по-малко), а тези проблеми дори няма да ги коментирам, липсата на адаптер или липса на бързо зарядно в комплекто също, от тази компания остана само цената и подигравката им към верните им клиенти.
От 2007 съм и верен клиент, но тази година се осъзнах, че за Айфон Х съм дал ноемрви 2017 2500лв, а днес струва 1300-1400лв.

А сегашният е абсолютно същият с по-голям екран и искат 3300 за 512гб.

За тези 3300лв ще си купя телевизор, пералня, миксер, хладилник, печка които ще ми работят 5-6 години без проблем и ще ми останат още няколко стотачки за як банкет с всички приятели.

Тази година американската алчна компания направи услуга на Шиаоми- презентацията им показа, как НЕ се прави телефон, а как може да се направи същата мощ на цена от 300$...
Тази година Епъл даде път на PocoPhone F1- благодаря ЕпълSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

(2018-09-30, 11:32:17)tiesto_pld написа:  Защо пък 6s а не 7?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Защото до там ми се простира чергата...
При обикновено отваряне на приложение 6S не изостава от XS.
При Епъл хубавото е , че през годините устройствата им намаляват цените си а те не изостават толкова от новите.Заради това винаги се купува поне с 1 година по-стар.Плюс за тази една година стават известни минусите на телефона и човек може да си направи реална представа дали си струва.Пример като излезе 6S казваха, че не си струва ъпгрейда и, че няма нищо ново.Е сега 3 години по-късно се вижда, че 6тицата е 100 пъти по-бавна.

Иначе конкретно по темата съм сигурен, че проблема е софтуерен и ще се реши бързо както и BeautyGate ...
Цитирай
#14

Днес ми се случи същото и на мен, само че на моя S8+ Yikes

После разбрах, че не съм свързал usb кабела със зарядното  Tummenupp
Цитирай
#15

С ios11 беше такъв батак ... Списъка с проблеми беше доста дълъг за много от устройствата им за дълго време докато успеят да позакърпят.

И да ...телефон струващ 3000лв. не би следвало да има подобни проблеми. Селфи камерата му "окрасявала" кожата като разпознае лицето, също се оплакват от доста синеещ екран под ъгъл. Ноут9 е почти на половин цена ?!? WTF?

За скоростта между 6s и Хs не мога да коментирам, но обикновенно иос зарежда игрите по бързо. Приложенията не са особено чевръсти, но по новите модели държат повече апликации заредени. Това води и до по бърза работа в последствие. Но реално с тея жестове не знам как се оправят хората. Колкото и да са интуитивни ....бавно се работи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#16

Да попитам чисто от любопитство, какво значение има дали някое приложение ще стартира за половин екунда или за една? Дали сектанттвото не взема превес, без значение марката на устройството? Да не би Мерцедес за 200 000 евро да не е имал технически проблеми на 10 или 20 000 км? Най- добре е радвайте на това което притежавате/харесвате! Бързо забравихте прескъпия прехвален самсунг, на който му гърмеше батерията, и в самолетите ги събираха при капитана докато трае полета/лични преживявания/!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

То и аз не съм привърженик на "болидите" и че отварят фейс,туба или игра с две секунди по-бързо,затова си карам "американски кадилак" доказана машинка с 4-ядра не 8 или 16!Но всичко е маркетинг...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

(2018-10-01, 22:29:18)pepy1 написа:  ... Бързо забравихте прескъпия прехвален самсунг, на който му гърмеше батерията, и в самолетите ги събираха при капитана докато трае полета/лични преживявания/!

Само, че самсунг изтеглиха всички телефони и върнаха парите. А едни други като имаха проблем с обхвата, правеха курсове по правилно държане телефона, за да може тялото ви да играе роля на антена и продаваха кейсове за подобрение на обхвата.
Цитирай
#19

Да речем, че в България това не се случило! Както и да е, явно ти си от споменатите от мен. Радвай се на устройството си, и не злорадствай за другите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

(2018-10-01, 22:29:18)pepy1 написа:  Да попитам чисто от любопитство, какво значение има дали някое приложение ще стартира за половин екунда или за една? 

Разликата със сигурност не е половин секунда, а много пъти по половин секунда, а пък да не говорим за по-тежки игри/приложения.
Разбира се, че на най-нов флагман по принцип ще стартира и работи по-бързо, по-гладко при "смяна" от едно на друго по-тежко приложение/игра, докато на 2 - 3 годишен Android няма как да не забележиш лаговете, които се набиват на очи, а при iOS приложенията и игрите са по-добре изпипани и дори 2 годишен iPhone работи перфектно гладко - нещо, което не може да се каже за 2 годишен Android (пък в някои случаи дори и миналогодишен).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#21

Не съм съгласен. Кой Galaxy S7 лагва, забива, не може да multi-task-ва...?

Дори в момента S7 е страхотно предложение, спрямо цена/качество.
Цитирай
#22

За S7 не знам, но S4,S5,S6 са неизползваеми в сравнение с Iphone 5S,6,6S които поддържат най-новата OS.
Цитирай
#23

S5 подкарва напълно нормално PUBG... Абсолютно достатъчно за края на 2018г...
Да кажеш, че е неизползваем е равно на това, да говориш наизуст.
Може да е неизползваем HTC Wildfire, примерно...  Но 90% от флагманите от последните 6 години си вървят напълно нормално (това са десетки устройства, стотици, ако включиш и малко известните китайски производители - не са три телефона) и представяш ли си, може да им смениш иконките!!!

Можел да използва най-новата OS... И к'во?! Летя до Марс ли? Ооо, да вярно - вече имаш уиджети и мултитаскинг...
Bu
Цитирай
#24

Не съм съгласен за старите флагмани, че са един вид не стават, без значение от коя марка са.Има стари кучета където като процесор с по-малко ядра изяждат доста новаци.И не само хардуерно!

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#25

Споко, има ъпдейт с който се оправя проблема със зареждането...Не е като при Ноут дето си изтеглиха телефоните защото при тях проблема си беше хардуерен а тук проблема си е чисто софтуерен. Доста неуместен пример....btw
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)