Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

въпрос за синхронизиране на контакти
#1

Здравейте, често си сменям телефоните, защото под ръка имам доста. Да си призная сблъсквал съм се с този проблем при всички телефони, освен HTC и Nokia .
Всички контакти пазя в Onedrive , а не в гугъл и така искам да си остане. Днес се заиграх имам един Huawei mate 10 lite - 4/64 версията .  Не мога по никакъв начин да синхронизирам onedrive контактите си с телефона. Когато синхронизирам мейла си, обикновенно се синхронизират и контактите. Тук ударих на камък. Дори свалих Microsoft Outlook , не стана и с него. Такъв проблем имах и с samsung J7 , J5, Lenovo vibe Z90 ... Има ли как на този хуауей да му синхронизирам контактите, или да заминава в продавалник ? Всъщност поради тази причина продадох над 10 телефона вече

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай на Акаунти, да си добавиш мейла от outlook.com. Плюс този в gmail. Иначе не мисля, че този телефон трябва да отиде в продавалник точно заради това, при положение, че вече има поне 5 места за съхранение на контакти. На жена ми е същия от седмица и е много доволна.
Цитирай
#3

Пробвах всичко, което намерих и нищо не става. Логнах си хотмейлския мейл в exchange синхронизира ми само мейлите и рожденните дни. После свалих microsoft outlook , логнах се там, но въобще не ми излиза в контактите като опция за синхронизиране. Относно местата, в които мога да съхранявам контактите си, изрично упоменах, че ползвам само onedrive . Не искам да ги съхранявам на друго място, 5 години не ме е предал, там са ми и снимки, и файлове, и мейл официален. Колкото до продавалник, да си призная честно, не съм фен на марката, изпадне ли ми една нокиа 8 , ще си я нося с кеф. Сега съм с един ноут 4, при който успях някак си да синхронизирам контактите от 20-тия път, а другите телефони, които имам са ми безлични и безинтересни

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#4

(2018-10-03, 16:29:32)chinchilla написа:  Пробвах всичко, което намерих и нищо не става. Логнах си хотмейлския мейл в exchange синхронизира ми само мейлите и рожденните дни. После свалих microsoft outlook , логнах се там, но въобще не ми излиза в контактите като опция за синхронизиране. Относно местата, в които мога да съхранявам контактите си, изрично упоменах, че ползвам само onedrive . Не искам да ги съхранявам на друго място, 5 години не ме е предал, там са ми и снимки, и файлове, и мейл официален. Колкото до продавалник, да си призная честно, не съм фен на марката, изпадне ли ми една нокиа 8 , ще си я нося с кеф. Сега съм с един ноут 4, при който успях някак си да синхронизирам контактите от 20-тия път, а другите телефони, които имам са ми безлични и безинтересни
Настройки/ Акаунти. Там пробва ли? И не да сваляш Outlook да вкарваш поща, а в Акаунти.
Цитирай
#5

Не става, пробвах и с exchange и с личен imap. Синхронизира ми само пощата и календар. Всъщност то е "профили", не акаунти при мен

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#6

(2018-10-03, 16:36:09)chinchilla написа:  Не става, пробвах и с exchange и с личен imap. Синхронизира ми само пощата и календар. Всъщност то е "профили", не акаунти при мен

С Орео ли си? Защото на Орео пише Акаунти. Няма значение де, не знам.
Цитирай
#7

Не със седем нула и , когато питам за актуализация , ми казва че няма .

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#8

(2018-10-03, 16:44:22)chinchilla написа:  Не със седем нула и , когато питам за актуализация , ми казва че няма .

Странно. Виж горе опитай и да искаш актуализация на пълния пакет.
Цитирай
#9

https://1drv.ms/u/s!Alr3F5Hv2ZyKg4VqhlsvLyzvsz7KkQ

Не знам как да търся по друг начин актуализации, а и не мисля, че това ще оправи неуспеха със синхронизацията

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#10

Извинявам се предварително , че застъпвам две поредни мнения, но не намерих бутона за редактиране. Днес с огромно учудване успях да синхронизирам контактите през приложението Mail иконката е една бяла, не червеното М . Уви радостта ми трая мноооого кратко, оказа се че телефона няма NFC WTF!?!?!?! Аз като си плащам 99% от пътите с телефон през последната година и нещо, за мен е потресаващо телефон от такъв калибър да няма екстрата. Та старата ми нокиа 3 имаше
Директно заминава в олх. Може да затваряте темата
Веднагически го бартеросвам за нокиа 8

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#11

(2018-10-04, 17:27:03)chinchilla написа:  Извинявам се предварително , че застъпвам две поредни мнения, но не намерих бутона за редактиране. Днес с огромно учудване успях да синхронизирам контактите през приложението Mail иконката е една бяла, не червеното М . Уви радостта ми трая мноооого кратко, оказа се че телефона няма NFC WTF!?!?!?! Аз като си плащам 99% от пътите с телефон през последната година и нещо, за мен е потресаващо телефон от такъв калибър да няма екстрата. Та старата ми нокиа 3 имаше
Директно заминава в олх. Може да затваряте темата
Веднагически го бартеросвам за нокиа 8

Апропо, толкова ли ти е нужна тази екстра? И между другото, като не ти харесва телефона, защо си го взел. Човек като купува телефон и гледа характеристиките.
Цитирай
#12

(2018-10-05, 08:20:25)Santos71 написа:  Апропо, толкова ли ти е нужна тази екстра? И между другото, като не ти харесва телефона, защо си го взел. Човек като купува телефон и гледа характеристиките.

Впрочем да, много ми е нужна тази функция. Отдавна съм отвикнал да нося пластики у себе си, а и физически нямам такива отдавна. 
Относно взимането, не съм го купувал, работя в оказион и имам над 20 телефона. Съответно по закона на Мърфи, нито един от тях не ми харесва, нямам нипо HTC u11, нито Nokia 8. Това са единствените два телефона, които бих взел за мои, или купил към момента. Тоя хуауеи е с най добрата характеристика при мен, затова се опитах да го ползвам, но уви, ползвам едно галакси ноут 4, само защото има нфц . Айфони имам , но това само да го чуя и ме избива ортикария .

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)