Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung J6 или Samsung A8 ?
#1

Здравейте.
Надявам се да ми помогнете при избор на нов телефон.
Към момента стигам до дилемата: Samsung Galaxy J6 или Samsung Galaxy A8 ?

До момента съм ползвал телефони с големина 5 инча, но виждам, че вече всички стойностни са по 5,6 инча. Предполагам, че ще свикна. Виждам, че цената на А8 е почти два пъти по-висока от тази на J6. И двата модела са 2018 г. Толкова ли е по-добър А8, та цената му да е такава, спрямо J6 ? Телефон ползвам предимно за телефония, но ползвам и Вайбър, Месинджър ... Ще ми се телефонът да има добра камера, та когато се наложи - да не се излагам Cool 
Лично за мен наличието на възможност за автоматично изключване и включване на телефона в определени часове е огромно предимство, но за съжаление Samsung не предлагат такова.
Моля за насоки.
Цитирай
Аксесоари
#2

Задължително ли трябва да е Самсунг?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

(2018-10-04, 12:24:48)vesoisthebest написа:  Задължително ли трябва да е Самсунг?

Сега, като ме замисли - не. Но искам да пробвам, как да се изразя, марков ... Сега съм с този от подписа. За пръв път през живота си изтървам телефон. И то от ниско. И падна точно на жака за слушалки. Сега нямам звук на слушалките. Вярно - оправя се, ама домашните все ме задяват да си купя нов телефон.
Предложения ?
Цитирай
#4

Бюджет?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-10-04, 12:50:08)tiesto_pld написа:  Бюджет?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

В момента А8 е близо 650 лв. Повече не ми се дават за телефон. Освен това по договор с А1 имам да ползвам 450 лв. и се надявах да си харесам телефон, а да го взема от тях.
Цитирай
#6

А8 реално почти във всичко е по-добър от J6,като почнем от дисплей до камера.Можеш да отидеш в някой от офисите и да го тестваш,ако ти хареса го взимай.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#7

Само попитах дали трябва задължително да е Самсунг,не че имам нещо против.Мой близък човек използва А8 от няколко месеца и телефона работи отлично.Даже и камерката не е толкова зле честно казано,бих казал,че се представя нормално.Екрана му е красив и почти flat,не е извит като S8/S9 и т.н.Много удобен за ползване и на всичкото отгоре си има и IP68 защита от прах и вода.Има бързо зареждане и батерията държи доста добре като за 3000 mAh.От тук нататък зависи на каква цена ще се взема,но 650 лв. за тоя телефон си е множко..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#8

(2018-10-04, 13:16:52)vesoisthebest написа:  ...,но 650 лв. за тоя телефон си е множко..

Поразрових, но не намирам по-евтин. Освен това цената е 639 лв. с подарък калъф /виж линка от първия пост/. А ако го взема от А1 ще ми излезе около 300 лв. за доплащане. Инак тия натрупани суми няма какво да ги правя ... ?
Цитирай
#9

Имам досег с A8 и да ти кажа честно бих го ползвал вместо S8+.
Добра производителност, камера, защита от вода и прах, бързо зареждане, слот за карта памет, always on display.
Цитирай
#10

Писах в друга тема, но нямам отговор: А8 има ли светлинен индикатор за пропуснати обаждания/съобщения ?
Още нещо: имах възможност да огледам J3 и J5. Оставам с впечатлението, че галерията на телефона и фото-галерията в интернет са едно и също. Вярно ли е ? Питам, защото аз не можах да се ориентирам кое какво е. При изтриване на снимка от Галерия на телефона се трие и от интернет фото-галерия ?!?
Цитирай
#11

Не те разбрах за галерията?Има LED за известия,ако това питаш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

(2018-10-04, 13:29:12)vesodimov написа:  Инак тия натрупани суми няма какво да ги правя ... ?

Аз съм малко off, но се заинтригувах как точно се трупат тези суми в А1, защото искам и аз! Smile
Иначе и аз се бях загледала в А8, ама като го видях на живо нещо не ме грабна...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#13

Благодаря.
При включена синхронизация с гугъл акаунт направените снимки освен в галерията на телефона се качват и в Гугъл снимки. При Самсунг е странно организирано - като изтрия снимки от телефона - те се трият и от гугъл фото.
Ами аз съм корпоративен клиент. Може би затова. За картите и услугите, включени в договора, получавам виртуални левове, които мога да използвам при закупуване на устройства от специален каталог на А1. Обикновенно там цените са поне 100 лв. нагоре ;-)
Цитирай
#14

Супер е А8цата. 650лв. не е чак толкова много макар да се намира и малко по евтино. Работи доста добре и изработката е много добра. Камерата е страхотна и батерията на 4Г държи около 6-7ч SOT за 2 дни употреба с доста висока осветеност на екрана без AOD. Има и обновяване до Орео, което ме е страх да сложа. Екрана се вижда много добре и под пряка слънчева светлина особено ако е на авто ...бързо увеличава осветеността.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#15

Това за снимките ,принципно би трябвало Гугъл да ти ги запазва,има и настройки и за бекъп.Незнам точно защо в Самсунг има две галерии които реално и двете ти показват снимките в хранилището.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#16

Бихте ли пояснили какви са тия две галерии?
Телефоните на Самсунг имат - галерия, samsung cloud, google drive, защитена папка. Имат и one drive. Аз от облаците ползвам само One drive заради 100-те ГБ-та.
Цитирай
#17

Google Photos

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#18

Има Галерия, има и Google Photos. Изтриеш в едното - изтрива и от другото. Но това е друга тема. Кажете дали си струва разликата в парите ... ;-)
Цитирай
#19

Взимай го щом ще е от А1, и ти идва за 300.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#20

За 300лв веднага бих го взел.
Втората галерия както я наричате даже не съм я инсталирал. Ако не е googleplay и maps даже бих разкарал всичко на Google.
Цитирай
#21

Аз също съм пред дилема, искам да направя подарък на жена си и съм се спрял на А6 или А8, дали 200 лв отгоре си заслужават за 8-цата?
Цитирай
#22

Привет.
Благодаря на всички за мненията и насоките. Rock
От днес, 05.11.2018 г. съм с А8.
Първите впечатления - много добра сглобка, чудесна визия, прекрасен звук, качествени камери. Веднага го оборудвах със силиконов гръб и стъклен протектор. Смятам покупката за оправдана.
Поздрави
Цитирай
#23

Честито и със здраве да си го ползваш!Идеален избор! Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)