Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

въпрос за Xiaomi Mi Robot Vacuum
#26

Един френд ме светна ,че тук дискутирате и реших и аз да се включа Smile 
Присъединявам се със Xiaowa Lite C102 -европейска версия , от гиърбест към 340 лв. с европеска доставка  (китай-германия DHL-българия -рапидо) 
И аз установих ,че иска европейски сървър за да има 100% достъп до всички опции , иначе към китайски пак си закача ,но са ограничени опциите. 
Понеже съм със Xiaomi телефон и използвах идеята на колегата за пускане на дуал ап на Ми хоум, така втория апп го направих към сървър Европа и всичко е 6 с прахосмукачката , а другия Ми хоум си е със сървър Китай. Избегнах варианта с друго приложение с бутане по плъгини, защото имам смарт хоум с поне 20 устройства и още толкова правила и известявания и не ми се искаше да се разбута нещо ,че е голямо гласене.
За момента няма нещо неясно или от сорта , само се чудя някой ако има идея консумативите дали са съвместими и ако може да види размерите на рамката на филтъра дали външна дължина е 165 и широчина 53.
Може да споделите ако сте вземали консумативи , къде има добра цена за оригинални , гледам има за по 6-7$ постоянни перящи филтри , но все още незнам , дали филтър ,четка и тн сменяемо са еднакви за моделите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharkybg за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
Аксесоари
#27

Mi Robot Vacuum 1 gen
   
   

Консумативи не съм купувал още, нова ми е.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#28

(2018-12-17, 23:00:15)Marcus написа:  Mi Robot Vacuum 1 gen



Консумативи не съм купувал още, нова ми е.

То и мойта е от вчера, но ако някой види оферти и тн за консумативи да драсва тук.
Филтрите както виждам от снимката а и в интернет са едни и същи на размер , това олеснява доста работата.
Цитирай
#29

Аз поръчах това, но още пътуват:
https://www.aliexpress.com/item/6-x-side...4c4dTJiV1v
Цитирай
#30

Рано ви е за консумативи. Тази е на две години без три месеца някъде. Няма нищо сменяно и няма нужда и в момента. [Изображение: dda0598e43a10e11d8d8a8e576e29237.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Въздушния се сменя на 150 часа работа,то нали си пише на лога колко остава, така че би трябвало отдавна да си сменил твоя .... нищо ,че видимо му няма нищо .... при цена 2-3 лв не е проблем да се сменя,от това зависи потока въздух и охлаждането на мотора. 
Изгорих една прахосмукачка Самсунг ,защото видимо въздушния  беше добре , но майстора каза ,че отдавна е бил за смяна и е прегряла от недостатъчен въздушен поток. Сега на домашната го сменям по-често , взех си 2 чифта перящи и ги въртя. 
Колкото до страничната и централана четка си е по преценка на потребителя , то се вижда има ли нужда или не и не оказват влияние върху натоварването на мотора.
Моя модел с първото зареждане изкара около час и половина и падна на 30% и заплака за зареждане. Една идея малко повече обикаляне от първия модел ... който вие имате с лазера и чертежа на стаята. Малко виждам ,че ми липсва да бутна на чертежа и огранича някое място или зона, 150 лв повече просто не ми се даваха. 
Виждам ,че мога да огранича зони с магнитна лента която е доста евтина , но в хола където искам да огранича ходенето няма да е много красиво ... така че ще действаме и напасваме в движение.
Цитирай
#32

Здравейте,
Да се включа и аз в дискусиятаSmile
Може ли да чисти от стая в стая?
Как стои въпроса с гаранцията ако я поръчам от gearbeast или Амазон?
Цитирай
#33

(2019-01-01, 17:03:14)nik_ms написа:  Здравейте,
Да се включа и аз в дискусиятаSmile
Може ли да чисти от стая в стая?
Как стои въпроса с гаранцията ако я поръчам от gearbeast или Амазон?
Машинката първо прави една обиколка на всички отворени помещения и след това ги почва едно след друго.
За гаранцията- да кажем, по-добре да не се стига до този казус

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#34

Пичове ето промо филтри 2 броя за 3$ , ако свършат ги пускат често. Проверени са 1 към 1 с оригиналните са.
https://www.gearbest.com/home-appliances...id=1433363
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharkybg за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#35

Добър ден. Искам да си купя и аз такъв робот но ми е интересно някои от вас ползвал ли е мопа и какви са му впечатленията от него. Струва ли си 300-та лв повече заради него. Благодаря ви предварително.
Цитирай
#36

(2019-02-11, 11:35:11)Zdravkobs написа:  Добър ден. Искам да си купя и аз такъв робот но ми е интересно някои от вас ползвал ли е мопа и какви са му впечатленията от него. Струва ли си 300-та лв повече заради него. Благодаря ви предварително.

Много зависи от настилките в апартамента ти , ако имаш части с мукет или килим не е удачно много да ти е с моп. Напоява парцала на принципа на капково напояване от земното притегляне доколкото виждам по видео ревюта, мисля че събираше около 100-150 мл вода и не се знае накрая колко може да е мокро.... вероятно не много.
При мен настилката е плочки + ламинат и по 2 квадрата мокет в двете стаи , затова си взех модел без моп , засмукващата сила е най-малката в класа на лайт модела , но както казах в нас е плочки и ламинат така че тази сила е предостатъчна , даже на нормален режим ...а има още 2 по-силни, отделно има функция ако се качи на мокет или килим да се пусне на максимална мощност и като слезе пак на плочки или ламинат да се смъкне на нормална мощност. 
Също така може да прецениш инвестицията си спрямо големината на жилището ти, лайта работи около 1,30 часа и изчиства 2 стаи + коридор и на третата стая по средата търси дока да се зарежда , това на мен не ми е фактор защото никога не я пускам да чисти цялата къща. 
Модела който е без въртящ лазер чисти 1 идея повече от тези които са с лазер ... примерно ако тази с лазера чисти помещение Х за 20 мин , лайта ще го чисти 30 мин. 
Консумативите на всички модели мисля ,че са еднакви поне засега.
Така че всичко е съвкупност от изискванията ти , настилките ти , бюджет и така ..... ако има нужда ще помагаме.
Цитирай
#37

В апартамент съм 3 стаи кухня. С паркет и фаянс сме. Имаме 2 килима в хола и детската. Аз си го представям единия ден са чисти а другия ден с мопа . казахте че можело да му се сложат виртуални стени като за мопа ще му задам местата с фаянс само.Още не съм сравнил като параметри лаита и с50. В нашите сайтове ги има за 550 лв и 750 лв за с50. Като гледам цените в алито са същите като при нас.
Цитирай
#38

Ето S50 за 384$ от Полша:
https://www.aliexpress.com/store/product...7d62PXu5CG
А тук преди 20 дни бяха на промоция за 374$ от Германия:
https://www.aliexpress.com/store/product...6f8dJun1Gq
Моделът без мокрото почистване закачаше шапката на лазера под радиатора на парното, когато се завърта. Мисля да пробвам с S50, че неговия лазер е по-навътре, иначе само заради мокрото не бих го взел.
Ако не се лъжа, при всяко ново стартиране си прави нова карта на помещенията и всеки път ще трябва да задаваш наново границите.
На коя версия викаш "лайт" ?
Цитирай
#39

В линковете който давате когато му избереш примерно Германия и евро стандарт и цената става над 440 $
Цитирай
#40

При мен цената е друга:

[Изображение: robos50.jpg]

[Изображение: s50a.jpg]

[Изображение: s50b.jpg]
Цитирай
#41

Това е за стандартния комплект. Тои с какви части идва. Смисъл ако вътре си има всичко необходимо струва ли си да се купуват и допълнителни части.
Цитирай
#42

Здравейте колеги, скоро си взех roborock S55. Доволен съм от машината, но някой можели да ми каже как мога да направя втора карта, когато си пусна да чистя другия етаж от къщата да не ми трие актуалната карта на втория етаж.
Цитирай
#43

(2019-11-25, 15:59:15)radiocontrol написа:  Здравейте колеги, скоро си взех roborock S55. Доволен съм от машината, но някой можели да ми каже как мога да направя втора карта, когато си пусна да чистя другия етаж от къщата да не ми трие актуалната карта на втория етаж.
След четене в други форуми, засега не намерих такъв вариант. Най-добре я слагаш на пауза, местиш я и тогава я пускаш пак. Би трябвало да изчисти и на другия етаж. 
За S6 гледам се поддържа до 3 карти. Така, че да се надяваме с някой ъпдейт да го добавят и за S55. Нямам прахосмукачката все още, за да тествам. Има и Custom ROMs, но не виждам там да са го добавили това.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

Да, така е за момента, но наистина да се надяваме с бъдеща актуализация да го добавят като възможност.
За сега мога да видя различните карти, които е направил роботът по време на чистенията, само когато отида на история на почистването.
Да се надяваме с времето същите тези създадени карти при тези различни времеви почиствания, да могат да се използват и в последствие, а не само за мониторинг на история.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#45

Не става ли с две приложения? Предполагам там пази картата.
Цитирай
#46

@marincho, Какво имаш предвид с "две приложения"?
Аз и сега ползвам дублирането на приложението, тъй като прахосмукачката ми е на Европейско местоположение, докато останалите Xiaomi продукти са Chinese Mainland.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#47

(2019-11-29, 23:16:55)Monipeev написа:  @marincho,  Какво имаш предвид с "две приложения"?
Аз и сега ползвам дублирането на приложението, тъй като прахосмукачката ми е на Европейско местоположение,  докато останалите Xiaomi продукти са Chinese Mainland.
Точно това имах предвид. Но явно ти не можеш да държиш и двете в Европа. Аз не съм пробвал, защото не ми е нужно, но ако картата се пази в приложението, е логично да работи по този начин.
Цитирай
#48

Всъщност пробвах и е възможно да се зададе едно и също местоположение в основното и дублираното приложение. В случая прахосмукачката е на България, докато останалите са на китайския. Разбира се след като зададох и в двата варианта на приложението, България, прикачените продукти се уеднаквиха с тези, които работят за нашия регион. Изчезнаха тези от китайския, нормално.
Да предположим, че си върна регион Китай за основното приложение (както и ще направя, за да не губя контрола над останалите прикачени модули), а за дублираното си оставя България, ако инсталирам и друго приложение за дублиране на приложения, освен това, което е сега с вграденото от Xiaomi, като се прикача със същия регион за прахосмукачката, България, трябва да имам възможност да запазя различните карти с почистване на прахосмукачката за двете различни използвани приложения за дублиране.
Така следва да се получи, въпреки, че не ми е приоритет дотолкова, защото все пак при мен чисти на едно и също ниво и площ с една и съща създадена карта, но би било полезно за потребители с къща на етажи например. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#49

(2019-11-30, 13:46:07)Monipeev написа:  В случая прахосмукачката е на България,  докато останалите са на китайския. Разбира се след като зададох и в двата варианта на приложението,  България,  прикачените продукти се уеднаквиха с тези,  които работят за нашия регион. Изчезнаха тези от китайския, нормално.
Малко в страни от темата, но руснаците показват вариант с който може да бъде сменен региона на прахосмукачката. Не съм разглеждал подробно, защото към момента всичките ми продукти са вързани към един регион, но мисля че ще е полезно за потребители при които прахосмукачката е в друг регион, от този в който са останалите устройства. Ако не се лъжа обаче при ъпдейт процедурата трябва да се повтори.
Цитирай
#50

Да, благодаря ти за предложението, но я случая вградената опция на Xiaomi за дублиране на приложения мога да кажа, че ме устройва напълно, защото при необходимост директно стартирам съответното основно или при желание за работа с робота, дублираното приложение.
Това е идеалния вариант, защото е независим от актуализация на приложението Mi Home или софтуер на прикачените модули.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)