Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

въпрос за Xiaomi Mi Robot Vacuum
#76

Някой има ли представа дали може един робот да се командва от два телефона и дали един робот може да чисти два апартамента, като си запази картите и на двата апартамента. Става въпрос за моя робот.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз ползвам приложението Roborock и няма проблеми с 2 телефона, току що го инсталирах на друг телефон и от двата се управлява.
Този модел няма функция "многоетажност" доколкото разбрах, може да погледнеш менюто за картите в програмата. По този повод един руснак е написал следното:

Цитат:Этаж, где стоит база сделать основным с сохраненной картой. На второй этаж переносить и запускать, как на новом пространстве. Сохраненная карта основного этажа не сбросится.
Цитат:На втором этаже просто ставлю в любое место, он после уборки туда возвращается, соответственно я потом его оттуда забираю и ставлю на базу на первом этаже.
Цитат:У меня Дрим F9 .переношу робота на второй этаж и запускаю уборку. Ездит он как по новому месту, выезжая за пределы записанной карты. После того как все объедет , заканчивает и сообщает, что карта не соответствует и предлагает ее сбросить. Не соглашаюсь и оставляю как было. Уношу робота снова на первый этаж, по которому построена карта , и в след раз он у меня отрабатывает по старой карте.


П.П. Зарядното не трябва да се мести, защото тогава двете карти се наслагвали една върху друга!

Цитат:vast1980 @ 04.06.2020, 16:21 *
Когда перетаскиваю с этажа на этаж, карты этажей накладываются друг на друга и фигня получается вместо карты.
---------------------------------------------------------------------------------------
Поэтому и фигня получается, потому что базу перетаскиваете. Определитесь, на каком этаже чаще будете убираться, там и оставьте базу. Когда отнесёте РП на другой этаж - просто запустите уборку (из приложения или с кнопки на пылесосе). Он просто обнаружит новое помещение и уберет его.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • maxsim9
Цитирай
#78

(2020-10-10, 13:16:29)milstan написа:  Твоят модел се води Xiaomi Mi 1C | [hoover] . По-долу е описано как сам да си събереш глас от фразите за версия S50/55 (v1 и v2) :
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry93505771

Не знам дали директно може да са флашне горния пакет, но не можах да го изтегля от sasso, защото линковете не са копирани коректно и не работят.

Оправих линковете. Аз мисля че модела за който колегата по горе пише не става за този езиков пакет. Виждам че няма лидар сензор отгоре и предполагам е със друг софтуер.

Samsung Galaxy S23+
[-] 2 потребители изказват благодарност на sasso за това мнение:
  • maxsim9, milstan
Цитирай
#79

Ако имаш отделните фрази, човекът може сам да си събере звуков пакет по инструкцията от 4pda.
Цитирай
#80

(2020-10-10, 14:15:38)milstan написа:  Ако имаш отделните фрази, човекът може сам да си събере звуков пакет по инструкцията от 4pda.

Не ги пазя, правил съм ги преди година.

Samsung Galaxy S23+
Цитирай
#81

Ето ги фразите изкарани от pkg файла на sasso, всички права за използване са негови!
https://dox.abv.bg/download?id=95d23fb16f
Трябва да се конвертират в .ogg и нататък по руското ръководство.
Изкарах ги от pkg файла по това ръководство:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry85976871
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • maxsim9
Цитирай
#82

Ха, за тоя вариант не се сетих. Вътре в .pkg файла се съдържат wav файлове.

Samsung Galaxy S23+
Цитирай
#83

(2020-10-10, 13:51:47)milstan написа:  Аз ползвам приложението Roborock и няма проблеми с 2 телефона, току що го инсталирах на друг телефон и от двата се управлява.
Този модел няма функция "многоетажност" доколкото разбрах, може да погледнеш менюто за картите в програмата. По този повод един руснак е написал следното:



П.П. Зарядното не трябва да се мести, защото тогава двете карти се наслагвали една върху друга!

Ако на единия етаж се ползва едната програма, а на другия се ползва другата програма дали няма да стане. Така на двете ще има две различни карти или бъркам и картите се записват всъщност в робота.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
#84

Няма да стане, или са в робота, или на сървъра, ще те излъжа сега, забравил съм. Най-вероятно в робота.
Цитирай
#85

С роборок не се свързва.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
#86

Аз съм с S5MAX и писах за моя случай, не се замислих за приложението. Гледам, че в описанието дават връзка с Mi Home и е напълно възможно да не работи с Roborock.
Но предполагам, че с Mi Home също няма да има проблем с два телефона, ако се използва еднакъв логин.

Даже гледам, че можеш да добавиш и други акаунти (ползватели) , които да могат да го управляват:
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...p=97721262
На мен не ми се е налагало да го правя и нямам мнение.
Цитирай
#87

Моя Минчо ( китайско име Мин Чоу) се управлява от приложението Mi Home, което е инсталирано на два телефона. И на двата телефона юзера за Mi Home е еднакъв. Независимо от кой телефон е пускането, на другия тел.е актуално движението на робота в стаите.

Samsung Galaxy S23+
[-] 2 потребители изказват благодарност на sasso за това мнение:
  • milstan, suffer
Цитирай
#88

Именно, не само се управлява от един и същ акаунт в Mi Home на две различни устройства и с еднакви права над регистрираните устройства, но в приложението са дали възможност за споделяне на дадено устройство към друг потребител с друг акаунт, като разбира се има някои малки ограничения в опциите при вторичния потребител.
Хората са помислили за всичко.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#89

Ще пробвам с един акаунт.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай
#90

Здравейте.
Сдобих се  mi robot vacuum 1c и имам следните въпроси.При първото пускане трябва ли да сканира целия апартамент или може веднага да се настрой на отделни стай да чисти?Нещо не му разбирам принципа на работа.Моля обяснете ми като на новобранец може и на лично.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#91

@vini, Честита полезна придобивка. Безаварийно ползване.
Ако съдя по модела, който аз използвам, в случая S55, то да, за да можеш да конкретизираш дадено помещение в последствие за чистене, робота първо трябва да направи едно цялостно почистване на апартамента или етажа от къщата, за да визуализира карта, която в последствие да използвате за последователно или частично почистване според желанието ви.
Робота иначе няма как да знае, за да му се посочи да отиде някъде, където никога не е "стъпвал"

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • vini
Цитирай
#92

Здравейте .
Сдобих се Мi Robot Vacuum-Mop 1C до колкото успях да разгадая модела , на кутията пише STYTJ01ZHM .
Свързах я с Mi Home и я пуснах да изчисти . Сканира си помещенията , начертах и няколко виртуални стени ( най-вече под секциите да не се муши където има кабели ) и си чисти и мие без проблем .
Обаче имам питане понеже съм нов с ползване на приложението и още го разучавам и му свиквам .
След като вече си знае помещенията има ли начин , и ако да как , да и кажа да отиде в определена стая да чисти без да се налага да и задавам ръчно всеки път зона за почистване ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#93

Подобнио на предходния ми отговор над твоето мнение сега, ако в опциите след като е минал робота всички помещения има опция стая/ room, то тогава при необходимост можеш директно да окажеш на робота да отиде в желаната стая/ помещение, стига да е разпознато от робота като отделно помещение и да му зададен различен фон.
Това разделение е възможно да бъде в последствие коригирано като събиране или разделяне на съответните помещения помежду си.

Например от снимката по-долу виждаш опции за стаи я различните цветове,  като трябва да можеш да избереш една или няколко стаи/ помещения за почистване според желанието ти.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#94

Това добре . Въпроса е къде се намира тази опция за разпределението и оцветяването на стаите, защото аз не мога да намеря такава и за това питам . Ако може да ми кажеш стъпка по стъпка как се случват нещата , а и твоето приложение изглежда различно от моето

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#95

Приложението е Mi Home.
Вероятно това е ограничение между различните модели роботи и софтуера в тях. Опциите при модела описан от теб е възможно да са само така наречените "virtual walls and no-go zones", както бе и при моделите S5 преди няколко актуализации. Става ясно защо липсва опцията и възможността при твоя модел.
Факт е, че след конкретна актуализация на софтуера в прахосмукачката при мен от модела S55 ,  вече беше възможно да се разделят помещенията и да бъдат почиствани отделно, а не да се оказват тези забранени зони.
Иначе:
Прахосмукачката първо трябваше се пусне на цялостно почистване и да обходи цялата площ, апартамент,  етаж и тн.н,  след което визуализира карта на апартамента,  като оцветява в различен цвят всяко едно разпознато помещение като отделна зона/ стая.
Едва тогава при следващо почистване,  потребителя може да избере вместо цялостно почистване или маркиране на зона с ограждения, да посочи съответната стая/ зона, към която да се насочи и изчисти робота.
При мен приложението е на английски,  така че след зареждане на приложението и съответно картата на прахосмукачката,  от опциите в долната част на екрана не избирам All, а Room,  след което различните помещения оцветени в различен цвят, дават възможност за кликване върху тях, появява се маркер върху желаното помещение,  както е на приложените снимки в поста ми сега и се оказва на прахосмукачката да започне чистене.
На първата снимка се вижда очертаната опция за избир на помещения, а на втората снимка се виждат маркерите върху тях.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#96

Явно версията на софтуера ще е различна на самия робот. Моя апп изглежда коренно различно. Иначе всичко друго е направено, но това със стаите ми липсва. Ще се надявам скоро да дойде нов софт за него и да го има това. До тогава ще карам със зонираното чистене. Благодаря за изчерпателната информация            
.jpg Screenshot_2020-12-24-13-44-49-633_com.xiaomi.smarthome.jpg Размер: 15.37 KB  Сваляния: 132


Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#97

Какво има в "експерименталните функции" ?
По принцип се действа така първия път:
Слагаш робота на зарядното и го стартираш да започне да почиства от копчето на самия робот. Изчакваш го да почисти навсякъде без да го прекъсваш и сам да се завърне на зарядната станция. Тогава би трябвало да начертае картата и да я раздели на стаи.

А ако нещо се е "омазало", може да го върнеш в заводски настройки. Натискаш в отверстието и задържаш докато не чуеш съобщението за връщане в заводски настройки.

П.П. Ако ти се чете на руски, има много полезни неща :
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=971407
Цитирай
#98

Аз реално го пуснах от приложението след като се свърза с нета и се качи на станцията. Не пречи да го ресетна и да го пусна от копчето на него което е.
Това има в менюто [Изображение: 871b8a78ead6601e49af4e308b341a58.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#99

За съжаление на руския форум пише така:
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...=102272806

Цитат:у 1С нет функции разделения помещения на комнаты. Есть возможность обозначения зоны уборки на карте и отправки РП убираться в заданный квадрат.
Цитирай

Мдааа и аз сега прочетох в линка. Ами ще си караме на зониране или цялостно почистване. Може и да го оправят. Иначе хитра машинка. Доста време се чудих дали да взимам, но сега не съжалявам все е чисто в нас

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)