Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Що за търговци са Mi Zealer Store?
#1

Що за търговци са Mi Zealer Store?

Здравейте,
Предполагам, че това, което ще напиша, е за темата за пазаруване от aliexpress. Но тъй като касае конкретен търговец, го пускам като отделна тема. Моля, модераторите да преценят основанията ми, и, ако греша, да го преместят където е нужно.
Случаят е следния:
Реших да купя нов телефон за рождения ден на жена ми. 
След обмисляне и сравняване, се спряхме на  Xiaomi A2.
Огледах предложенията на търговците, четох доста и тук, и се спрях на Mi Zealer Store, доставка от Италия. Първоначално нямаше налични за от Италия, след седмица се активираха.
На офертата пише Seller's Shipping Method - IT, 2-5 дни,  с доплащане за куриер.
Тези 2-5 дни и без митница ме привлякоха,  направих поръчка и платих. Купони 4$ за нов купувач и 2$ от търговеца.
След плащането се появи, че Mi Zealer Store са си определили срок за изпращане 15 дни, и чак след това започват тези 2-5 дни. Отделно, по правилата на aliexpress, има още време, в което продавача може да изпрати стоката.
Писахме си с Mi Zealer Store, че телефона е подарък за жена ми за рожденият ѝ ден. Обещаха в най-кратко време да го изпратят.
От тогава минаха 14 дни. На деветия ден попитах какво се случва. Разбирам продажби на preorder, но случаят не е такъв. Отговориха ми на 11-я ден - this phone is out of stock for the time being, и да чакам. Или да се откажа от поръчката, но в отказа да не пиша, че вината е в тях.
В същото време, в магазина им има активна опция за пазаруване от Италия, като наличните бройки всеки ден са различни. 
Днес е 14-я ден от поръчката. И статута още е "очаква се изпращане".
Лесно мога да се откажа от поръчката, но, доколкото разбирам - ще изгубя купона за 4$. Плюс изгубеното време.
А и, честно казано, такава цена не предлага никой друг.

Дали могат да откажат поръчката безпроблемно, заради техните 15 дни за изпращане, или е в сила срока за изпращане на aliexpress?

Рожденият ден мина, така че вече е без особено значение кога ще дойде телефона.
Разбирам бавене при доставката. Но за мен е непонятно как се предлага опция наличност, когато нямаш  наличност.  И половин месец не можеш да изпълниш обещанието си.
Някой друг имал ли е такива проблеми с Mi Zealer Store - предлагаш добри условия и после мотаеш купувача?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз поръчвах от същия търговец. Платих в неделя и във вторник ми го шипнаха. Дойде за една седмица с GLS много добре опакован.
Цитирай
#3

Изчакай и това е, рожденния ден така или иначе мина, ще дойде в крайна сметка.
Аз затова не пазарувам от други освен Ми глобал- може да е с 10$ повече, но за 2 седмици е до вратата ми без приказки, писане или мотаене.
Пришпорвай ги да го шипват бързо, може и да ги заплашиш с 1 звезда, веднага се плашат и ще ти дадат някаква компенсация- не отказвай случая.

Пс:
Пиши им: ще откажа случая, ще ви оставя възможно най-лошия отзив, затова дето не го пратихте както е обещано и ме мотаете, и пропуснах да дам подарък на любимият човек заради вас.
Сега ще изгубя няколко долара за моя сметка, но повече никога няма да поръчам от вас и ще поръчам от някъде другаде и след това 1 звезда, даже, ако може 0 ще ви дам.

Така им пиши, да видим какво ще ти отговорятSmile Повярвай ми ще има ефект.
Успех.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)