Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обаждания на Xiaomi Redmi S2
#1

Здрвейте, има проблем с обажданията на двусимов модел на телефона. Когато ми звъни някой на втората карта не ми звъни, а получвам смс за пропуснато обаждане, а на него му дава, че е изключен телефона. Сменях картите и пак прави и то на една и съща карта, без значение на кой слот е. Някой има ли същия проблем и как миже да се реши?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз използвам вече само едно карта на друг телефон но при мен все се получава същото при Виваком. Сменях три пъти чипа, сменях софтуер но пак същотото. Имам чуството, че искат да си овободя номера за да го продадат на някой за пари.

Sony Ericsson Xperia ray
Samsung Galaxy S 3
Цитирай
#3

Това без в същото време да говориш по другата карта?
Цитирай
#4

Понеже го няма да отговори в момента, а съм запознат с проблема му - да, телефонът е в стендбай. Едната карта има входящи, другата дава сигнал за изключен телефон, независимо в кой слот е. Оправи се за ден-два след резет, после пак сподели, че се е появил. Дори нямам представа от телефона ли е  или нещо свързано с тази конкретна карта, затова го насочих тук (с което казвам, че ако нещо не прави като хората в случая, критиката да бъде по мой адрес, както и бирата за решилия проблема да е за моя сметка) Tongue

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
[-] 1 потребител изказва благодарност на maev за това мнение:
  • trifon81
Цитирай
#5

И при мен картата е на Виваком.
Цитирай
#6

Ами за да се отхвърли картата като проблем, да се пробва на друг телефон като единствена. Ако работи като самостоятелна карта на друг апарат, значи не е от картата.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

(2018-10-10, 22:59:37)nehranimaiko написа:  Ами за да се отхвърли картата като проблем, да се пробва на друг телефон като единствена. Ако работи като самостоятелна карта на друг апарат, значи не е от картата.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

В момента е на друг телефон, единствена и за сега без проблем.
Цитирай
#8

Имам го същия проблем на едносимов galaxy a5 2017. Обхвата е пълен и от двете страни, но аз получавам смс за пропуснати повиквания. На Виваком съм и съм сменял карти, дори на оператор звънях, в техен офис говорих със служител за проблема, но всички вдигат рамене и не ги е*е. Сигурен съм, че проблема във Виваком.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#9

(2018-10-11, 09:02:47)Герчев написа:  Имам го същия проблем на едносимов galaxy a5 2017. Обхвата е пълен и от двете страни, но аз получавам смс за пропуснати повиквания. На Виваком съм и съм сменял карти, дори на оператор звънях, в техен офис говорих със служител за проблема, но всички вдигат рамене и не ги е*е. Сигурен съм, че проблема във Виваком.

Странното е, че на друг телефон същата карта не прави проблеми.
Цитирай
#10

Понеже модена доколкото знам е един, явно няма значение слота. Проблема явно е в комбинация на модема и картата. Да пробва телефона на 2Г
Цитирай
#11

(2018-10-11, 10:14:31)trifon81 написа:  Странното е, че на друг телефон същата карта не прави проблеми.

При мен се случва 2-3 пъти седмично и интересното е, че и отсрещните абонати са на Виваком. Пробвал съм с друг по-стар телефон, но проблема си остава.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#12

(2018-10-11, 10:47:26)hgeorgiev написа:  Понеже модена доколкото знам е един, явно няма значение слота. Проблема явно е в комбинация на модема и картата. Да пробва телефона на 2Г

И на 2Г го има.
Цитирай
#13

Няма как, в настройки ще е проблема но търси по форуми из интернет на английски език.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

(2018-10-12, 22:04:10)nehranimaiko написа:  Няма как, в настройки ще е проблема но търси по форуми из интернет на английски език.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
С този език съм скаран, ама ще опитам. ? Но, ако е от настройки би трябвало никига да не звъни, а то от 5 опита 1 път ще звънне.

Poco F3
Цитирай
#15

Volte ползваш ли?
Цитирай
#16

(2018-10-13, 15:07:53)hgeorgiev написа:  Volte ползваш ли?

Никъде на телефона няма опция за него, нито пише нещо за него. На моя телефон си има, ама тоя китаец не знам защо няма.

P.S. След минаване на 2G за сега почти цял ден проблем няма.

Poco F3
Цитирай
#17

(2018-10-14, 14:27:53)trifon81 написа:  Никъде на телефона няма опция за него, нито пише нещо за него. На моя телефон си има, ама тоя китаец не знам защо няма.

P.S. След минаване на 2G за сега почти цял ден проблем няма.
Картата да не е стара? Ако е стара я смени. Моята беше на 10години и нямах 4G, направиха ми нова и се оправи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#18

Операторите не предлагат Volte по подразбиране.По-новите апарати го имат вградено,но това не означава,че като цъкнеш на отметката и го включваш.Включването ще става на етапи.Зависи от оператора и телефона.Не мога да цитирам моделите(имаше ги в таблица,но не мога да я намеря сега),първи бяха флагманите на самсунг и хуавей-оператора беше viva.Постепенно ще бъде активирано за всички абонати(апарати,които не поддържат 4G,няма да могат да го ползват).
Цитирай
#19

(2018-10-14, 18:34:31)nehranimaiko написа:  Картата да не е стара? Ако е стара я смени. Моята беше на 10години и нямах 4G, направиха ми нова и се оправи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Не е стара. Ако и утре е добре, значи всичко е било от 3Г връзката. Утре ще споделя резултата, за да може други с подобен проблем да се справят. Smile

Poco F3
Цитирай
#20

Явно и вида на мрежа не е бил проблема. Пак си го прави проблема. Явно освен във сервиз друго не може да се направи. Макар, че и там надали нещо ще направят.

Poco F3
Цитирай
#21

Моето лично мнение е, че проблема е в мрежата на Виваком. Мобилния им интернет често (ежедневно) прекъсва на 2-3 км. от Варна, че и в града ми се е случвало. Също така обхвата както си е пълен и изведнъж изчезва и това на чисто нов телефон. Преди няколко дни направих експеримент-жена ми застава до мен (и тя е на Виваком), набира ме, а от оператора съобщават, че съм нямал обхват и т.н., а обхвата ми е пълен догоре-това насред гр. Варна и след 3-4 часа получавам смс, че ме е търсила. Същия експеримент на 2-3 км. от Варна с един колега, резултата: след 3-4 часа смс, че ме е търсил. Картата ми е нова и повторно подменена, но положителен резултат-нулев.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#22

Здравейте. От скоро ползвам двусимов Redmi s2,  Когато някой ме набира на СИМ 1, телефона започва да звъни след 5-6 сигнала свободно, а ако затвори на 3-4 сигнал, дори не отчита, че някой ме е търсил. Със СИМ 2 няма такъв проблем.
Някой имал ли е такъв проблем?
Цитирай
#23

Откъде купи телефона? С кой ROM е телефона?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

(2018-11-02, 09:37:36)Be6i4 написа:  Откъде купи телефона? С кой ROM е телефона?

Телефона е закупен от сайт, от който ме увериха, че телефоните се доставят през Гърция.
Как мога да разбера с кой ROM Е телефона? Rolleyes
Цитирай
#25

С коя версия MIUI си е важното. MIUI 8.10.18 или Stable 8.1.0.4 
Точно да видим дали си с оригинален ROM или не.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)