Анкета: Използвате ли някаква защита за телефона си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не
19.50%
31
19.50%
Само стъклен/и протектор/и (за дисплея и гърба)
4.40%
7
4.40%
Само обикновен протектор
2.52%
4
2.52%
Стъклен протектор и гръб (кейс)
35.85%
57
35.85%
Обикновен протектор и гръб (кейс)
10.06%
16
10.06%
Калъф (тип портфейл)
3.77%
6
3.77%
Калъф + стъклен протектор
11.32%
18
11.32%
Калъф + обикновен протектор
1.89%
3
1.89%
Скин + протектор
0%
0
0%
Друго?
10.69%
17
10.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли някаква защита за телефона си?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Използвате ли някаква защита за телефона си?"


[Изображение: protection-or-not.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Да - кейс и стъклен протектор.
Цитирай
#3

Само стъклен протектор за дисплея ползвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Ползвам Clear View Case (кейс с капак тип тефтер) и фолио. За почти година и половина ползване - кейсът все още е като нов, а фолиото съм сменяла два пъти. Първият път беше година и нещо след поставянето, а вторият път - малко след това - надра се на един камък, но спаси дисплея. Доволна съм. Когато е в чантата ми, го мушкам и в мек калъф за очила. Малко прекалено изглежда, но не искам да се драска и отваря, като ми е в чантата.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

На всички смартфони досега съм слагал силиконов кейс. За мен е задължителен, не само че предпазва, но и подобрява самия захват на телефона. Моят телефон е от пластмаса и се хлъзга буквално от ръката, ако няма кейс. Шанса да го изпусна тогава е по-голям. Яд ме е само, че не успях да сложа и протектор, понеже смятах че Gorilla Glass 3 ще ми е достатъчна, но уви, на морето миналата година се уверих, че пясъкът е по-твърд от нож или ключове Big Grin
Цитирай
#6

Преди ползвах обикновени протектори, но сега цената на стъклените е доста прилична, също и качеството им. Калъф винаги като съм навън, в нас понякога го махам.
Цитирай
#7

Кейс и стъклен протектор.
Стария ми беле без нищо и не мисля да си го причинявам пак, до 2 години (с пазене) става клошарски.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

(2018-10-10, 23:04:30)nehranimaiko написа:  Кейс и стъклен протектор.
Стария ми беше без нищо и не мисля да си го причинявам пак, до 2 години (с пазене) става клошарски.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk



Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Реално ако не ти пука от ожулено и драскотини по стъклото няма проблем да не носиш нито кейс нито протектор. Проблема е че при изпускане стават на сол. А това вече си е проблем.
Цитирай
#9

Калъф тип портфейл, иначе на работа с калъф Pouch (кожен с връвчица за издърпване), понеже е затворен изцяло от трите страни и не влиза прах в портовете.

#TeamPixel
Цитирай
#10

Най- обикновен калъф, направен от чорап Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

Стъклен протектор и кейс.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Почти 2 години ползвах стъклен протектор + силиконов калъф (марка Puro, а не от онези боклуци по 3 - 5 лева).
Преди месец някъде захвърлих силиконовия калъф, защото потъмня и от напълно прозрачен беше придобил жълто-сивкав нюанс на места с по-тъмни участъци на жълто-сивото.
Сега съм само по стъклен протектор без никаква защита на телефона.
Усещам студения метален панел доста приятно в ръката въпреки, че никога не ми е пукало и няма да ми пука дали е метален, стъклен или пластмасов за мен няма никакво значение. Даже като се замисля най-добре за пипане беше гумираната пластмаса на Sony Ericsson без да ти се изплъзва от ръката, без да се драска особено при ежедневно ползване без калъф.
За бъдещия ми стъклен "сандвич" (който и да е той) се колебая дали 2 стъклени протектора не биха свършили работа...

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

Sony Z3 - почти винаги със стъклени протектори на екрана и гърба. Допуснах грешката да му сложа некачествен пластмасов кейс (беше ми подарък и нямаше как). 3 години си изкара с тези стъкла и продължава.
Samsung S8+ - Стъкло на екрана и пластмасов гръб. За жалост не съм намерил за гърба стъклен протектор с лепило навсякъде по него. Иначе и той щеше да е със стъкла.

Гърбовете ми развалят визията и усещането на телефона. За сега свикнах с един пластмасов кейс с преливащ цвят. Сменя си цвета в зависимост от светлината.
Цитирай
#14

Слагам стъклен протектор ако има такъв, който да ми хареса. Сега съм със стъкло нилкин и не покрива целия екран, което е кофти но качеството му е невероятно. Много са ми сухи ръцете и за това го обличам в някакъв кейс да не се пързаля или му лепя скин ако върши работа да има сцепление.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#15

Само и едиствено силиконов гръб нищо повече

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#16

Винаги прозрачен силиконов гръб. Качествен че да не пожълтява. Марката Ringke ми е любима. Ако има наличен купувам и LoveMei супер издръжлив кейс от метал и гума от вътре. Работата ми е такава че е опасно за телефона. Скрийн протектор много рядко. Не пасват, загрозяват, тия с лепило увреждат олеофобичното покритие на дисплея(вероятно). Забелязъл съм че Горила, Морила стъклата се драскат. Но бих понесъл драскотина вместо скрийн протектор със запрашени ръбове.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#17

В момента не използвам нищо. По принцип само максимално тънък силиконов гръб, който да пази от надраскване. Телефона ако падне ще се счупи с какъвто и калъф да е, всичко зависи от самото падане. Искам да се наслаждавам на дизайна на телефона, а не да го крия в дебели калъфи.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#18

Калъф тип кобур със щипка за колан и оригинален clear view когато не съм на работа

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#19

В момента ползвам такъв калъф .[Изображение: c98293b547e5078286bd950931d92bc3.jpg]

Изпратено от моят COL-L29 с помощта на Tapatalk

Smile
Цитирай
#20

Винаги телефоните са ми били със тъклен протектор и гръб или кейс . Последният даже беше с метален бъмпер , въпреки че не беше удачно за него . Сегашният е със стъклен протектор 5D и 360градувос кейс , който е е добра и не хлъзгава пластмаса и съм много долен . Реално ако падне не както трябва нито стъклото нито кейса ще го спасят от счупване , но все пак самата и дея да е защитен не е лоша .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#21

Силиконов кейс от читава марка - допринася понякога и визуално дори.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#22

Използвайте защитени телефони
Цитирай
#23

Нищо не ползвам. Наслаждавам се на дизайна, както го е проектирал производителя.
И да го изпусна и да се счупи, ще си купя нов. В крайна сметка това е скапан телефон баси. Вещ.
До момента за 6 г от как ползвам смартфони, никога не съм изпускал или чупил телефон.
Разбира се не го нося в джоб със стотинки, ключове...за това си има мъжки портфейл, външни джобове, чанти.
Не ходя и с анцуг. И не го оставям на масата за да го гледат всички и да ахкат.
А и чалга също не слушам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • venko1407
Цитирай
#24

@skiman Последното най-вече Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#25

Калъф тип тефтер (Dux Ducis) + стъклен протектор

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)