Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да почистя вътрешната памет на redmi 4, 2/16
#1

Здравейте! Приятелката ми ползва redmi 4 2/16 от повече от година, доволна е от телефона. От известно време насам обаче излиза съобщение, че вътрешната памет е пълна. Въпроса ми е как да я почистя, какво да изртия? Прави ми впечатление, че най-обемисти са "приложения и данните им" и "други файлове". Телефона е настроен да записва всичко, което може на картата памет. И втори въпрос. Не мога да си спомня името и паролата, с които регистрирах телефона в mi акаунта, как да ги разбера или заменя? Ако реша да почистя телефона с хард резет ще са ми нужни. Предварително благодаря на включилите се в тематан

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
Аксесоари
#2

На първо време е хубаво да се види ненужни снимки или видео за триене!След това ненужни приложения които седят във вътрешната памет.За Ми акаунта,мисля,че трябва да разгледаш "забравена парола" и да видиш дали по телефон или емайл ще ти прати опция за нова парола да въведете.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#3

Няма снимки или видео в паметта на телефона, всичко това, заедно с музиката е на памет картата. Въпроса е какви са тия "други файлове" и къде да ги прегледам и изтрия?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#4

за почистването можеш да използваш стандартния клийнър, който си е в приложението security (oптимизация)
Само внимателно виж какво е маркирал и ако първичното сканиране не освободи достатъчно място избираш deep clean и гледаш още по-внимателно, защото тогава започва да пипа и потребителски файлове.

На картата вероятно се пазят само снимки(малко са телефоните, на които може да се пази всичко там, да не кажа че май само Леново я имаха тази опция по последни данни, което си е нож с две остриета)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#5

Ще погледна. В краен случай ще прибегна до хард резет, първо обаче трябва да си спомня името и паролата с които регистрирах телефона...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)