Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Micro SD Card
#1

Имам проблем със микро сд картата, модел MIXZA 32gb. Всичко което снимам с камерата в картата го записва като развален файл в папка с име LOST.DIR. При запис в телефона всичко е наред. Имам два въпроса. 1.Как мога да възстановя файловете (снимки и видеа) в пълния им размер. 2.Каква може да е причината за тази грешка.
Картата е ползвана няколко месеца на lenovo k5. Там проблеми нямах.    

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да им слагаш разширения - jpg, mp4 и дали се отварят
Цитирай
#3

Предполагам че картата му си заминава, може и да се нуждае просто от формат. Но се съмнявам да си възстанови файловете. Нека пробва де.....
Цитирай
#4

Щом казваш че няма проблем с леновото, слагай я там копирай всичко и формат. Най вероятно картата си заминава

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Опитах с промяна на jpeg и mp4. Не става. Относно да прехвърля всичко в леновото също не става защото файловете са повредени и не ги разпознава. Картата е чисто нова. На близо 3 месеца работа. В нея имам съхранени картинки и музика. За сега нямам проблеми с тях. И ето докато пробвах открих решение за снимките. През google снимки ми позволя да ги отварям и от там ги запазвам в дропбокса. Остава и видеата да се отворят с подобно приложение и да ги кача и тях. Идеята ми е с кое приложение. Четох нещо за ES file explorer. Някой да е пробвал, защото сега съм на мобилен и чак след работа ще мога да си играя през wifi.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2018-10-12, 13:06:50)martaka написа:  Картата е чисто нова. На близо 3 месеца работа. В нея имам съхранени картинки и музика.

Прежали това, което има на картата и направи формат, през телефона.
Цитирай
#7

Според мен, ако файловете не са записвани адекватно (както и става на практика по думите на колегата) няма начин да бъдат прегледани/ползвани. Смени картата направо...
Цитирай
#8

Така. Изтрих всичко от картата. Форматирах я през телефона и направих 4 снимки. До тука всичко е нормално. Снимките са си на картата и се виждат в DCIM папката. Рестартирах и се появи отново папката LOST.DIR. Отново снимах и след всяко снимане изписваше - Няма място на СД картата. След 5 минути отново снимах и всичко беше наред и ги запамети. След втори рестарт LOST.DIR все още си е празна. Възможно ли е приложение или нещо от настройките на тел-на да ми прави тези номера или просто картата си е дефектна? Това се случва само при използване на камерата. При външно копиране на файлове няма проблеми.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Със стария ми RN4 имах проблеми с някаква измислена карта, нахнах я и сложих доказана марка и проблемите изчезнаха. Папка Lost.dir мисля и при мен присъства и винаги си я има/създава. Пробвай с друга карта, но по възможност добра.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#10

Lost.dir си е системна папка и винаги се появява след формат през андроида.
Поне до андроид 7 беше така. Сега на 8.1 не я виждам при мен
Цитирай
#11

(2018-10-14, 10:44:39)suffer написа:  Lost.dir си е системна папка и винаги се появява след формат през андроида.
Поне до андроид 7 беше така. Сега на 8.1 не я виждам при мен

Има я,поне при мен е така.
Картата е на Samsung.

GP8P
Цитирай
#12

Не знам Mixza на какво ниво са. На нашия пазар са неизвестни, но реших да пробвам. Да се върна на проблема. Направих още снимки и до сега всичко е наред. Рестартирам телефона, пускам камерата, снимам два, три пъти и отново изписва - няма място на СД картата. Влизам в настройки от там изваждам картата, после свързвам отново. Пускам камерата и снимам и се записват нормално. От какво може да е това. Ще рискувам с малко снимки така. Ако пак ми направи номер ще сменя картата (съвет за марка/ модел карта).

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2018-10-14, 20:09:27)martaka написа:  Не знам Mixza на какво ниво са. На нашия пазар са неизвестни, но реших да пробвам. Да се върна на проблема. Направих още снимки и до сега всичко е наред. Рестартирам телефона, пускам камерата, снимам два, три пъти и отново изписва - няма място на СД картата. Влизам в настройки от там изваждам картата, после свързвам отново. Пускам камерата и снимам и се записват нормално. От какво може да е това. Ще рискувам с малко снимки така. Ако пак ми направи номер ще сменя картата (съвет за марка/ модел карта).

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Моята е закупена оттук 
https://www.aliexpress.com/item/SAMSUNG-...4c4dde6kvr
64 GB плюс четец на карти,за сега съм доволен.

GP8P
Цитирай
#14

Аз съм от магазин Ера в Пловдив-Кингстън

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#15

И моята е кингстън, клас 10 и нямам проблеми.
Цитирай
#16

Това е картата:
[Изображение: evoJPGyXe35wjbBilyo8LiiAMT1539591070_thumb.jpg]


https://www.emag.bg/karta-pamet-samsung-...CDBBM/#128

Поръчах я от братята китайци, двойно по - евтино... Big Grin 
Очаквам пратката.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)