Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с wi-fi redmi 6
#1

Здравейте колеги,взех едно редми 6 3/32 от технополис преди около месец.Още от първия ден на дадени рутери не иска да установи връска.Или по точн свързва се за 2,3 сек. и прекъсва след няколко секунди пак се свързва и пак се разкача и така до безкрай.И това е само на нчколко конкретни рутера на другите си върви без проблем.след рестартиране на някой от въпросните проблемни рутери се оправя,докато не изключа аз  wi-fi връзката,и при опит за повторно свързване пак същия проблем.Давайте идеи къде да търся проблема.Връщах му заводски и няма промяна.беше с верся 9,6 поссле получи 10,0 и пак същата работа.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да е, защото е с Медиатек процесор и нещо го тормозят драйвърите
Цитирай
#3

А аз мога ли да направя нещо по въпроса.за да го оправя.
Цитирай
#4

Тази опция включена ли ти е?[Изображение: d8ad09c873ee61ed0b2d49331987298a.jpg]

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#5

   

При мен излиза друго меню
Цитирай
#6

Тази опция е скрита в по-новите ромове. Може би има шанс да бъде изкарана с Quick shortcut maker
https://play.google.com/store/apps/detai...ckshortcut

Поради някаква причина не иска да ми създаде пряк път към настройки на безжични мрежи

Допълнение:
Полезното меню мисля, че е :

CONFIGURE WLAN
Във wlan speed можеш да се заиграеш с и без отметката, както и да видиш на extreme дали е по-добре отколкото на regular

Също и с connection type..
По принцип има логика на Compatibility да работи по-добре

Задължително пускаш network diagnostics да видим дали ще намери проблем

Надолу на set АР priority също тестваш дали има опция да дадеш приоритет на дадения рутер(на мен не ми отваря това меню)

И най-важното:
Виж какво е общото между проблемните рутери!
Марка, тип на криптирането, зашумена среда ( около тях има по-силни рутери), тип на паролата (може телефонът да се обърква, ако е много сложна или с нечетими знаци), името на мрежата (кирилица или разстояния между буквите/думите могат да създават също проблем)

Успех


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#7

Благадаря за отговорите колеги ще тествам.
Цитирай
#8

направи тест и с отключена мрежа
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)