Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спешно локализиране на телефон
#1

Здравейте! Преди няколко дена ми обраха колата - взеха ми радиото и един стар нексус, който ми е вързан към гугъл акаунта. Крадците са изключили локацията на телефона, но той се появява от време на време във findmydevice като онлайн и някакви места. Насочих полицията накъде да търсят, но нищо не намериха. Върпосът ми е има ли нещо като PLAN B едно време, което да пусне локацията без телефона да е при мен? Наистина ми трябва да знам, защото освен моята кола са обрали още 4-5 и наистина искам да се приключва с тая драма, а съм единствения, който евентуално може да направи нещо по върпоса от всички ограбени.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
Аксесоари
#2

Още ли крадат радиа.... едно време баща ми помня че като излизаше от колата си го слагаше в джоба и винаги се хилех и не знаех защо. Иначе по въпроса ако имаш imei и го дадеш на полицията и щом го държат включен има шанс да го намерят
Цитирай
#3

Проблема е, че слота за сим картата не работи. И аз си мислих, че не крадат и затова си го оставях. Мен за телефона не ме е жал, ами за радиото, защото беше доста скъпичко.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#4

Ако не си знаеш IMEI кода, find my device ще ти го покаже. Даваш го на полицията и те ще го намерят.

Doogee S30
Цитирай
#5

Принципно гугъл мапс следи винаги телефона и без gps. Пробвай и от там, но не знам как

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Дал съм IMEI-я още в началото, но тъй като слота за сим карта не работи, не мисля, че това им помага. Сега в момента се преглеждат камери от последното местоположение. Никакъв вариант ли няма да се включи самата локация на телефона дистанционно. Било то през някое приложение или по-друг начин?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#7

Мисля че при андроид не може, но не съм 100% сигурен
Цитирай
#8

Помня че например Avast имаха опция Anti-Theft на Андроид приложението, която може да включва локализация и още някакви екстри. Естествено обаче трябва приложението да е инсталирано на телефона.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#9

И ако няма интернет пуснат на телефона, как ще прати тези GPS координати???

А щом слота за сим картата не работи, как полицията ще го търси по IMEI???

@niki1999kir май единствено ти остава да пиеш една студена вода и да не мислиш повече за този телефон.
Цитирай
#10

Значи идеята е, че телефонът се свърза към разни WIFI мрежи и изпраща локация във FindMydevice. Например в понеделник беше на едно място, вторник на друго, но няма как да съм на 100% сигурен, че е останал там. Затова идеята ми е - като го видя, че е пуснат да му инсталирам нещо през стора на компютъра, което да пусне локацията, за да видя къде е на момента и да отивам с полицята там. А не да им кажа в понеделник едно място, те да го претърсят във вторник и по време на претърсването да излезе на друго място. На мен не ми е за телефона колкото за това, че искам да се намерят самите престъпници, които са обрали още 3-4 коли до моя блок и евентуално да ми върнат радиото (малко вероятно), защото е скъпо.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#11

(2018-10-18, 09:24:36)niki1999kir написа:  Никакъв вариант ли няма да се включи самата локация на телефона дистанционно.
Без IMEI как няма как да се разпознае телефона. Вярно е че повечето приложения проследяват гугъл акаунта ти, или някакъв друг акаунт, но този който го е гепил 100% му е върнал фабричните настройки. Ако можеше да ползва телефона, щеше да е с друг номер. Така че и по телефонния номер не можеш да го проследиш. Остава само IMEI-а. Ако човека все пак му оправи куплунга и му сложи карта, ще го откриете по него.

Lookout Mobile Security - Това е антивирусна, която има функция за проследяване. Открива ти телефона и ти го показва на картата в техния уеб сайт. Има и бутон с който локализирания телефон може да се накара да пищи като луд. При това не можеш да го спреш по никакъв начин, освен ако не му извадиш батерията.
За да работят тези неща обаче, след като инсталираш приложението трябва да се логнеш в акаунта ти в Lookout.

Doogee S30
Цитирай
#12

А защо мислиш, че въпросния телефон е все още в крадците, а не е препродаден да речем? Макар и полу работещ. И в случай че родната милиция стигне до някой ще се случи нещо?
П.с. Радиото ти най вероярно е заминало отдавна в първата заложна. За съжаление това е реалността.
Цитирай
#13

Ако има някаква равномерност къде си го засичал, примерно неделя вечер е все на определен адрес. Т.е. може да се предполага, че телефона, ще е там. Отивате там (с полиция) и пускаш през Google "Find My Device" звъненето "PLAY SOUND". Ще звъни 5 мин (или не натиснат POWER) с максимална сила с мелодията, която е била при повикване.

https://play.google.com/store/apps/detai...d.apps.adm


Прикачени файлове
.jpg g1.jpg Размер: 39.89 KB  Сваляния: 36
.jpg g2.jpg Размер: 33.94 KB  Сваляния: 27

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#14

Сигурен съм, че фабричните настройки не са върнати понеже телефонът още излиза онлайн на моменти. Претърсени са 3 заложни къщи и 2 магазина на едното място откъдето е бил включен телефона и един офис на друго място. Крадците явно са достатъчно глупави, че да изтрият телефона, че и да го свързват с wifi.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)