Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A7 2018 Лични впечатления и коментари
#26

Дали телефончето има шансове да получи Андроид 9??

Samsung Galaxy Z Flip 3 ; Samsung tab s7; 
Samsung galaxy watch 5 pro 
Цитирай
Аксесоари
#27

Разбира се, че ще получи. Все пак е нов модел на 1 месец.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#28

някой ще сподели ли как действат двете сим карти при samsung а7 (2018)
Цитирай
#29

Колеги, някой може ли да пробва като остави телефона с лице надолу при пуснат always on display за няколко минути, дали като се вдигне телефона дисплея напълно изгасен ли е или е включен на минимална яркост?
Цитирай
#30

Да, дисплея е напълно изгасен. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

(2018-12-16, 16:28:23)Elit2 написа:  някой ще сподели ли как действат двете сим карти при samsung а7 (2018)
Аз съм с 2 карти от ден първи. Служебната на А1 за телефония а втората е Теленорска за интернет. Всичко работи както трябва.
Примерно безпроблемно приема повиквания от емтелската дори ако съм сетнал телефония/смс/нет само към втората независимо, че тя е само за нет. Има моменти когато го правя за да купя някой апп и за да сработи "плати с теленор" тя трябва да е сетната като праймъри за всичко и забравям да го сменя. Smile
Впрочем на стария ми хтц се налагаше да изключа емтелската изцяло инак плейстора не хващаше плащането та ми харесва колко по-лесно става сега.
====

Впрочем по въпроса с камерата. Най-сетне след тестване на 10 различни камера апликейшъни намерих такъв, който да има всички екстри на апи 2. Ето този е https://play.google.com/store/apps/detai...camera.pro и е на промоция безплатно за следващите няколко дни.
Снимките стават масивни, примерно нативния камера ап прави 6мб снимка но е мазало докато с тази става да кажем 12 но качеството е съвсем друго. Май постига това, което се мъча да направя с гкам-а но за нея все още няма добър рип.
По-късно ще постна 1:1 сравнения на 100% кропове.
Цитирай
#32

@hazART ,и това как го разбра? Имаш телефона и си пробвал или си пишем просто ей така?

@oNes , телефона не гаси AOD по никакъв начин. Само се намаля яркоста, ако примерно е сложен в чанта или джоб. На Samsung Galaxy S7 Edge, когато го имах също ползвах AOD и там се изключваше.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#33

Текущо имам инсталирани следните:

GCam_5.1.018.177470874.41362666__N6_1.8
LG camera версия: 7.1
Camera FV-5
Camera ZOOM FX Premium (купена)
CameraMX
Open Camera

като съм пробвал и още пет други но само тези задържах засега. От всички тях само в камера зума и оупън камера има чек отметка за апи 2. Другите - каквото дадат. Но поне според мен в хд камера про ще да е отметната по дефаулт защото има фул контрол докъдето може.

Опциите в HD Camera Pro се въртят около тези на Open Camera но шарп алгоритъма на първата се справя по-добре, a в сравнение с тях вградения ап не става.
Долните сравнителни снимки са 100% кроп парчета от целите снимки. Реално погледнато никой няма да ги гледа така но ако човек има нужа да кропне нещо, примерно само едно дърво от цял пейзаж и изведнъж става важно какво излиза като остатъчна детайлна резолюция.


снимка от разстояние 1 метър >
[Изображение: 8WfprOh.jpg]

тук снимах напосоки елека си, хах, както и да е, разликата в детайла е ясно видима

[Изображение: djb0LYS.jpg]

[Изображение: MZRpZfQ.jpg]

Утре ще си поиграя да видя как ще се справя на дневна светлина но предвид колко повече детайл запазва в сумрака (светлината е от 75 вата лампа затова помпа исото яко) най-вероятно ще е един прекрасен заместник за дефаултния ап.

[Изображение: qqKQnML.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#34

Колега, извинявам се. Не беше към теб отправен въпроса.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • HTC Explorer
Цитирай
#35

Истината е, че идеалният случай е да се докопаме до истински функционален мод на GCam, така ще има и работеща wide функция - нещо липсващо във всички апове извън вградения за съжаление.

Като любопитен детайл ще вметна, че CameraMX има много агресивни криви за брайтнес/контраст и до голяма степен съвпадат с едит в снапсийд с +80/+80 брайт.контр. та ако се целят бързи и ярки нощни снимки без да трябва едит и да се гледа детайла това е програмата.

=====
Хайде една последна, че май се олях със сравненията ама...


пералнята от метър и половина под остър ъгъл в пълна тъмнина Tongue (100% кроп)
очевидно в самсунгският ап е нахакан някакъв зверски алгоритъм за шумоподтискане

[Изображение: TGUo2TV.jpg]
Цитирай
#36

Да телефона не гаси AOD, но когато е обърнат по гръб, и когато е в джоб, при 1 го няма, при другото го има по почни не се вижда, освен когато не размърдаш телефона, поне така е при моя телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

Интересно е това с АОД, на стария ми А5 2017 дисплея изгасваше напълно и консумацията на батерия беше пренебрежима. Още като купих А7 АОД ми стопи батерията за 1 вечер и оттогава не го ползвам. Първо мислех, че има проблем с датчика за светлина, но сега мисля, че е софтуерно. За момента не го изпозлвам АОД, и между другото батерията ме кара по 2 дена и половина и 6 часа включен дисплей.
Цитирай
#38

Днес за пръв път небето тук се прочисти до синьо и направих малко над 500 сравнителни снимки на вградения камера апп и hd camera апп-а.
За мое най-голямо съжаление програмата не се оказа идеалният заместител какъвто си мислех че ще е.
На фона на огромното количество слънчева светлина и намалената нужда от високо iso до минимум (40-100) очаквах страхотни резултати.
Получих кайма.
Оказа се, че hd camera налага брутален шарпинг, който буквално изяжда детайлите до степен примерно на някои надписи все едно да липсват части от буквите. Прекаляването стига до там, че правите линии изглеждат назъбени като триони. Пълен абсурд.

Накратко hd camera pro-то става само за снимки при намалена осветеност като в помещения или нощни такива. За дневни при липса на други варианти и вградения става.
Аз вероятно ще продължа да ползвам Camera ZOOM FX за дневните, която е по-добре от вградения и не скапва снимките като хд про-то.

Малко по-късно ще сложа малко сравнителни кропове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#39

Kak ви се зареждат телефончетата ? С оригиналното зарядно отиваше повече от 6 часа и то не от празна батерия .
Сега съм с 2А зарядно и пак върви бавно :/
Някакви идеи ?

Phone: Samsung  Galaxy А72  Color: Awesome Blue - Android 12
Цитирай
#40

При мен обикновено зареждането отнема около 2-3ч. Има явно някакъв проблем при теб.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#41

При зареждане с пауър банк няма ядове,както и на юсб на компютъра . На зарядното е адски бавно ... :/

Phone: Samsung  Galaxy А72  Color: Awesome Blue - Android 12
Цитирай
#42

Здравейте, искам да попитам как мога да си изключа звука на камерата като снимам без да си изключвам звука на телефона. Не видях да има бутон за това в настройките. Благодаря!
Цитирай
#43

При мен се зарежда от 15 до 100% за 2 часа и 10мин. 6 часа зареждане е невъзможно, според мен батерията на колегата е дефектна. Как се разрежда, дай някоя снимка на консумацията.
Цитирай
#44

Относно бавното зареждане най-вероятно проблема е в кабела. Друг вариант е зарядното да седи винаги в контакта.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#45

Напишете си в анкетата какъв телефон имате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#46

(2018-12-26, 09:50:33)Ednorukiq написа:  При зареждане с пауър банк няма ядове,както и на юсб на компютъра . На зарядното е адски бавно ... :/

Или зарядното е повредено, или контактът...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#47

(2018-12-26, 09:50:33)Ednorukiq написа:  При зареждане с пауър банк няма ядове,както и на юсб на компютъра . На зарядното е адски бавно ... :/

Там с друг кабел ли го зареждаш?
Цитирай
#48

(2018-12-23, 22:01:31)HTC Explorer написа:  Малко по-късно ще сложа малко сравнителни кропове.
Извинявам се за забавянето но реших да отделя още време за да изтествам от нулата всички приложения със снимки в колкото се може повече условия.
След още 800 снимки и много зяпане по пиксели, контрасти, вариации с настройки и какво ли още не вече мога да кажа твърдо, че по-добър вариант от Camera ZOOM FX за дневни и нощни снимки навън няма.

За снимки във вътрешни помещения - HD Camera Pro с леката условност, че това важи само за снимки направени след като слънцето залезе и светлината влизаща в даденото помещение е по-слаба от тази на включените осветителни тела. Разликата спрямо камера зуум фх е значителна ако осветлението е с обикновени и халогенни лампи, като при такова с лед и луминисцентни тела е по-малка.

По въпроса как хд камера се оси*а посред бял ден мислех да постна километър снимки със сравнения, но вероятно ще е излишно. Ето този 1:1 кроп би следвало да е достатъчен.

[Изображение: zbUi53o.jpg]

[Изображение: VCxTVI6.jpg]

(2018-12-26, 08:25:43)Ednorukiq написа:  Kak ви се зареждат телефончетата ? С оригиналното зарядно отиваше повече от 6 часа и то не от празна батерия .
Сега съм с 2А зарядно и пак върви бавно :/
Някакви идеи ?
Имаш някакъв сериозен проблем.
От 0 до 100% с оригиналния чарджър и кабел към него при изключено състояние отнема 2 часа и 15 минути докато изпише, че е напълно зареден.
Обаче аз имам усб метър и наблюдавам, че дори след като телефона декларира 100% продължава да смуче ток поне още 30 минути докато спре нацяло.
Пробвал съм и с чарджър от самсунг S8, който дава 2 ампера но не зарежда по-бързо спрямо оригиналния.
(2018-12-27, 08:24:40)radostttt написа:  Здравейте, искам да попитам как мога да си изключа звука на камерата като снимам без да си изключвам звука на телефона. Не видях да има бутон за това в настройките. Благодаря!
Просто намали нивото на звука на System плъзгача до нула. Smile

Ето последния ми рекорд на живот на батерията. (това е с 20 минути разговори)

[Изображение: 2J9UnZU.jpg]

Това е с постоянно включен 4Г нет и тренирана автоматична яркост на екрана по мой вкус.

Не че преди да открия как се тренира автото беше зле де. Ето как се държи при константни 50% яркост.

[Изображение: tWnBtS0.jpg]


Изобщо телефона има отлична батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#49

(2018-12-31, 14:02:51)HTC Explorer написа:  Извинявам се за забавянето но реших да отделя още време за да изтествам от нулата всички приложения със снимки в колкото се може повече условия.
След още 800 снимки и много зяпане по пиксели, контрасти, вариации с настройки и какво ли още не вече мога да кажа твърдо, че по-добър вариант от Camera ZOOM FX за дневни и нощни снимки навън няма.

За снимки във вътрешни помещения - HD Camera Pro с леката условност, че това важи само за снимки направени след като слънцето залезе и светлината влизаща в даденото помещение е по-слаба от тази на включените осветителни тела. Разликата спрямо камера зуум фх е значителна ако осветлението е с обикновени и халогенни лампи, като при такова с лед и луминисцентни тела е по-малка.

По въпроса как хд камера се оси*а посред бял ден мислех да постна километър снимки със сравнения, но вероятно ще е излишно. Ето този 1:1 кроп би следвало да е достатъчен.
Да разбирам, че вместо камерата ползваш Camera ZOOM FX. Тези дни снимах с неговата си програма на Auto и телефона снима ужасно. Снимахме на ясен ден хлапето на снежни борове. Жена ми е с S8... нейните снимки са супер, моите са кафяви. Все едно снега е покрит с прах. После снимахме хлапето в залата на неон, нейния прави супер снимки, моя едни точки, едни сенки, абе ужас...

И още един въпрос, писал си за зареждане с фастчардж, това не е ли опасно за батерията?
Цитирай
#50

(2019-01-03, 18:08:28)Zhoro написа:  Да разбирам, че вместо камерата ползваш Camera ZOOM FX. Тези дни снимах с неговата си програма на Auto и телефона снима ужасно. Снимахме на ясен ден хлапето на снежни борове. Жена ми е с S8... нейните снимки са супер, моите са кафяви. Все едно снега е покрит с прах. После снимахме хлапето в залата на неон, нейния прави супер снимки, моя едни точки, едни сенки, абе ужас...

И още един въпрос, писал си за зареждане с фастчардж, това не е ли опасно за батерията?

Ама вие наистина повярвахте на рекламата,а?Самсунг никога няма да сложат по-добър сензор в среден клас спрямо S или Note серията.Разликата е от земята до небето.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)