Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S8 vs iPhone 7 vs Xiaomi Mi6
#1

Здравейте. След месец мисля да сменям телефона. Дилемата е между изброените в заглавието. Бих искал да чуя малко мнения. Критериите за избор са: на първо място дизайн, следват - хардуер, дисплей и размер(не искам по-голям телефон). Камерата и батерията не са от значение. Телефонът ще се ползва без кейс. Ясно е, че са доста стари модели, но покриват моите нужди. И трите се въртят около 800 лв. в онлайн магазините. Ползвал съм и iOS и Android и нямам проблеми с нито една от двете операционни. Айфона е ясен, за самсунга чета ....проблеми с дисплея и лагване, шайомито ..... нестабилни ромове и слаб дисплей. В момента съм с mid range Huawei  и съм доволен, но остаря и искам да сменя маркта.
Цитирай
Аксесоари
#2

Шаомито е най-добрият вариант като хардуер - яка батерия, snapdragon 835, 6 гб рам, никакъв лаг и загряване. Камерата му обаче е малко над средното ниво, поне стоковата му... Самсунга е с по-добър дисплей и камера, малко по-слаба батерия, приличен хардуер, не мисля, че ще се усеща някакво затормозяване. Айфона не е нищо особено откъм батерия, камерата му е сравнително добра, лаг и загряване - не. Вече си зависи чисто субективно какво ти харесва повече. Аз бих взел s8 от тук изброените. Но пък ако не те бърка малкия дисплей, шаомито също е добър избор.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

За 800лв може да си вземеш Xiaomi Mi Mix 2s, бие и трите изброени по-горе телефона по всички показатели.
Цитирай
#4

S8 за камера,Ми 6 заради хардуер,айфона не си заслужава парите.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Защо ми 6 след като ми 8 128гб е 700 лева?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

(2018-10-19, 10:43:27)degman написа:  Защо ми 6 след като ми 8 128гб е 700 лева?

Sent from my LM-G710
Така е,но в момента Ми 8 снима като телефон за 400лв с извинение,софтуера не е в ред.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Писал е, че иска компактен размер, mi 8 идва малко по-голям, иначе е по-добър от всички изброени.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Най-балансиран е S8.Не знам въобще какво се чудиш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

Да, компактен размер искам. Наясно съм с всички устройства на Шайоми, но новите ми идват малко големи. Както съм написал по-горе камера, сторидж, батерия не са ми важни. Дизайна е на първо място. Везните клонят към Самсунга. Благодаря за съветите.
Цитирай
#10

Mi mix 2s
Купи го и пак кажи, че има нестабилен ром и слаб екран.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

С8 има по-добър дисплей и камера, айфоня пък има по-добре работеща ос и страшно по-добър звук от С8.

Sent from my Pixel using Tapatalk
Цитирай
#12

Страшно по добър звук ли?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#13

Да от спийкърите Smile

Sent from my Pixel using Tapatalk
Цитирай
#14

iPhone 7 е телефона, но внимавай от къде ще го купуваш.Щом в техно магазните е над 1000лв. значи няма по-ниска цена....тези в онлайн магазините са супер проблемни и не се знае произхода им.
Цитирай
#15

Човека търси модерен дизайн,къде го буташ тоя айфон в А група? Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

(2018-10-19, 13:10:41)ivo98 написа:  iPhone 7 е телефона, но внимавай от къде ще го купуваш.Щом в техно магазните е над 1000лв. значи няма по-ниска цена....тези в онлайн магазините са супер проблемни и не се знае произхода им.


Това важи за всички телефони, не само за айфона. Разбирам, че все повече хора купуват онлайн и оплакванията са основно, че нямат гаранция в официалните сервизи. Самсунга също е над 1000 в техно магазините.  Иначе ябълката също ми харесва, щом съм я посочил сред опциите.
Цитирай
#17

Попринцип и 3 телефона са вече са стари модели, но щом ти покриват изискванията си вземи Samsung Galaxy S8, iPhone 7 ако екрана ти е добре вземи него, но ме съмнява да искаш този дисплей, иначе за всичко друго е става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2018-10-19, 13:12:05)vesoisthebest написа:  Човека търси модерен дизайн,къде го буташ тоя айфон в А група? Big Grin

Толкова сте заспелени от омразата си към Apple, че не виждате как всички нови телефони са копие на iPhone.

(2018-10-19, 19:20:40)hazART написа:  Попринцип и 3 телефона са вече са стари модели, но щом ти покриват изискванията си вземи Samsung Galaxy S8, iPhone 7 ако екрана ти е добре вземи него, но ме съмнява да искаш този дисплей, иначе за всичко друго е става.

По-добре най-добрият LCD от колкото OLED супер вреден за очите и голяма вероятност от burn in.Дисплеите на Самсунг са наистина красиви докато не усетиш как бързо те заболява глава и след месец установиш,че дисплеят ти е на петна.
Цитирай
#19

(2018-10-19, 21:33:06)ivo98 написа:  Толкова сте заспелени от омразата си към Apple, че не виждате как всички нови телефони са копие на iPhone.


По-добре най-добрият LCD от колкото OLED супер вреден за очите и голяма вероятност от burn in.Дисплеите на Самсунг са наистина красиви докато не усетиш как бързо те заболява глава и след месец установиш,че дисплеят ти е на петна.

В този случай трябва ли да се притесняваме за дисплеите в новите модели Iphone-и?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#20

Pixel 3 също е Олед Самсунг дисплей.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2018-10-19, 21:33:06)ivo98 написа:  Толкова сте заспелени от омразата си към Apple, че не виждате как всички нови телефони са копие на iPhone.


По-добре най-добрият LCD от колкото OLED супер вреден за очите и голяма вероятност от burn in.Дисплеите на Самсунг са наистина красиви докато не усетиш как бързо те заболява глава и след месец установиш,че дисплеят ти е на петна.

Е това да не е CRT монитор, че да ме заболи главата!
Цитирай
#22

Мен ме болят очите от lcd дисплеи, заради синеенето им. Откакто ползвам амолед, не съм имал проблеми. От предишното ми htc m9 направо ми се пръскаше главата... А проблем с бърн ин, петна и т.н. не съм имал, вече 16 месеца ползвам само телефони с амолед и всичко е точно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Амолед по принцип е по вреден от лсд заради шим. И главата боли повече от него. Айфоня е загинал, от няколко години насам са копиращи и нищо ново. Това за звука беше как да го кажа - ами не знаех ама е пълна глупост с тоя донгъл, реално избора е самсуняка S8. Другите два са подобие на телефони спрямо него.
Цитирай
#24

Което ме подсети за скорошна история малко като виц.При колега дошъл клиент да закупува телефон, няма да споменавам марки...но предложил му един амолед и един лсд.Клиентът поглеждайки амолета,сметнал ,че бил "жълт" "прегорял" дисплей и дори посочвал лсд-то като пример,че видиш ли този свети по-добре!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Според зависи е всичко - но повечето амоледи като цяло са по вредни. Синьото се смекчава дали с вградено в софтуера дали с външно приложение. Шим не можеш да го оправиш. И двете технологии имат предимства, аз лично от постоянното сменяне на технологиите не ми прави впечатление ама винаги съм ползвал флагмани, тоест върхови амоледи или LCD.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)