Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с несъщесвуващи повиквания!
#1

Здравейте приятели от близо месец ми се появи дразнещ проблем с несъщесвуващи повиквания!
Всеки ден поне по двама чеовека ми звънят с думете че имат пропуснати повиквания от мен,предната седмица за ден ми звънаха поне пет човека със същите думи даже една дама от Англия.Когато се свързах с оператор ме посъветва две неща 1во да преместя карата в друг телефо ако няма промяна да я  сменя.Обръщам се към вас с питане преди да сменям подменям карти дали някой е имал същия проблем? Undecided Undecided Undecided
С P20Lite съм ако има значение!
Пропуснах да напиша когато проверявам обажданията нямам набирани тези номера!
Цитирай
Аксесоари
#2

Играеш ли игри?Пробвал ли си нещо,което дава"безплатни"(жълтици,снаряди,буци злато,туби бензин и т.н)?Инсталирал ли си кракове,хакове,пачове и т.н.?Пускал ли си SMS с добавена стойност?Изобщо,има ли нещо,което си правил последните 2 седмици,което е различно от набиране,разговор и малко сърфиране в нета?
Цитирай
#3

Не нищо от това, винаги се старая да избягвам точно тези неща! Телефоните са ми хоби и се старая да не го пълня с ненужни неща!
На голяма част от приложенията съм забранил достъпа до СМС и контактите ми!
Цитирай
#4

Форматираш всичко(хард-ресет) и ако след това отново е така,сменяш картата.Не мога да се сетя за друг начин да се отървеш от гадината.Позвъняванията рандом ли са или имат някаква закономерност и има ли номера,които не са в указателя ти?
Цитирай
#5

Абсолютно всички са рамдом, все непознати номера.
Цитирай
#6

Скапана история Sad Праскай му формата,дано имаш късмет да минеш с това!Имах такъв случай,ама гадината звънеше само на три номера(в Сърбия Smile ) Оставих само стоковите приложения и продължаваше да звъни! Най-интересното беше,че забраних изходящите обаждания и продължаваше Smile Аз не мога да осъществя обаждане,обаче тела си звънка на импулсните,майстор е писал кодаSmile Собственика твърдеше,че използвал телефона само за 'ало' ,после малкия му си призна,че пуснал 1 SMS,за да разбере "дали тя го обича",хахаха!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#7

След ресета когато си влезна в профила има ли опасност пак да се появи това?!.
И още нещо преди време си сложих картата с памет на п20, преди това беше в старото ми сони но при него го нямаше това, та мисълта ми е дали заедно с нея да я форматирам!
Не ми се иска ама ако се налага ще го направя....
Цитирай
#8

Никой не може да каже дали има нещо на картата(аз мисля че е малко вероятно)-само за файлово съхранение ли я ползваш?Има ли нещо инсталирано там?Изкарай я и ползвай малко апарата без карта или прехвърли файловете един по един ка компа,форматирай я и почни да ги прехвърляш един по един,с паузи...поне ще разбереш от какво е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#9

Не от както съм с p20 lite не ми трябва сд карта ползвам я единствено от време на време да преглеждам старите ми снимки и да слушам музика, всчко инсталирам на телефона директно!
Утре след работа ще му направя хард ресет и ще пиша за евентуални резултати!
Цитирай
#10

Така от вчера пак същия проблем! Вече е дразнещо, след хард ресета се оправи и сега пак така! Внимавам къде влизам какво правя и пак така. Ще сменям картата няма да е дано поне така се оправи напълно!
Сега мисля пак да му задам хард ресет и тогава ще ходя да сменям картата...
Направих бекъп на компа но това беше преди повече от седмица и не вярвам тогава да се е върнала гадина понеже проблема се върна от вчера!
Цитирай
#11

Направи обратното-първо смени картата!Напълно възможно е да има повреден сектор(сектори) и когато устройството започне да ги чета,да се сбъгясва.Вземи бърза карта(клас 10,UHS).
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#12

Добре благодаря!
Цитирай
#13

Дали единия не говори за СИМ картата, а другия за Памет картата?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

Хаха,четейки цялата тема от началото,човек остава с такова усещане Smile Аз естествено имам пред вид SD карта Smile
Цитирай
#15

След двата хард ресета не поствавих SD картата! Но уви същия проблем е на лице и днес! Днес отново ще го ресетна но тоя път без да правя бекъп ще седя само със стоковите приложения да видим дали ще има промяна!
Цитирай
#16

Това е най-добрият вариант!Тествай за период повече от седмица.Най-лошият вариант е да закачено нещо за профила на G-мейл.Не съм попадал на такова нещо лично,но руснаците в началото на лятото дискутираха такъв проблем в 4PDA.Потърпевшия беше писал,че е сменил 2 апарата и симптомите са едни и същи.След създаването на нов профил,проблема изчезнал.Търсих темата,да ти постна линк,ама не я намерих-форума им е огромен Smile
Цитирай
#17

Няма проблем, аз и на това съм благодарен! Gmail не ползвам обаче, възможно ли е към АБВто да е залепнал?
И тоест със създаването на нов профил в Google би трябвало да изчезне нали така?
И не е ли по - добре само да въведа само заводските настройки, понеже толкова често хард ресет не смятам че е много добре!
Цитирай
#18

Хард-ресет не износва паметта,доста по-лошо за динамичната памет на телефоните е ползване на торент-клиент.Как не ползваш G-mail?В магазина не можеш да се регистрираш с abv!Или не ползваш магазина ли...нещо не разбрах май?
Цитирай
#19

В всичко що е Google си ползвам абв пощата, Gmail никога съм нямал!
Цитирай
#20

(2018-11-09, 18:42:58)vertexe написа:  Хард-ресет не износва паметта,доста по-лошо за динамичната памет на телефоните е ползване на торент-клиент.Как не ползваш G-mail?В магазина не можеш да се регистрираш с abv!Или не ползваш магазина ли...нещо не разбрах май?

Много отдавна отпадна ограничението в ГугълПлей да се влиза само с GMAIL....


По темата...според мен трябва да махнеш Апарата ,а не СИМ картата или СД картата.
Ще следя с интерес да видя резултата, до една седмица максимум ще си покаже.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#21

Имам 2 акаунта,създадени в дълбока древност(още при появата на Андроид) и ползвам само тях,не знаех че са премахнали задължителното регистриране в G Smile Благодаря за инфото,gelermo!А темичката наистина е любопитна!
Цитирай
#22

Днес ще сменя само СИМ картата и ще видя какво ще стане без да правя хард ресет. Ако и така не се получи тогава с ресета и друга карта! Надявам се че няма да ми се наложи да сменям апарата!!!
Цитирай
#23

Не е от СИМ картата това поне разбрах! Също забелязах че въпросния проблем изчезва когато оптимизирам от мениджъра всичко батерия, да дните и работа във фонов режим правя го когато съм на работа да пестя батерия но в дните когато не съм и всичко върви имам пак позвънявания! Не знам може и аз да съм в грешка но това е за сега....
Цитирай
#24

Мойто мнение,(никой не ангажирам че е вярно) е че това е вирус който се е загнездил в самия Андроид като ОС.
Виждал съм подобно поведение в Китайски телефон,със стоков Андроид,след 2 дни ползване от чисто нов.
Ако е така....едва ли някой ще може да го открие и изчисти напълно.....

Просто лош късмет ....Успех с намирането на решение!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
[-] 1 потребител изказва благодарност на gelermo за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#25

Приел съм факта и ще карам така!
Благодаря все пак за съветите Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)