Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запазване на EXIF при прехвърляне на снимки?
#1

Здравейте колеги, когато реша да си сменя РОМа и си првхвърля папката DCIM на компютъра, а след това я кача обратно на телефона EXIF на снимките е загубен (или поне това си мисля, че е проблема де) или по-точно на всички снимки "Date created" вече не е датата когато съм заснел снимката, а е датата на копиране. Надявам се разбрахте какъв е проблема, и ще се радвам, ако има решение.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с FolderSync от Play store.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hellkiller за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#3

Благодаря! Ама дали ще сработи, че не ми се иска само да го пробвам и да не работи.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#4

И аз имах същия проблем преди време. След като започнах да използвам споменатото приложение за прехвърляне на снимки, датата вече се запазва. Имай предвид, че ако вече си ги прехвърлил и са с променена дата това приложение няма да ги оправи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hellkiller за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#5

Не, питах преди да го направя Big Grin Свалих го приложението, но не мога да се ориентирам как да си сваля снимките чрез него на компютъра и после как да ги върна пак през него? Защото ми прилича на фолдър мениджър само.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

На компютъра трябва да си пуснете ssh или ftp сървър примерно и ще може да "свържете" директория от телефона с такава на компютъра.
Разгледайте как работи приложението в нета или някое клипче, за да разберете как да го нагласите.
Цитирай
#7

(2018-10-21, 08:01:53)nowhere написа:  Здравейте колеги, когато реша да си сменя РОМа и си првхвърля папката DCIM на компютъра, а след това я кача обратно на телефона EXIF на снимките е загубен (или поне това си мисля, че е проблема де) или по-точно на всички снимки "Date created" вече не е датата когато съм заснел снимката, а е датата на копиране. Надявам се разбрахте какъв е проблема, и ще се радвам, ако има решение.
В името на снимките няма ли датата и часът?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#8

(2018-10-21, 17:17:15)nowhere написа:  Не, питах преди да го направя Big Grin Свалих го приложението, но не мога да се ориентирам как да си сваля снимките чрез него на компютъра и после как да ги върна пак през него? Защото ми прилича на фолдър мениджър само.
Пробва ли с вграденото в win10 - photo?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)