Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Рядко влизам вече тук, но публикуваха едно от най-добрите и според мен, обективни ревюта на серията Мейт 20, тъй като темата е заключена в секция новини, ще дам линк тук.

https://www.anandtech.com/comments/13503...pro-review

Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари

Като гледам нощните снимки с Mate 10 Pro мога да заключа, че нямат нищо общо с това което аз постигам. Толкова са замазани, че все едно нарочно е направено с цел да покажем колко по-добър е новият мейт. Big Grin
Щракнали снимка с 20 про с нощен режим 4 сек. и 800, после щракнали с 10 про с 15 сек. и 100 исо. Тва обаче никъде не се обяснява. 
[Изображение: H_Mate20Pro_IMG_20181023_202029.jpg]
[Изображение: H_Mate10Pro_IMG_20181023_202152.jpg]
Цитирай

Хаха, втората ли е от 10ката? Да им имам обективното ревю.

Ето малко "реални" снимки и всеки да вярва, на което иска.
[Изображение: b8c4a6c7027c56f702840d762c913d4d.jpg][Изображение: 730568789ad332ef5265a12b5e138632.jpg][Изображение: 9f3db01d181dd711fd52552777a9ed0a.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=O-ePaPefMdQ

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Как ставаше разделянето на екрана на две?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

С кокълче прекарваш линия през средата или натискаш квадратчето и  този бутон от скрийншота
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2018-11-29, 22:43:10)nanobanano написа:  С кокълче прекарваш линия през средата или натискаш квадратчето и  този бутон от скрийншота

Не става при мен,от къде се активира?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

В mate 10 e от тук. [Изображение: 39eb946f0374163b1fa5bb946273d538.jpg]
Цитирай

Получи се със задържане в/у квадратчето
   

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Хаха, не знех, че има такава опция със задържане на квадрата. Вече няма си беля кокалчето по дисплея. Big Grin
Цитирай

Привет колеги,
Нека да споделим (моля само хората които ползват Huawei mate 20 pro) нещата които ви харесват и тези които не.
Аз ще споделя за времето което го имам следните неща:
1. Наистина работи светкавично бързо, без значение какво правя с него- тежки игри, интернет, филми , снимки и т.н
2 Батерията наистина е брутална, правя по 8 часа екран на 2к резолюция.
3 Камерата снима прекрасно. Аз от мейт 10 про минах на мейт 20 про. Има голяма разлика, но в нощния режим има нещо което много ме дразни- немога да разбера защо когато снимам с трипод експозицията на снимката е отново 4 секунди,а дори обекта на снимане да е далеч и с по малко светлина наоколо, рядко се пуска по дългата експозиция с повече секунди. Трябва аз ръчно да си настроя секундите и това много ме дразни. На стария мейт също го прави този номер, всякаш софт. не може да прецени колко секунди да е експозицията за да направи по хубава снимка. В раздел снимки съм качил такива в режим ,,Нощни снимки'', станаха много добре , но аз ръчно съм си настроил секундите на експозицията.
4. Видеото- добре е , стабилизациите са ок. но за 2 бона тел да бяха се постарали повече с звука. Когато снимам видео самия звук след пускане на видеото е с една идея по тих. Не е болка за умиране но и това ме дразни.
5.Дисплея- хубави цветове, като изключим ,,фал старта със зеления екран'' нямам проблеми с него, но също има нещо което ме дразни.Забелязах че на 1 ми мейт 20 преди да вкуси от северното зелено сияние, когато слагам тапет, тема няма значение какво, от самия ноч към слушалката е с една идея по затъмнена снимката. Или слагам бял фон като тапет или тема, а отгоре се вижда (мястото от ноча до слушалката вместо да е бяло е сиво. Със заменения телефон е пак така. Не е болка за умиране, но ме дразни.
Какви са вашите наблюдения с мейт 20 про?
Като изключа тези неща които ме дразнят е един страхотен телефон. Вярно е няма перфектни телефони, но да се надявам че с бъдещите актуализации някои неща ще се оправят Smile
Цитирай

Аз съм доволен. Много ми харесва като цяло телефона като не съм снимал още много. Дразнят ме 2 неща и само те са
1. Лекото димиране на дисплея при влизане и излизане в приложения
2. На автоматично коригиране съм и на пълна тъмница примерно в леглото само на тв прекалено много смъква осветеността. На самсунга можеше да задам до колко минимум да е и си го спазваше, тук не става. Демек прекалено прави тъмно.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

А заслужава ли си чистият Mate 20 ? Май няма оптичен зоом и IP68, но има радио.

Не мога да намеря дали има OIS и стандартен жак за слушалки.
Цитирай

(2018-12-11, 08:37:19)aladin написа:  А заслужава ли си чистият Mate 20 ? Май няма оптичен зоом и IP68, но има радио.
Нямам досег с телефона, но би трябвало да е същия на бързина. Има оптичен зоом, но вместо IP68 е с IP53.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

(2018-12-11, 08:37:19)aladin написа:  А заслужава ли си чистият Mate 20 ? Май няма оптичен зоом и IP68, но има радио.

Не мога да намеря дали има OIS и стандартен жак за слушалки.

Да Wink
Аз го ползвам от месец и нещо и съм адски доволен ... има х2 опичен зуум Wink
Батерията ме държи по 3-4 дена .. пи нормална за мен упортеба ... с едно зареждане изкарва по 5-5,5 .. веднъж над 6 часа на дисплей Wink
Телефона е супер .. особено за разликата в цената Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Между другото сега гледам,че в Технополис чистия 20 е 1300лв,което според мен е доста добра цена,при положение че не можах да го намеря за по-малко то 1200 лв в България и то само на 1 място.

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=MdqKJxyIecE

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

@TiL

Има ли модел телефон, който да не дава някакви дефекти - фрапиращи или не толкова?
Всеки намира хубавото за себе си, така че няма как да ти се отговори еднозначно. Така както ти си открил хубавото за теб във V6 на Ауди, за друг е в TDI, в трети в CRDi и т.н. Всеки си има и предимства и недостатъци.
Но на въпросите ти:
Нямам проблем с БОЕ дисплея.
Пръстовият отпечатък се държи чудесно - бърз и точен. Но си има чалъм как най-добре да го свалиш, за да нямаш ядове с разпознаването ("откази"). Ако ти е зацапан пръста или дисплея на мястото за отпечатъка, може да не го разпознае от раз, но нима това не важи за всеки един друг телефон с пръстов отпечатък? Но и тук има решение - може да си свалиш в паметта 5 отпечатъка, така че ако даден пръст ти е мръсен да отключиш с друг.
Не съм имал проблем със стабилизацията на камерата в режимите, които съм тествал. Ако имаш въпрос за конкретен, кажи кой, ще тествам и ще споделя мнение.
Звукът. Тук не може да има обективно мнение дори от нас, собствениците. Всеки е с различно ухо, различен музикален слух. От тук и мнение за премиум или не. Аз лично съм доста доволен и от звука от говорителите (клип, музика, разговор) и от слушалките. Те в първия момент ми се сториха адски неудобни с този дизайн и липса на тапи, но бързо се свиква. Но пак казвам - субективно е. Има хора, които не харесват и оригинални Beats by Dre. Имам познат професионален музикант, който намира недостатъци и в Sennheiser HE 1060.
Ако нещо не го усещаш като свое, няма смисъл да ти бъде хвалено. И обратното.
Така че всичко е въпрос на вкус и усещане. И на късмет! Защото дори уредите на Miele с 20г. гаранция дават дефекти.
Каквото и да избереш - успех с избора!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Искам да предупредя всички, които закупуват телефони от А1 - да внимават!
Набутаха ми вчера използван (вероятно мострен) телефон Mate 20. Телефона имаше 2 снимки направени преди 29 дни, кутията не беше запечатана, задния протектор някой го беше махнал и телефона имаше 533 часа ъптайм и 90% батерия. При опит да го заменя с нов(на място, веднага след като го платих с карта), ми беше отказано с оправданието, че това е НОВ телефон, и просто е бил изваждан от кутията да бъде разгледан от потенциални клиенти. Последва лек скандал, че ми продават втора употреба стока с цена за нова, и жалба попълнена по надлежния път. В крайна сметка не ми смениха телефона. Имам снимки от цялата ситуация и смятам да ги приложа към жалбата ми към КЗП.

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
Цитирай

Аз не плащам ако не си разпечатам кутията сам и не пусна телефона. Дори провеждам разговор... А ти защо си решил да платиш за разпечатан телефон не знам.
Цитирай

Още като си видял разпечатаната кутия е трябвало да откажеш, не че вината е твоя разбира се, мошенници са всичките, гледат да ти вземат парите, а после дърво
Цитирай

Аз съм с друг модел на Huawei но искам да кажа че преди година и аз взех една мостра от витрината че беше последен и до днес да чукна на дърво няма проблеми, така че това дали ще е запечатан не е гаранция че няма да попадне човек на дефектна бройка.
Цитирай

(2018-12-19, 13:53:34)eksoldier написа:  Аз не плащам ако не си разпечатам кутията сам и не пусна телефона. Дори провеждам разговор... А ти защо си решил да платиш за разпечатан телефон не знам.

Съгласен съм, че е моя грешката. Но до сега никога не дъм имал проблем с 5 закупени телефона от мтел. Освен това преди месец се бях засилил дс купувам п20 про и ми отказаха да ми го отворят с обяснението, че никой не би купил разопакован телефон. И освен това ми казаха, че го поръчват от склада. Та, да, съгласен съм, че е моя грешка, но просто не го очаквах...

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
Цитирай

Търсете си правата, говорете с мениджъра, ако ли не - жалба до Huawei и A1 в Австрия...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • gamerz7
Цитирай

Здравейте, какво е положението с дисплеите сега? Все още ли го има проблемът със зелените краища и кои оператори дават читави телефони в момента?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)