Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

(2018-10-21, 08:02:22)hazART написа:  
[Изображение: Do-GAbcl-X0-AAZev7.jpg]
Mate 20 Pro е с 6.39" 2K+ (3120х1440) OLED дисплей със съотношение 19.5:9 и извити страни, които му позволяват да осигури силно намалени странични рамки. Mate 20 Pro има по-голяма изрязана част в дисплея, но за това има основателна причина - освен 24МР селфи камера там е поставена система за 3D лицево разпознаване, която включва инфрачервена камера, точков прожектор, flood illuminator и ToF сензор. Телефона има и възможност за безжично зареждане на други съвместими продукти - например смартфони, което е интересна екстра, каквато не сме срещали в други продукти. Енергия със сигурност ще имате в изобилие, защото батерията на Mate 20 Pro е с капацитет 4200 mAh. Тя се зарежда при 40W с нова версия на технологията SuperCharge (зарядното е в комплекта), която позволява да бъде доставена 70% от енергията за едва 30 минути. Подобно на P20 Pro, Mate 20 Pro предлага 40МР 1/1.7" основен сензор с бленда f/1.8 и 8МР (f/2.4) сензор с телефото оптика за 3х оптично приближение, но към тях е добавен и 20МР сензор (f/2.2) с ултра широкоъгълна оптика за обхващане на по-голяма част от сцената. Huawei Mate 20 Pro е с чип Kirin 980, но накратко това е първият 7nm чипсет, първи с ядра Cortex-A76, първи с двоен чип за изкуствен интелект, първи с графичен ускорител Mali-G76 и първи с LTE Cat.21 модем за скорости до 1.4Gbps. Телефоните използват Android 9 с интерфейс EMUI 9 и поддържат новата система за навигация чрез жестове.Телефоните използват Android 9 с интерфейс EMUI 9 и поддържат новата система за навигация чрез жестове.

Впечатление след два месеца с телефона. Първо екрана ми леко зеленее в извивката няма да коментирам тази тема. Телефон зан1500лв да ма не и ще ви кажа защо. Звука на телефона е на средно ниво никакво качество на спеакер. Селфи камерата средно качество на снимки. Задна камера видео е много зле за флагман стабилизацията е зле също няма плавност на видеото. Снимки задна камера не мисля че са n1  може би ако си играете с про режима аз нямам време за това. Често снимките са тъмни едни като негативи. Да приемем че камера е ок . Вибрация на телефона почти не се усеща мн зле също. Това са моите забележки по телефона. Да хауей много шум дигнахте и реклама на излизането но реалността е друга. Не може телефон флагман с цена 1000 евра. Да има тия недостатъци. Не съм iphone user но жена ми с с айфон 10s ме бие по тези поксзатели. Не може телефон толкова скъп да има толкова минуси е да ако е 500 евро съм съгласен но за 1000 е срам за хуавей. Бих ли си го взел пак , не никога . Имах и xiaomi mi8 същите китайски боклуци. Убедих се с mate 20 pro че китаеца сине китаец и само копира. Ааа да отбележа че също face unlock  кога работи кога не работи. Няма база за сраенение с face id na apple. Това е. Избора сине ваш но след 2 месеца работа с телефона си е тва което ви пиша.
Цитирай
Аксесоари

Колега, само да отбележа, че всичко вече е китайско. Дори и Айфона на жена ти е Мейд ин Чайна. И не само при Ейпъл основните компоненти са от Китай


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

@Dani2018 явно си попаданал на кофти бройка. Кофти партида има при всяко едно масово производство. Аз бях айфон потребител от 2009 до миналата Коледа. След като видях последния айфон струващ 1000€ и кусур с някакви супер незначителни подобрения реших да си взема #Mate20pro . Вече два месеца "да чукна на дърво" не съм видял проблем или бъг. Нямам нито позеленяване нито къвто и да е друг оттенък в края на дисплея. Face ID работи повече от коректно даже и при супер намалена светлина. Относно снимките вината си е само и единствено в тебе не в телефона.Това може да си го потвърдиш като изглеждаш едно две клипчета на известни влогъри които правят съпоставка с други марки и модели.
С две думи аз не съжалявам, че смених бранда. Ако iPhone беше се доближил на половината на 20про-то бих останал на Aplle единствено заради редовния едновременен им софтуерен ъпдейт на всичките им продукти.

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай

@dani голям зор видях докато ти прочета поста?!?
Гледам, че наскоро си се регистрирал във форума
и се надявам да не е с тролски подбуди. От доста време
следя темите за Мейт 20 про и сега ме хвърли в страшна
дилема? Да го взема или да ти повярвам и да не си го вземам......
Въпреки проблема със зелените дисплеи почти не видях някой
да е така негативно настроен към апарата и само суперлативи
се изказват в 90% от мненията...........
Това пък за вибрацията - няма как да ти повярвам, понеже от
както ползвам мобилен телефон (2002г) и след десетки сменени
не съм срещал още дори и менталяк с лоша вибрация!!!
Моят колегиален съвет към теб е - разкарай го мейта и ходи в
друг форум, не си губи времето тук, особенно с нагласата че
"китаеца сине китаец и само копира"............

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 3 потребители изказват благодарност на doktorra за това мнение:
  • Mondiso, scorceni, tezcan4o
Цитирай

Това да си купите телефона си е вашо решение. Аз просто изказах мнение от видяното за два месеца. Да вибрацията е слаба защото телефонс е по голям в сравнение с 6 инчовите. Ако го носите в джоба си мн трудно ше усетите ако някой ви звани докато сте на вибрация.и моля не ме разбирайте погрешно не харесвам iphone но просто няма как да не сравнявам с него поради това че жена ми е с такъв.мога твърдо да заявя че мате 20 про за тия пари на които се предлага е скъп за това което предлага. Тоест нищо съществено не предлага  за момента флагманите са два iphone xs и note 9. Не мисля че мате предлага по добро дори и с прословутата си камера. Отидете в един магазин преди дс го вземете поиграйте си малко сравнете го с флагманите ,а не с по нисък клас. Пуснете една песен на youtube да чуете звука после пробвайте същата песен на iphone xs или ноте 9 и ще прецените сами. Направете същото с видеото сами ще се убедите зс това което пиша. Да категорично мога да кажа че фасе ънлока не сработва много често.по добър е от ноте 9 но не и от iphone. Това което искам да кажа е че мате 20 про не оправдава цената на която се продава.ако някой се двоуми дали да си го вземе по добре изчакайте за galaxy s10.
Цитирай

Нещо интересно и забавноSmile
https://it.dir.bg/tehnologii/huawei-prik...htta-na-ai
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

В момента ползвам Ноте 9, а за кратко бях и със Мейта и като цяло мога да заложа смело, че Нота го превъзхожда.Не робувам на марки, жена ми е с Хуавея но самсунга за мен е по-добрия избор.Никакви проблеми от хардуерно естество няма по форумите, софтуер супер също.Смятам че Хуавея има една идея по добре изглеждащ екран (ако не позеленее де) и батерията е маалко по-добре май, но това е малко субективно.Хубав апарат е, но в никаккъв случай не оправдава според мен цената си.По-горе беше посочен, че за 1000-1200 лв е супер, над този ценови таргет е леко смешно.Знам, че повечето няма да се съгласите с мен, ама ся да трепериш, ще ти стане ли зелен екрана, що не свири добре, или наистина стабилизацията на камерата да е зле, е айде сега.Нота и той си има някакви дребни забележки от моя страна, но е по-класния апарат, а и по-функционалния при използване на стилуса.Всъщност след като го открих един път за мен, едва ли ще имам апарат без стилус. Поздрави на всички и с добри чувстава. Smile

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай

Аз вярваш или не, също за кратко бях с Нот9, а преди него имах и 8, сега съм с Хуавея и с ръка на сърцето казвам, че разликата в батерията изобщо не е мааалко, камерата за мен говоря за Хуавея, се справя мааалко по-добре, очаквам с ъпдейта да стане още по-добре, но всеки има положителни и отрицателни страни, пожелавам ти със здраве да ползваш апарата, всеки има право на избор и избира това, което му харесваSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • morfeus
Цитирай

(2019-02-14, 13:23:14)morfeus написа:  В момента ползвам Ноте 9, а за кратко бях и със Мейта и като цяло мога да заложа смело, че Нота го превъзхожда.Не робувам на марки, жена ми е с Хуавея но самсунга за мен е по-добрия избор.Никакви проблеми от хардуерно естество няма по форумите, софтуер супер също.Смятам че Хуавея има една идея по добре изглеждащ екран (ако не позеленее де) и батерията е маалко по-добре май, но това е малко субективно.Хубав апарат е, но в никаккъв случай не оправдава според мен цената си.По-горе беше посочен, че за 1000-1200 лв е супер, над този ценови таргет е леко смешно.Знам, че повечето няма да се съгласите с мен, ама ся да трепериш, ще ти стане ли зелен екрана, що не свири добре, или наистина стабилизацията на камерата да е зле, е айде сега.Нота и той си има някакви дребни забележки от моя страна, но е по-класния апарат, а и по-функционалния при използване на стилуса.Всъщност след като го открих един път за мен, едва ли ще имам апарат без стилус. Поздрави на всички  и с добри чувстава. Smile

Note e по класен от мате. Екрана на нота е в пъти по добър от този на мате. Калибровката на цветовете е страхотна. Все още самсунга е н1 за екрани олед. Камерата на ноте 9 не е за подценяване особенно тази за селфи е н1 заедно с pixel 3. На мсте рекламата бе мн голямамв началото и мн хора се подлъгаха че е н1 . Цена ноте 9 и мате 20 про в европа е 1000€ нота поне има стилус някаква иновация а за мате за тези пари е безумно много. Телефон за 2018 бе избран нота а не хуавей.
Цитирай

И единия и другия не си струват 2та бона! Миналогодишен флагман до 1000 лв. мисля, че е най добрия избор в момента. Аз поне така направих с M10 pro. 860 лв. на 5 дена от Технополис (купих го юли). Вярно трябва да се следи и преговаря в олх, но резултатите са добри. Аз поне и тая година мисля да изкарам с флагман от края на 2017 и съм сигурен, че няма да ми липсва нищо съществено от представените флагмани от 2018 и предстоящите през тая година.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • forbidden8
Цитирай

Аз също смятам, че Ноут 9 е по-доброто устройство като цяло, но ужасната батерия при Самсунг разваля удоволствието. Много години, докато ползвах устройства на Самсунг, бях като астматик, мъкнещ инхалатора си само където аз мъкнех външна батерия. При Мейт 20 про и "архаичния" според мнозина вече Мейт 10 про батерията е на светлинни години от всеки един Самсунг, излизал някога и вероятно ще продължава да е така и в близко бъдеще.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-15, 14:30:33)gurcayy написа:  Аз също смятам, че Ноут 9 е по-доброто устройство като цяло, но ужасната батерия при Самсунг разваля удоволствието. Много години, докато ползвах устройства на Самсунг, бях като астматик, мъкнещ инхалатора си само където аз мъкнех външна батерия. При Мейт 20 про и "архаичния" според мнозина вече Мейт 10 про батерията е на светлинни години от всеки един Самсунг, излизал някога и вероятно ще продължава да е така и в близко бъдеще.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
По добро в кое по-точно? С дрейна, слабата батерия, бавното,, бързо зареждане'',камерата? Вярно е няма перфектни телефони, но аз мисля че мейта е по - добрър.
Цитирай

(2019-02-15, 14:05:15)Dani2018 написа:  Note e по класен от мате. Екрана на нота е в пъти по добър от този на мате. Калибровката на цветовете е страхотна. Все още самсунга е н1 за екрани олед. Камерата на ноте 9 не е за подценяване особенно тази за селфи е н1 заедно с pixel 3. На мсте рекламата бе мн голямамв началото и мн хора се подлъгаха че е н1 . Цена ноте 9 и мате 20 про в европа е 1000€ нота поне има стилус някаква иновация а за мате за тези пари е безумно много. Телефон за 2018 бе избран нота а не хуавей.

Аз така минавайки през темата да ги поразбъркам малко ...
Калибровката на екрана колега може и да е страхотна, но малко далечно от вярна като цветопредаване ...има едно нещо наречено deltaE  ...та на мейт20 про е 1,3 или по ниско с 0,4 от най вярно цветопредаващия самсунг правен някога ...за сравнение на ноте 9 тази стойност е 4,62 или 72% по неточни цветове ... с две думи шансовете да бъркаш нюанси и да виждаш едно на телефона на на принтера да излиза друго е 72% по голям, което е много голяма разлика ...

Това във връзка, че понякога нещата не трябва да са класни и страхотни ... а просто точни и прецизни ...

С иновациите не те разбрах какво искаш да кажеш ...
Извинявам се за намесата и отклонението ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • doktorra, tynata2
Цитирай

И аз да ви поразбъркам. Казал съм си мнението за камерите, звука и всичко при мейта. Относно самсунгите: калпави батерии и отвратителен софтуер (няма контрол на самопускащите се приложения). Сега за да бъда обективен ще кажа, че точно благодарение на неточното цветоподаване снимките изглеждат страхотно докато не ги пуснеш на компа или не направиш глупостта да ги отпечатваш. Проблемът с батериите също може би се дължи на обективни фактори. Възможно е да има някаква несъвместимост на модемите в самсунгите с 4Г-то на българските оператори. Все пак ползват доста оборудване именно от Хуавей. А батерията пада и телефона грее именно при 4г.
С две думи. Ако се изравнят условията може да се получат доста интересни резултати при обективно сравняване на два конкретни модела. Всичко останало са лични предпочитания и приоритети.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Като не ви допада марката, к'во въобще търсите тука? Тоя раздел е за хора, които имат телефона или такива, които са се насочили да го купуват и търсят впечатления от ИМАЩИ го, а не някакви лаладжии дето цял ден "смятат" като Питагор, кое е по-добро и кое не.
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
[-] 3 потребители изказват благодарност на MagnateC за това мнение:
  • doktorra, eksoldier, tezcan4o
Цитирай

(2019-02-15, 22:10:54)bodonance написа:  То тука ей сега могат да се съберат 10 човека и да запризнават, че мейт 20про е по добър фаблет от нотето ... но какво ще се промени това? Ще му поникне s pen  на мейта ли? Няма шанс нали? Същото е и с екраните ... Има си лаборатории и тестве които са правени с устройствата ... излизат едни цифрички после от тези замервания, за които няма значение кой какво е признавал ... И това че на някой екрана не се доближавал до на някой друг екрана, означава, че няма право да коментира ли? Освен това се коментират цифричките ... та обори тях, след това следи кой какво тръгнал да коментира ... и накрая от няма какво та на  зеленеене изби ... някои пък лилавееха преди време ...всеки според възможностите си ... Сякаш лично ви обижда като някой каже нещо което не ви допада за марката  ...
Ами по-добър е мейта, няма какво да си кривим душата. Има минуси, нормално е нота също има. На мейта няма нужда да му никне писалка. Нека да обори Нота тези цичфрички. 309 000 в антуту и 109 в dxomark. и над 9 часа екран (в раздела за батерията съм постнал снимки). В отношение на производителност, батерия камера МЕйта го бие от всякъде.А на са ли това едни от най-важните неща за един телефон?
Цитирай

Ми не ,не са най-важните неща....някакъв резултат в антуту и оценката на онези некадърници Dxo . Защо в тази тема се намесва самсунг въобще ,тука трябва да пишат хора ,който имат телефона и да изкажат лични впечатления . И в новите партиди вече е изчистено позеленяването . В S8 пък голям процент телефони порозовяваха , винаги ще има разни дефекти в самото начало .
Цитирай

(2019-02-16, 08:19:00)ickata25 написа:  Ами по-добър е мейта, няма какво да си кривим душата. Има минуси, нормално е нота също има. На мейта няма нужда да му никне писалка. Нека да обори Нота тези цичфрички. 309 000 в антуту и 109 в dxomark. и над 9 часа екран (в раздела за батерията съм постнал снимки). В отношение на производителност, батерия камера МЕйта го бие от всякъде.А на са ли това едни от най-важните неща за един телефон?
Не, не са най важните, но са важни...
309000 точки са достижими от много устройства вече с 845 и еквивалентите им ... Да не казвам че ги и надхвърлят... Над 9 часа екран е нещо нормално за някои телефони...лично аз ако падна под 9 почвам да търся проблеми с дрейн ...често ходя на 11-12 часа а някои правят и 13 ...аз лично не съм стигал 13... ДХ не веднъж са показвали субективност и нереалност в оценките и точките ... Та и те не са критерий...а в дневните снимки всички се справят еднакво добре вече...
Най важното спиред мен е баланса в едно устройство ...в случая и двете са добре балансирани като всяко има своите предимства и недостатъци ...съответно според конкретиката едно ще е по добро ...
Горното го написах понеже се изтъкват неща които цифричките казват че не са точно така ... Никъде няма да ме видиш да пиша това или онова е по добро конкретно за тези 2 телефона... Да според мен...и подчертавам според мен мейта е по завършеното устройство за ежедневни нужди, но s pen е голямо удобство и предимство и не бива да се подценява ...
Цитирай

(2019-02-16, 08:53:30)martoo написа:  Ми не ,не са най-важните неща....някакъв резултат в антуту  и оценката на онези некадърници Dxo .  Защо в тази тема се намесва самсунг въобще ,тука трябва да пишат хора ,който имат телефона  и да изкажат лични впечатления . И в новите партиди вече е изчистено позеленяването . В S8 пък голям процент телефони порозовяваха , винаги ще има разни дефекти в самото начало .

Аз съм с мейта в момента. И мога да му давам всякакви оценки. КОЛЕГИ СА ИЗКАЗАЛИ МНЕНИЕ КАТО СРАВНЯВАТ НОТА С МЕЙТА ЧЕ БИЛ ПО-ДОБЪР. СЪВСЕМ НОРМАНО Е ДА СИ ИЗКАЖА МНЕНИЕТО ЗА МЕЙТА КАТО ПОТРЕБИТЕЛ НА УСТРОЙСТВОТО И ЗА НОТА. КОЙТО ГО ПРОДАВАМ ВСЕКИ ДЕН И МИ Е ПОСТОЯННО В РЪЦЕТЕ, КОЛЕГА
Цитирай

Моля, придържайте се конкретно към темата! 
Всеки следващ пост "встрани" ще бъде санкциониран по правилата на форума.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

След две седмици употреба:

- Лесно се работи с телефона. Като си подредиш нещата даже става и удобен.

- Лицевото разпознаване работи учудващо добре. Даже успява и в почти пълна тъмнина да ме познае. Като го гласих да ме познава бях си отгледал едноседмична и половина брада.
Позна ме без затруднения след като я обръснах. Това е добре.

- Пръстовите отпечатъци. Работи зле. От два регистрирани пръста по някога успява да разпознае някой от пръстите.

- Фотоапарата - след толкова хвалби и реклами... 10 годишното ми Фуджи снима в пъти по добре. На моменти се справя но като цяло е зле.
Видеото не ми се коментира - грандиозен провал... Едва ли има телефон с по лошо видеозаснемане...

- Свързаност, за момента радията на телефона работят добре. Много бързо си намира мрежа и се свързва.

- Звук. За ало-ало може да се каже, че е добре. Чист звук без смущения и с достатъчна сила.
Но слушалките... Там проявената конструкторска немощ на китайците е потресаваща. Отвратителен звук, с външен ЦАП и един куп неща още нещата се пооправят, но за телефон претендиращ да е High-end е меко казано смешно....

- Окомпектовка. Винаги съм твърдял и всеки път го виждам в китайски продукт, детайлите задължително са под всякаква критика... Може ли черен телефон да го доставяш с бяло зарядно, кабели и слушалки...

Като цяло бива, но това не е телефон за ценовото си позициониране в което са го сложили.
Цитирай

(2019-02-16, 10:15:10)ickata25 написа:  Вие може да се намесите с първия коментар извън темата, а не когато стане спора, колега
А вие потребителите имате бутон "Докладвай", като видите нещо нередно да докладвате. Ние не седим по цял ден във форума, че да имаме възможност да реагираме, когато на вас ви се иска. Нищо лично и извинете за оффтопика.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • vargala81
Цитирай

(2019-02-16, 11:32:52)T39 написа:  След две седмици употреба:

 - Лесно се работи с телефона. Като си подредиш нещата даже става и удобен.

 -  Лицевото разпознаване работи учудващо добре. Даже успява и в почти пълна тъмнина да ме познае. Като го гласих да ме познава бях си отгледал едноседмична и половина брада.
Позна ме без затруднения след като я обръснах. Това е добре.

 - Пръстовите отпечатъци. Работи зле. От два регистрирани пръста по някога успява да разпознае някой от пръстите.

 - Фотоапарата - след толкова хвалби и реклами... 10 годишното ми Фуджи снима в пъти по добре. На моменти се справя но като цяло е зле.
Видеото не ми се коментира - грандиозен провал... Едва ли има телефон с по лошо видеозаснемане...

 - Свързаност, за момента радията на телефона работят добре. Много бързо си намира мрежа и се свързва.

 - Звук. За ало-ало може да се каже, че е добре. Чист звук без смущения и с достатъчна сила.
Но слушалките... Там проявената конструкторска немощ на китайците е потресаваща. Отвратителен звук, с външен ЦАП и един куп неща още нещата се пооправят, но за телефон претендиращ да е High-end е меко казано смешно....

- Окомпектовка. Винаги съм твърдял и всеки път го виждам в китайски продукт, детайлите задължително са под всякаква критика... Може ли черен телефон да го доставяш с бяло зарядно, кабели и слушалки...

Като цяло бива, но това не е телефон за ценовото си позициониране в което са го сложили.

Много точен коментар.Без предубеденост и превземки. Като го купих моя мислех, че взимам наистина яката работа. Бързо бързо го смених обаче, с Нота и не съжалявам за нищо. От цялата работа намаза жената един Мейт и 1600 лв. назад за мен.  Като цяло в дребните неща си личи класата на другите производители от няколко бранда. Иначе си е супер телефон но китайците има още хляб да ядат. Сигурен съм, че до две години ще превъзмогнат прохождащите си болежки.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай

Абе те доста бързо прохождат, и да се спрете вече с израза "китайци" всичко се прави там, погледнете на кутията на Самсунга, Китай, Тайланд или Виетнам пише?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Едно е "произведено в Китай", съвсем друго е "сглобено в Китай"  Wink

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)