Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Има начин: https://forums.androidcentral.com/huawei...-mode.html

Цитат:Download the Settings Database Editor app on Google Play:

https://play.google.com/store/apps/detai....setedit22

In the System Table screen, scroll down to the bottom towards the 'T' section and find "Touch Disable Mode 1". Tap on it and change it to 0 to turn it off and hit save.
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-19, 10:42:50)nanobanano написа:  Зависи каква е целта. Може да се спре, примерно опцията, която изключва тъча, когато е примерно в джоба.
Проблема е, че сложих стъклен протектор на телефона на детето (при рова скъпипчък ) и първо се появи проблем заради функцията за предотвратяване на неволно натискане на дисплея  когато телефона е в джоб. На дисплея постоянно стоеше предупреждението "Не покривайте сензора за близост иои нещо подобно . Деактивирах опцията и уж всичко беше наред  докато не установих, че когато детето говори по телефон или вайбър  екрана се изключва и става напълно черен.  Според мен това се случва заради въпросния сензор за близост  който гаси дисплея в режим на разговор  , когато телефона е до ухото. Вероятно става дума за некачествен протектор  пък макар и с цена 30 лева. Не ми се искаше, но ще трябва да го махна щом сензора за близост не може да бъде деактивиран.

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Почерняването на дисплея не е от протектора, това е един вид икономия на батерията. При всичките ми телефони е било така, когато го отделиш от ухото, отново светва.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Не е само за батерията по принцип, а защото просто дисплея ще остане активен и ще затваряш с буза примерно. Като цяло няма причина да се опитваш да спираш сензора за близост, това води само до негативни последствия.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Както ти казах, сензора МОЖЕ да се спира, въпроса е, че не е добра опция, защото си е нужен.

Offtopic
Този протектор за който си платил 30 лв и си си помислил, че щом е скъп ще е хубав, продавача го е купил за 3 долара от китай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Здравейте! Някой имал ли е проблем със свързването на блутуут слушалки към телефона? Имам три различни вида слушалки и с всички имам един и същ проблем, а именно при свързване на слушалките слушам музика без проблем, но когато се опитам да проведа разговор независимо дали го правя с обикновена телефония или през вайбър и месинджър чувам сигнала "Свободно" в слушалките, но в момента, в който ми вдигнат разговора автоматично минава на апарата. Имам и Huawei p10, но там всичко е както трябва, което ме навежда на мисълта, че има някакъв софтуерен проблем или в най-добрия случай настройка  която е необходимо да се направи. Моля ако някой е пробвал да сподели мнение .

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
[-] 1 потребител изказва благодарност на askomar за това мнение:
  • Georgi864
Цитирай

Свържи слушалките и влез в Bluetooth настройките. Там цъкни на зъбното колелце на свързаните слушалки. Вътре направи активно за гласови обаждания и готово. При мейт10про е така и при теб трябва да е същото.
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-03-31, 21:51:39)nanobanano написа:  Свържи слушалките и влез в Bluetooth настройките. Там цъкни на зъбното колелце на свързаните слушалки. Вътре направи активно за гласови обаждания и готово. При мейт10про е така и при теб трябва да е същото.

Всичко е активно, но въпреки това проблема си остава.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Пробвай да махнеш шерването на контакти, случайно да не пречи. Другото е да разкачиш слушалките и да ги запознаеш наново с телефона.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2019-03-31, 22:06:54)nanobanano написа:  Пробвай да махнеш шерването на контакти, случайно да не пречи. Другото е да разкачиш слушалките и да ги запознаеш наново с телефона.
Запознавах ги десетина пъти вече, на среща ги водих  но любов между тях не пламна. Не става. Тъпото в случая е, че като последния наивник си мислех, че проблема е в слушалките и накрая се ядосах и за последния чифт слушалки се набих 450 кинта. И.....НИЩО! Явно самия телефон е куц, но да съм мислил, когато му е било времето.

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Не знам дали си тествал, но в Developer options има доста допълнителни опции за Bluetooth. Пробвай, може там да стане.

   
Цитирай

(2019-04-02, 16:56:10)yankoa написа:  Не знам дали си тествал, но в Developer options има доста допълнителни опции за Bluetooth. Пробвай, може там да стане.

И там влизах, но и при мен повечето опции за блутуут са като при теб, а именно неактивни  както е видно от скрийншота, който си приложил и не мога да променя никаква настройка

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Тия опции са активни само при свързано устройство.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • askomar
Цитирай

Аз ползвам блутут слушалка и нямам грижи. В последствие си взех и гривна и двете са свързани и работят без проблем.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай

Mate 20 Pro е абсолютен звяр. За последната година минах през всички възможни флагмани в търсене на най добрия за мен. Живея в Европатата и тук купувам нещо, ползвам го и след 2 седмици го връщам. То и в БГ има закон за това, ама не става на практика. Та мнението ми се базира на много реален опит с конкурентите. Няма аспект, даже нюанс, в който друга марка и модел да предлага повече. Изключвам дизайна и субективното усещане за удобство, лукс, лекота, солидност... това всеки го усеща различно и търси различно.
Но по реално измерими качества, възможности и хитро добавени екстри, този телефон е Телефонът към момента. Току излезе Р30 Pro, сигурно е по добър в камерите, но на мен ми два леко ръбат и вече ми излиза от допустимите макс. габарити.
Прехвалените Ноут 9 и S10 в Европа са с Ексинус процесори. % на батерията се топят пред очите ви. Камерите им са силно преекспониращи и снимките са бледнеещи и плоски. Тревата и дърветата имат гаден жълтеещ оттенък. Амоледа на Самсунг показва реален бял цвят само при високи нива на яркост. Да, ама това изяжда батерията още повече.
Ако искате подробности или сравнение с други флагмани - питайте !
И последно, пак за батерията. Няма друг флагман за последните няколко години, с който да си щракам супер активно цял ден и да му остава заряд за още един ден. Единствено близко е N8 Sirocco с Чист Андройд Уан.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • hitman
Цитирай

1. Въобще не е прехвален Samsung Galaxy Note 9, това, че въведоха Bluetooth към писалката не означа, че е прехвален. Той просто е подобрение на Samsung Galaxy Note 8.
2. Батерията му е една от най-силните страни, как прецени , че не става, като това е телефона с една от най-добрите батерии.
3. Явно толкова си го и ползвал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-04-23, 15:49:09)hazART написа:  1. Въобще не е прехвален Samsung Galaxy Note 9, това, че въведоха Bluetooth към писалката не означа, че е прехвален. Той просто е подобрение на Samsung Galaxy Note 8.
2. Батерията му е една от най-силните страни, как прецени , че не става, като това е телефона с една от най-добрите батерии.
3. Явно толкова си го и ползвал.

Note 9 не е прехвален. Има си силните и слаби страни, но мейта го превъзхожда колкото и да не искаш да си го признаеш..
Цитирай

(2019-04-23, 15:49:09)hazART написа:  като това е телефона с една от най-добрите батерии.

Сравнение с кои модели, от 2017 ли.?
Има достатъчно клипове в тубата за да НЕ се изказвате неподготвени.

https://youtu.be/LkiniAkBOyU

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай

Клиповете в тубата и ревютата на Самсунгите са предимно със Snapdragon версията. Съвесем друг ибаче е телефона със Ексинус . Остави батерията, ама и забележимо лагва и то доста честичко. Всички самсунги с Ексинус са така, ако ще и 33 Гхц процесор да имат и 20 РАМ. Затова уж олекотиха лаунчъра, ама ръгнаха Бигсби и пак системата е претоварена. Например Пиксел и Сони с чист Андроид, 4 РАМ ама със Снапдрагон направо летят. И батерията е разтоварена. Мейт 20Про е първият телефон на пазара, който е натоварен с доста софтуерни "БОНУСИ", но е плавен като чист Андроид. И батерията е без аналог. А това за батерията го има по независимите сайтове, не в комерсиалните като GSM - / Phone - Arena.
Но аз си казах мнението, аргументирах се, и спирам до тук. Ще обозим темата. Ако за мен Ноут 9 беше по добър, щях да съм с него още.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • aladin
Цитирай

Батерията малко я развалиха след последния ъпдейт, преди това беше пушка.
   Иначе във форума на 4pda, 2-ма души минаха от Galaxy S10plus на Мейта и пишат, че е по-добър (като изключим дисплея).
   А в темите на S10+ почти масово плюят камерата и се надяват на порт от Пиксел 3.
   Също така в 4pda четох, че от 26 април ще започне разпостранението на EMUI 9.1 за Европа. За Китай вече е почнало.
   Ето и какво включва новата версия:
  

   https://www.notebookcheck-ru.com/Huawei-...559.0.html
Цитирай

Аз не сравнявам кой е по-добър, а това, че не е прехвален и че няма доказателства за това, че не бу държи батерията, а това да ми даваш видео, и по този начин да определяш кой държи най-много е тъпо, защото аз имам телефона и знам колко държи, тъй като го ползвам в реални условия.
@Bavarche не знам, как ти е обективно мнението, като няма никакви доказателства, че не му държи батерията, то всеки може да казва каквото си иска, но за да му повярва някой трябва да покаже доказателства, аз например мога да кажа, че звука на Huawei Mate 20 Pro е лош, но това само съм го чел, а дали е така, не е сигурно.
Поне като се опитвате да хейтвате дадена марка, го правете както трябва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-04-24, 15:57:49)hazART написа:  а това да ми даваш видео, и по този начин да определяш кой държи най-много е тъпо, защото аз имам телефона и знам колко държи, тъй като го ползвам в реални условия.

На времето и аз направих грешен избор да си закупя Самсунг ноут, но след това не съм повтори грешката. Нито така яростно съм защитавал модела.
Те другите хора в нереални условия ги тестват сигурно. А и DXOMARK ги определят кой лъска повече на дневна светлина.
Айде със здраве да си го ползваш Нотето. [Изображение: f523b8a76a526173a16d3a847e0ad9d6.jpg]

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай

От батерията, отидохме на камерата, какво повече да говорим. 
Пак ми показваш тестове, които за някои са така, за други не са.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

А видеото? Определено там са се изложили доста....
А и телефона не е само една камера и край! Големи фотографи станахте, вземете си направо един фотоапарат с опция за провеждане на разговори
Каквито и качества да има телефона, това не променя факта, че изглежда евтин на допир в сравнение с S10 и XS. За цена от 1749лв трябва да изглежда като бижу, а P30Pro е много далеч от това. А за P30 няма смисъл и да коментирам!

П.С. То голяма разлика в теста... цели 3 точки А предната камера? Ами видеото

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Джиткай си на бижуто S8 и му се радвай. Баламите нека ползват mate 20 pro.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)