Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

При мен дойде директно *.215
[Изображение: bLelYZKHsM3rZJXU0iX00ZQcrXx3nS7sAwpJ78Zf...authuser=0]

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай
Аксесоари

Очаква се Юли месец да дойде 10.1.
https://www.notebookcheck.net/EMUI-10-1-...668.0.html
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • pasatbg, sleeptalker
Цитирай

При мен тази сутрин дойде ъпдейт до 10.0.0.220

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Тези дни, четох някъде, че и Андроид 11 щяло да има за mate 20 pro.
Като го купих беше с 9, след това дойде 10, сега се чака 11.
Похвално е усърдието на китайците, досега никой друг апарат, който съм притежавал не е имал толкова ъпдейти.
Цитирай

Току що дойде[Изображение: 772002bd0a2a0e7bbf2bb446a42ce6f7.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен дойде 220 сега. Чакаме 10.1.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/huawei-m...-emui-10-1

Аз проверявах през Support ама нищо за сега.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

И при мен няма нищо цял ден проверявам. Дано оправят потъмняването на дисплея и камерата...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

(2020-06-20, 17:25:13)RiseOfTheLycan написа:  И при мен няма нищо цял ден проверявам. Дано оправят потъмняването на дисплея и камерата...
Може ли по-подробно инфо за това потъмняване, че при мене не съм забелязал такова нещо.
Цитирай

Забелязва се най-вече, ако играеш игри. Дори и на максимална яркост, при недостатъчно осветление, екрана видимо се затъмнява от само себе си. Дразнещо е и няма оправия.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Ами когато вляза в някоя игра екрана ми потъмнява без да е активирано каквото и да е. Като вляза във фейса същото. Изляза ли от там екрана пак грейва.

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Не съм забелязал. Играя само клаш роял от телефона и не съм забелязал такива неща. Странно даже. Рядко играя и PUBG от телефона и там не съм забелязал проблемът.
Цитирай

(2020-06-20, 18:32:05)RiseOfTheLycan написа:  Ами когато вляза в някоя игра екрана ми потъмнява без да е активирано каквото и да е. Като вляза във фейса същото. Изляза ли от там екрана пак грейва.
Все пак да попитам да не би да е от функцията за намаляване на трептенето? При мен е изключена и както написах не съм усетил проблемът да го има.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай


Току що дойде


Прикачени файлове Миниатюри
   

Sony Xperia P JB 4.1.2 M Tel - Silver (никога повече това недоразумение "Sony")
HTC One M8 5.0.1 > Samsung Galaxy S7 Edge Black Onix A1 > HUAWEI Mate 20 Pro Twilight® A1
Цитирай

И при мен, тъкмо го свалям в момента Smile

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

И при мене дойде, странно че два пъти цъкам и няма и на третия дойде. Явно трябва да захапе ?
Цитирай

И при мен дойде ама съм сгрешил темата и съм пуснал скрийншота в актуализациите за нормалния мейт 20.


Sent from my iPad using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Ако съдя по таблета ми 10.1 работи една идея по-бързо и гладко от 10.0. Батерията също ми се струва, че се държи още по-добре. Оправен е бъга в PUBG с чувствителността на тъча в играта и вече се играе нормално. Забелязах, че камерата се стартира по-бързо. Има и промени в настройките и за резолюция и др неща. 40мпх вече се вклчват от ОЩЕ и се избира висока резолюция. Хубаво щеше да е да има и опцията, като на п40 про. При него има и AI режим. И се получава нещо като нощен режим само, че за дневни снимки 3-4 секундна снима и качеството се подобрява доста.

Edit:определено работи по-бързо. Направих обстойно сравнение с отваряне на приложения с P40 pro. При някои приложения мейт отваря дори по-бързо. В останалите е буквално почти до п40 про.
[-] 3 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • icaka2001, Mondiso, yankoa
Цитирай

Ъпдейта е доста добър да. Единственото, което не ми харесва е че вече не работи call recorder-a на Huawei, а тези от магазина не записват никак добре "благодарение" на андроид 10.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Това с рекордера е кофтии .
Интересното обаче е, че като дам изтриване на записи има разговори и СЛЕД ъпдейта които не се виждат в приложението като записи! При вас как е?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да споделя за един проблем, който откривам при мен. При плъзване на пръста от ляво на дясно за отваряне на бързия достъп до приложения, телефона ми иска 6 цифрен персонален пин, защото съм заключил някои приложения и достъпа до тях става с пин или лицево разпознаване. Въвеждам си пин-а на телефона и ми изписва, че е грешен. След това ме кара да отговоря на таен въпрос, как се казва баща ми (нещо, което аз никога не съм задавал) моля някой да провери има ли подобен проблем с достъпа до заключени приложения от страничния бар.

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

(2020-07-02, 21:32:31)askomar написа:  Да споделя за един проблем, който откривам при мен. При плъзване на пръста от ляво на дясно за отваряне на бързия достъп до приложения, телефона ми иска 6 цифрен персонален пин, защото съм заключил някои приложения и достъпа до тях става с пин или лицево разпознаване. Въвеждам си пин-а на телефона и ми изписва, че е грешен. След това ме кара да отговоря на таен въпрос, как се казва баща ми (нещо, което аз никога не съм задавал) моля някой да провери има ли подобен проблем с достъпа до заключени приложения от страничния бар.
Сега пробвах ама нямам проблем. Добавих няколко приложения, които са ми заключени и всичко си е точно. Когато чукна даденото приложение ми искам пин-а и като го въведа го отваря. Тъпо е че не бачка лицевото тук.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

И при мем дойде ъпдейта вчера.
Плюсове:
+ Телефона работи наистина по-бързо. За батерията все още не мога да кажа нищо.
+ Има нови анимации. Например при премахване на приложение от последните. При отваряне на щората също нещата са по-добре.
+ При отваряне на настройките за нотификации за конкретно приложение чрез щората, вече показва от кой нотификационен канал е съответната нотификация. По този начин лесно се спират досадни нотификации.
Минуси:
- Не работи call recorder-а. Ще чакаме някой да измъкне текущата версия от китайски ром и тогава да се търси начин за инсталиране. Старите версии просто не работят.
- Huawei browser се появява след ъпдейта. За радост се деинсталира като нормалнонl приложение.
- Има някаква малоумщина (асистент с новини). Пуска се и се спира лесно в настройките на launcher-а. За всеки случай го махнах чрез adb.
- Опция за huawei реклами, базирани на местоположение. Спира се през настройките на местоположението, но е пусната по подразбиране.
Други промени:
Цветно AOD. Не ползвам тая глупост по принцип. Може би на някой ще му хареса. Има около 30 безплатни теми и малко повече платени. Не може да се регулира какво да излиза като информация. Подозирам, че това са го оставили на създателите на теми.
Две нови анимации при отключване с отпечатък. Първоначално мислех, че има две нови визии на целия екран с отпечатъка, а то се оказа, че става въпрос само за анимациите. Не се знае за едната секунда, в която ти се осветява пръста дали ще обърнеш внимание на анимацията.
Нов начин за работа на приложения в режим multi window. Ако някой си е мислел, че са догонили Самсунг, жестоко се е объркал. Това е някакво недоразумение. Отново не работи със всички програми. Поп-ъп режима не позволява преоразмеряване и реално е безсмислен. Като цяло е страшна мъка да подкараш две приложения дори в split screen.
Нов страничен док. Това е част от multi window функционалността. Незнайно по каква причина дока се показва и от двете страни. Отляво естествено пречи при отваряне на лявото меню няпример в google play. Самия док се отваря тегаво с плъзгане и задържане. Само за хора със здрави нерви. Могат да се слагат 15 приложения и то само, които поддържат multi window. Изключих го. Просто не става.
Опция за интелигентно зареждане, включена по подразбиране. Ще видя какво точно прави, но май и това ще бъде спряно.


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

След ъпдейта нещата са една идея по-добре. Страничния док за бърз достъп за мен работи добре. Анимациите са ок - може и по-добре. Най - големия минус за сега е неактивния гласов рекордер. Телефона работи по-плавно. Харесва ми техния браузър, защото спира доста реклами, които иначе вървят през хром. Не мога още да разбера тази опция с интелигентното зареждане на батерията. Не виждам нещо ново, докато се зарежда, освен че изписва ватовете. Вече не може да се дава по-подразбиране снимане с висока резолюция - има отделен бутон за това - много тъпо, поне за мен.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай

Това е кофти с гласовия рекордер.
Ако някой има линк към.китайски фърмуер или към самия рекордер от 10.1 може да се мислят начини да се активира.

Страничния док просто е слабо функционален. Ако не беше свързан с multi window функциите щеше да е по-добре. В момента доста програми (особено от хуавейските) не могат да се сложат там.

По идея умното зареждане трябва да следи навиците на човек и да регулира зареждането. Например аз зареждам цяла нощ безжично, което е бавно.. Обаче ако беше на кабел най-вероятно щеше да изключва бързото зареждане, защото така или иначе зареждам по 5-6 часа минимум. Аз така си го представям поне.
Интересно е, че в списъка с новостите пише за офис приложенията, но те не са инсталирани. Иначе ги има в самия фърмуер и мога да пробвам да ги инсталирам.
Относно браузъра: Само файърфокс от мобилните браузъри изобразява страниците правилно. Ползвам и Vivaldi заради синкването (на компа съм с него) Всичко друго, базирано на хром и нямащо версия за компютър е ненужно за мен.

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)