Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

Голям плюс според мен е, че при зумване при видео, вече не се забелязва превключването на камерите.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
Аксесоари

Един тест


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте, след актуализацията силата на звука при входящо повикване се увеличава постепенно и не намирам опция за промяна. Някой може ли да помогне Smile
Цитирай

10.01 се тегли в момента Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай

(2020-07-04, 13:17:16)neikov82 написа:  Здравейте, след актуализацията силата на звука при входящо повикване се увеличава постепенно и не намирам опция за промяна. Някой може ли да помогне Smile
Май това няма как да се оправи.

Малко впечатления от батерията. При 10.1 издържа колкото при 9.1. При 10.0 ми издържаше най-много. При 9.0 също беше добре, но при другите версии все пак всичко е по-плавно отколкото при 9.0. Идеалния баланс между плавност и издържливост на батерията беше при 10.0.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Аз също съм доволен от новият ъпдейт, доста нови фийчъри докара, макар и не всички, които са налични при P40.

Единствено виждам едно прескачане при използване на жеста с приплъзването между последно отворените приложения, предимно в Хром, но се вижда и при други апове. 

Ето видео на това прескачане: https://photos.app.goo.gl/Xfu54qc4ALdjASAS8

С изключение на това, което не е кой знае какъв проблем, другите неща работят все така добре, както и първия ден на покупката.
Цитирай

Нощният режим бъгва на моменти. Чистих кеша, но без ефект. Чакаме ъпдейт.
Цитирай

(2020-07-05, 22:37:24)1124 написа:  Нощният режим бъгва на моменти. Чистих кеша, но без ефект. Чакаме ъпдейт.
Какъв е този нощен режим?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

След няколко дена ползване на 10.1 мога да кажа, че батерията е злеее Wink

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Потвърждавам и аз зареждам че батерията е по зле.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

(2020-07-06, 08:42:28)azcv написа:  Какъв е този нощен режим?
Нощен режим - Цък

 
Цитирай

Който има някакви проблеми, може да пробва да изчисти Системният кеш (без да се губят данни и настройки):

1 - Изключвате телефона
2 - Задържате заедно бутоните за вкл/изкл и звук нагоре докато се появи системното меню
3 - Избирате Clear Data
4 - Избирате Wipe cache partition и изчаквате
5 - Връщате се назад и избирате Restart

         
Цитирай

И аз съм с новия ъпдейт и имам един въпрос, може ли, когато отвориш приложение през страничния док да се отваря в пълен размер?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Не. Първоначално се отваря като прозорец върху другите приложения, но ако натиснеш горният ляв бутон, ще стане в пълен размер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • koprio
Цитирай

За батерията още нищо не мога да кажа. Факт е, че работи по-гласко и бързо. Не, че преди е бавил и насичал, но усещам че има подобрение при мене.
Цитирай

При същото ползване с 10.1 съм с 1 час SOT по-малко, от 5-6 часа на 4-5 и като сложим, че не записва разговорите излиза, че аз не съм доволен Smile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на turl за това мнение:
  • pasatbg, Пламин4о
Цитирай

(2020-07-06, 09:51:42)NoMaD написа:  Нощен режим - Цък
Да беше писал, че за камерата става въпрос. Не съм го пробвал още. Камерата я ползвам само като пътувам някъде. Виждам, че има ръчни настройки за ISO и скорост на затвора при нощния режим.
Относно снимките в 40мп. Някой беше писал, че може да се правят само през допълнителните опции. Виждам, че в про режима снимането в 40 мегапиксела става с едно докосване. Което е дори по-удобно от преди.
Относно батерията. Мисля да изключа опцията за умно зареждане. Подозирам, че може да не зарежда както трябва при пусната такава опция.
Относно новия страничен док. Ами не може да пуснеш приложения директно на цял екран. Като следствие на тая простотия практически в дока не може да добавяш приложения, които не поддържат поп-ъп режим. Също така всички поп-ъп приложения не остават в последно ползваните приложения. Лично за мен това не е критично. Аз не ползвам приложения в split screen и pop-up режими на такъв малък екран. Тия режими са предимно за таблет. При самсунг е направено доста добре и на таблет се работи почти идеално. Искаше ми се да ползвам дока, но:
1. Много приложения не се поддържат (firefox например)
2. Стартират се в поп-ъп и не остават при последно използваните.
3. Жеста за отваряне на дока е супер малоумен. В момента ползвам everywhere laucher за същата цел и при него жеста се настройва. Ползвам плъзване по ръба нагоре за активиране. Така не се получава конфликт с дуги жестове. Поддържа и папки. По същата причина ползвам бутони за навигация вместо жестове. Жестовете са много тъпо направени и не може да се променя кой за какво да бъде.


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Защо след като деактивирам гугъл хром се възстановява пак? Вие кой браузър ползвате?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Ползвам единствено Google Chrome. И аз изключих умното зареждане да видим дали ще има разлока в батерията. Писна ми от умни неща ?
Цитирай

Не те ли дразнят безкрайните реклами, заемащи половината екран

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2020-07-07, 12:23:56)koprio написа:  Не те ли дразнят безкрайните реклами, заемащи половината екран

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на TapatalkПо при
По принцип не. Като цяло съм много доволен. Обичам гугъл Smile
Цитирай

След последния ъбдеит на мен не ми работи recorder на обажданията.

Huawei Mate 20 Pro Twilight
[-] 1 потребител изказва благодарност на panko1 за това мнение:
  • Пламин4о
Цитирай

(2020-07-07, 11:49:04)koprio написа:  Защо след като деактивирам гугъл хром се възстановява пак? Вие кой браузър ползвате?

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Тия приложения, които се възстановяват се деинсталират напълно чрез adb. И при мен се възстановяваха разни гугълски неща и ги разкарах завинаги. Ако на някой не му се занимава с adb, решението е Huawei Multi tool от 4pda. Но за съжаление работи само под windows.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • koprio
Цитирай

(2020-07-06, 15:52:06)turl написа:  При същото ползване с 10.1 съм с 1 час SOT по-малко, от 5-6 часа на 4-5 и като сложим, че не записва разговорите излиза, че аз не съм доволен Smile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk



И аз така батерията пада сравнително по бързо, не мога да изкарам от сутринта до вечерта с едно зареждане...

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

При моят Mate 20 Pro още нищо не иска да дойде..

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)