Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

Излиза 13 мин. аз съм го ползвал 3 часа сигурно, на цифров баланс 3 часа


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари

От личен опит да ви кажа, че като престанете да следите всеки ден батерията, ще сте доста по-щастливи Smile
Телефонът е вече доста стар и е нормално да го зареждате всяка вечер, а не както в началото на покупката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

То това е ясно просто исках да видя разликата след ъпдейта на андроид 11,преди ме караше 6,30 мин.

Huawei P30 Pro
Цитирай

Ами ако е много зле батерията, всеки последен четвъртък и петък на всеки месец тая година от официалния сервиз сменят извънгаранционно с 50% намаление. Демек към 30-35 лв мисля че излиза. И имаш оригинална нова батерия.
А за Accubattery - мисля че трябва да почнеш нова сесия, смисъл от зареден на 100% телефон.
Цитирай

Приложението ми е инсталирано от доста време, но не показва реално използването на дисплея

Huawei P30 Pro
Цитирай

Ми махни го, аз също го инсталирах да видя 'реална' статистика, не можах, и го махнах. Вероятно емуи-то го убива и за това така, но ... не ми е толкова важно и го махнах.
Цитирай

Ами да, трябва да се направят някои настройки, аз мислих че знаете за тях както и да е хуавей имат една досадна (или пък не) програма, казва се PowerGenie, тя отговаря уж за пестене на батерията и често затваря приложения особено тези във фонов режим. Има два варианта, трие се въпросния PowerGenie през adb, другия вариант, ръчно за всяко приложение трябва да се направят две настройки, за да не го килва(спира) въпросния Джин
Първата -Настройки-батерия-стартиране на приложения( не знам как е на български, щото съм на английски а там е App Launch) намирате Accubattery и го слагате в ръчен режим.
Втората
Настройки-Приложения-Приложения-Горе в дясно има три точки натискате ги-Специален достъп-Оптимизация на батерия-- горе в ляво сменяте на всички приложения-Намирате пак Accubattery и му слагате отметка на не позволявай (Don't allow) и така няма да ви го приспива, съответно ще ви мери точно.
Цитирай

Не я знаех тази програма, много добре че затваря ненужните приложения, ще пробвам да го изключа

Huawei P30 Pro
Цитирай

Долу горе бива с новия ъпдейт


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте,
Дали това наистина ще ни огрее https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...html?amp=1?

Huawei mate 20 pro
Цитирай

Да, ама аз няма да бързам.
Цитирай

(2021-06-08, 10:25:34)Andon0v написа:  Да, ама аз няма да бързам.

Какви са притесненията Ви?

Huawei mate 20 pro
Цитирай

Със сигурност ще е интересно да се тества новата ОС. Но предполагам първоначално ще се навият само хора, за които телефона не е основен в момента, защото реално има много неизвестни:

1 - Ще може ли да се ползват андроид приложения?
2 - Ако да, какво става с платените такива, след като (вероятно) няма да има гугъл услуги?
3 - Дали ще има възможност да се върнеш на Андроид, ако не си ОК с новата ОС?
4 - И най-вече - какви ще се предимствата на Хармони пред Андроид? Аз лично до сега не съм видял нищо съществено освен различния дизайн и подобрени хуавейски приложения
Цитирай

(2021-06-09, 13:10:25)yankoa написа:  Със сигурност ще е интересно да се тества новата ОС. Но предполагам първоначално ще се навият само хора, за които телефона не е основен в момента, защото реално има много неизвестни:

1 - Ще може ли да се ползват андроид приложения?
2 - Ако да, какво става с платените такива, след като (вероятно) няма да има гугъл услуги?
3 - Дали ще има възможност да се върнеш на Андроид, ако не си ОК с новата ОС?
4 - И най-вече - какви ще се предимствата на Хармони пред Андроид? Аз лично до сега не съм видял нищо съществено освен различния дизайн и подобрени хуавейски приложения


1-3 - отговорът е да. Даже наскоро видях в Reddit Mate 30 Pro с инсталиран Google Play Services на EMUI 10/11 след това ъпдейтнат до Harmony OS и си бачкаше без проблем. Реално до колкото четох из чуждестранните форуми от хора тестващи операционната система успях да разбера, че Harmony OS не е нещо по различно от Android и си е базирана на него. Една статия, в която има скрийншот от DevInfo инсталиран на Harmony OS и разпознава операционната система като Android 10: https://arstechnica.com/gadgets/2021/02/...t-android/

За 4 бих казал, че просто са успяли да стигнат доста високо ниво на интеграция на различни устройства подобно на Apple, което се дължи точно на това ,че пипат каквото си поискат по системата, а не ползват Android ,за който Google със сигурност не позволят да се пипа всичко по него, да как изглежда позволяват, но не и самите core functions.

За мен единственият въпрос, който остава е дали няма нарочно да ни премахнат Google Play Services с ъпдейта. По скоро съм на мнението, че няма да го направят, но да видим. В случая от Reddit си се бяха запазили.

Reddit: https://www.reddit.com/r/Huawei/comments...harmonyos/
Sent from my  iPad Air 4 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • yankoa
Цитирай

Нещо ново


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай

(2021-06-18, 08:57:03)rosenrt написа:  Нещо ново

Има качени няколко нови приложения на Хуавей - Карти, Търсачка, Четец на книги и още някакви. 
И поне при мен в приложението Support на Хуавей (My Huawei) може да избереш само Китай като страна, и ти показва само неща за Хармони ОС. Изтрих му кеша и данните и пак е така, не че е голям проблем, така или иначе не го ползвам този апп.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Нов ъпдейт [Изображение: a052989b96b53cfa7f70b2e0f0e113a1.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай

Здравейте. Ресетнах си телефона, и сега ми изчезна напълно рекордера за записване на разговори. Моля някой ако има идея от къде мога да го изтегля да сподели. Няма го изобщо в телефона.
Цитирай

От тук,рестартира телефона след инсталацията. https://mega.nz/file/QdoASLxD#_mU79x6Tpo...R_k0PrNt4Y
Цитирай

(2021-08-16, 10:09:42)DoryanY написа:  От тук,рестартира телефона след инсталацията. https://mega.nz/file/QdoASLxD#_mU79x6Tpo...R_k0PrNt4Y

Много ти благодаря ..
Цитирай

Нов ъпдейт със секюрити пач от юли.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Andon0v за това мнение:
  • icaka2001
Цитирай

Как така има вече 11.0.0.172, а аз съм още на 11.0.0.139?! Не съм получавал ъбдейт почти година и си мислех, че са го отсвирели вече модела, но сега виждам, че вече има 172?. Преди редовно получава актуализациите...
Цитирай

Пробвай през приложението Поддръжка да провериш за актуализации или през компютър
Цитирай

(2021-11-23, 23:07:14)Andon0v написа:  Пробвай през приложението Поддръжка да провериш за актуализации или през компютър

Пробвах през поддръжка нестава, а през компютър не съм, но няма да се занимавам. Досега винаги съм получавал без проблем актуализациите. Дали 20та е предвидена да получи emui 12 някой знае ли?
Цитирай

Да, ще получи 12. https://mobilebulgaria.com/news/eto-koi-...at-emui-12


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dimmy, koprio
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)