Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro

(2020-03-20, 21:40:51)prok написа:  Активна е опцията. Няма промяна..

Изключих опцията и едновременно получих някакъв ъпдейт. Проблема изчезна. Просто не мога да кажа от кое от двете. Благодаря за съдействието. Бъдете здрави

Явно не съм довършил - трябва да го спреш това Wi-Fi+, за да го няма тома премигване. Когато е включена опцията - постоянно ти сменя м/у wi-fi и 4G, в зависимост кое е с по-силен сигнал. 
Също така друга идея - когато съм у дома и ще ползвам основно wi-fi, мобилната мрежа изцяло я спирам.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
Искам да Ви попитам, дали някой има проблем относно споделянето на снимки от галерията в месинджър?
Проблема е следния, отварям галерията и избирам снимка, след това споделяне, избирам месинджъра и нищо не се получава. Вместо да зареди избраната снимка/и в месинджъра отваря пак галерията.

Не е нещо важно и голям проблем за мен лично, защото от месинджъра нямам проблем да си избера и изпратя снимка/и.

Този проблем при други приложения го нямам, пробвах вайбър, WhatsApp и т. н. Няма проблем през галерията да избера една или маркирам повече снимки и да ги изпратя.

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

Пробвай от Месенджъра да избереш снимка от галерията.Аз преди на вайбъра така ми ставаше,но с ъпдейтите го оправиха и сега мога от галерията да изпращам снимки на вайбър,месенджър нямам но може и там да е същия проблема.
Цитирай

(2020-03-22, 19:18:58)DoryanY написа:  Пробвай от Месенджъра да избереш снимка от галерията.Аз преди на вайбъра така ми ставаше,но с ъпдейтите го оправиха и сега мога от галерията да изпращам снимки на вайбър,месенджър нямам но може и там да е същия проблема.
Така става. Описал съм го по-горе Smile
С вайбър и други приложения го нямам този проблем. Сигурно си е от самия месинджър и с някой ъпдейт ще се оправи. Сега пробвах на жената през p20 pro, същата история.

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай

(2020-03-22, 19:08:30)OKTOPOD написа:  Здравейте,
Искам да Ви попитам, дали някой има проблем относно споделянето на снимки от галерията в месинджър?
Проблема е следния, отварям галерията и избирам снимка, след това споделяне, избирам месинджъра и нищо не се получава. Вместо да зареди избраната снимка/и в месинджъра отваря пак галерията.

Не е нещо важно и голям проблем за мен лично, защото от месинджъра нямам проблем да си избера и изпратя снимка/и.

Този проблем при други приложения го нямам, пробвах вайбър, WhatsApp и т. н. Няма проблем през галерията да избера една или маркирам повече снимки и да ги изпратя.


От няколко дни е така и на S8 и на Mate20 Pro, омазали са го, чакаме ъпдейт .


Sent from my iPad using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на turl за това мнение:
  • OKTOPOD
Цитирай

Привет, странно тъп проблем. Като отворя фейсбук и цъкна на иконката на месенджър ми отваря съобщенията, вместо месенджър като приложение. Идея как да се оправи, че е бая дразнещо?

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Самурай без меч е като самурай с меч, само че без меч!
Цитирай

(2020-05-04, 20:23:34)mansol написа:  ..... Като отворя фейсбук и цъкна на иконката на месенджър ми отваря съобщенията, вместо месенджър като приложение...
Нормално е,и при мен е така.Приложението си работи отделно от фейсбук.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

При мен не е така...отваря ми приложението...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Защо обсъждате такива неща тук. Това е настройка на фейсбук. Поне си прегледайте настройките. Няма нищо общо с телефона. Аз съм го настроил да не ми отваря месинджъра.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай

Опитвам се да снимам видео, но се случва следното - натискам бутона да започне да снима и все едно прави снимка. Записва два три кадъра и спира. Пробвах какво ли не, смяна на резолюция, ровене из настройките на телефона, резултатът е все същия. Заета е около 30% от наличната в телефона памет
След голямо псуване инсталирах първото срещнато приложение в гугъл плей за камера и направих видеото.
Въпроса е борил ли се е някой с такъв проблем и как го е решил?
Цитирай

Сега пробвах нямам такъв проблем. Изчисти кеша на приложението... Или рестартирай телефона...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

(2020-06-20, 18:35:10)RiseOfTheLycan написа:  Сега пробвах нямам такъв проблем. Изчисти кеша на приложението... Или рестартирай телефона...
Рестартирането не свърши работа, но чистенето на кеша на приложението за камерата даде резултат.
Цитирай

Браво...радвам се...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Вайбъра цял ден не иска да се активира, слагах картата на друг апарат и като я върнах не ми изпращат кода! Някой да се е сблъсквал?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги, от къде се активира системното актуализиране на Андроид?
Имам проблем с възстановяването на отметки, данни и пароли в Chrome, въпреки че съм влязъл в профила си в Google и автоматичното актуализиране там е включено


Прикачени файлове Миниатюри
       


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Това което се сещам на първо време е:

1 Изчисти данните и кеша на Хром

2 Пробвай в Settings > Google > Backup

   

3  Пробвай да включиш/изключиш синхронизацията на Хром от Users and accounts > Google

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

(2020-07-25, 20:40:30)Mondiso написа:  Колеги, от къде се активира системното актуализиране на Андроид?
Имам проблем с възстановяването на отметки, данни и пароли в Chrome, въпреки че съм влязъл в профила си в Google и автоматичното актуализиране там е включено

Всичко е в настройките на хрома.Виж това управление на синхронизирането.Аз не бях ползвал хрома до сега,и реших да го синхронизирам.В настройките му на акаунт-синхронизиране-чукнах и излезе системна синхронизация,по надолу имаше опция и парола за пропуск,аз съм задал, и на него излиза опцията,въведох паролата и всичко се синхронизира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

Трих кешове, вкл/изкл синхронизации, рестартирах...нищо не помогна. Появиха ми се и други бъгове, като например принудително затваряне на клавиатурата (ползвам Classic Keyboard)
Накрая минах по стария изпитан метод - хард ресет на Мейта.
В момента всичко е ОК...За сега ;-)


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

В такива случаи по лесно е да изчистиш данните,това включва пароли и настройки на приложението,фактори ресет е крайна мярка,при проблем с телефона.
Цитирай

(2020-07-27, 12:34:04)DoryanY написа:  В такива случаи по лесно е да изчистиш данните,това включва пароли и настройки на приложението,фактори ресет е крайна мярка,при проблем с телефона.

Трих всички данни на приложението. Не можах да го деинсталирам напълно, а само връща по-стара версия. Явно е интегрирано в РОМ-а. Трих системния кеш през рековъри, но както казах имах и други дребни проблеми и за това минах през фактори ресет.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Здравейте колеги. От някой си update насам, вече нямам опция да избирам на основната ми камера дали да снима с 40px или по-малкия вариант (10 или 20px беше мисля). Проверих в интернет и тази опция е налична само в Pro режим-а за снимане. Също така Aspect ratio 16:9 вече го няма в настройките като опция. Защо по-дяволите са направили тези промени, така и не разбрах. Доста е дразнещо, но това, което се питам сега е следното:

1. На колко px дефакто снима в момента, като използвам основната си камера?
2. Има ли начин да се избере 16:9 някак си?
Цитирай

1 - снима на 10мп
2 - за съжаление не
3 - за да снимаш с 40мп без ПРО режим, избери More > High-res


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Някой друг, освен мен, забелязва ли следният проблем:
Стъпка 1. Правиш снимка със заводският camera апп.
Стъпка 2. Веднага след това отваряш месинджър и я пращаш на някого.

Телефона започва да цикли между Стъпка 1 и Стъпка 2. Предполагам, че голям ресурс от производителността е насочен към обработването на снимката след самото и заснемане, но през това време ми идва да го изтряскам в земята.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Тц, моментално я изпраща и въобще не цикли! Пробвай да изтриеш кеш!

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на turl за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай

Благодаря за отговора. Това, което забелязах, е че на High Res няма AI, това така ли беше преди? Изглежда орязан този мод, има само светкавица...
Преди използвах 40Mpx камера за основните си снимки, които не са (wide angle), сега се чудя дали да използвам "стандартната" камера на 10mpx или да щракам допълнително в менюто за дригата...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)