Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi8 128/S9 64/S9+ 64 OLX
#1

Чудя се кои от 3-те телефона да взема

Mi8 128/6 Нов - Xiaomi - то за вмомента най-много ми е набило очите заради 845 и блажния 270k antutu score и ми харесва като цяло че е Xiaomi и е с MIUI
Четох че при някои хора взима 3Gb рам само Miui -я... Същото се случва и при моя Mi5 от 3Gb рам имам свободен 1Gb само. Батерията издържа 8часа екран.

S9 64/4 - Първо че е 64гб а при самсунг доста бързо вървят а тези 4гб рам нещо не ме кефят... Сега съм със 3гб и няма да кои знае ъп.. Също така не е + версията и няма двойна камера която ще ми трябва

S9+ 64/6 - Вече казах за 64гб памет кво се случва. Знам самсунг колко са сериозни със ъпдеитите си и знам че след като излезне S10 ката, S9 ще умре и самсунг ще го забравят както правят вмомента със S6-S7-S8

Така го виждам: На Xiaomi им имам доверие за актуализации и всичко друго докато при самсунг не стоят така нещата, при тях можеш да им се радваш на телефона 1г най много докато не изкарат новия модел и вече си забравен и не им пука че си техен потребитеш но пък от друга страна са сигурни на хардуер и оптимизации по софтуера. Не че Miui я няма оптимизации но сякаш Samsung Experience ми се струва по мазен на 720p настройка от колкото на FHD+ а аз ще го ползвам на FHD+ но пък и батерията ще отива по бързо, както казах и паметта. А ако ще е + версията ще е от ОЛХ със гаранция. И така... Незнам искам да чуя вашо мнение. Вмомента съм със Xiaomi Mi5 и ми върши работа само дето батерията повече от 3 часа екран не държи и го зареждам по 3 пъти на ден щото прая около 9-10 часа екран

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

Шиаоми МИ8 - страхотен смарт.
Ноут 8 до него забиваше и лагваше.
Можеш да го поръчаш за 390долара от ми глобал + 26 долара доставка чрез Дхл.
Чистак нов до вратата без данъци и митници.
Успех.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche, tynata2
Цитирай
#3

Е да ама никога не съм поръчвал нещо от алито и незнам как става, и няма да имам гаранция там

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Нито един,ако в момента искаш Шаоми цъкаш на Mi Mix 2s по-добра визия,по-добра камера (на ми 8 куца софтуера там).

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#5

Според мен Mix овете са много грозни, а какво му куца на Mi8 цата точно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Камерата!
(2018-10-22, 17:38:46)BGDropche написа:  Според мен Mix овете са много грозни, а какво му куца на Mi8 цата точно

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#7

Да, но на микса екрана не е амолед

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2018-10-22, 17:48:43)BGDropche написа:  Да, но на микса екрана не е амолед
Така е.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#9

Много зависи какво очакваш от един смартфон.
Вече трети месец съм с ми8 и мога да кажа, че е много бърз, не лагва и забива. Батерията държи цял ден с винаги включен wifi и мобилни данни.

Камерата никога не ми е бил приоритет.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#10

Силно желателно

-Екран - Mix а няма хубав и е по - малък със 0.20 инча
-Батерия - и Mi8 и Mix - са по 8 часа
-Да е красив - Тая камера долу в дясно е грозно но идеята е яка

Не толкова но все пак е желателно

- Камера - С Mi5 цата прая страхотни снимки тъиче което и от двете да взема предполагам ще снима добре

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Тези 0.20" повече на mi 8 ги яде ноча, които също не е по-малко грозен от грозната предна камера на mix 2s.
Ако не бързаш изчакай появата на mix 3 след няколко дни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#12

Много пари ще е, разполагам макс 1000 лева.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Само не знам как изчисли тези 8 часа екран? Иначе от ми 8 и S9+ разбира се че самсунга. Не че ми 8 е лош, просто самсунга има повече екстри. Недостатъците са му че може да го прецакат с ъпдейт. Тоест да не е сполучлив както на S7 примерно. Иначе самсунг флагманите получават два големи ъпдейта и това е. Ми8 ще се поддържа повече със сигурност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#14

На самсунга опциите не ме вълнуват, искам прости неща като да мога да си къстомизирам статус лентата и ли да мога да спра Vault (Xiaomi) докато при Samsung (bixby) не мога да го изключа и е супер досадно. Другото което е Samsung - а със СУПЕР много bloatware които мога само да деактивирам без да изтрия. Ако искам руут трябва да отключа Bootloader - а и после не може да се заключи докато при Xiаomi просто на флаш програмата и даваш Clean all + lock и сякаш никога не е отключван. За поддръжката съм уверен на 100% че Mi8 ще е с по - дълга поддръжка, защото моя Mi5 все още получава поддръжка на цели 4 Рома - (China - Stable/Developer) и (Global - Stable/Developer) А 8 - те часа екран ги има всеки дето е правил ревю по YT

Mi 8 - https://i.imgur.com/MeiFqwa.png
Mi Mix 2s - https://i.imgur.com/8yp00W0.jpg

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

В реалност ако напъваш приложения,игри и т.н. ще забравиш 8 часа.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#16

Тогава защо отваряш тема за запитване, ти вече си избрал.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#17

@Victormihov звучи така че вече съм избрал, и сякаш изкарвам Xiaomi по добри и от самсунг и че сякаш казвам всички недостатъци на самсунга, но всъщост не съм избрал все още.

Ако зема Mix - А ще стане така. - "Ее да бях зел Mi8 цата има по - хубав екран и щях наистина да разбера дали ноча ми харесва или не".
Ако зема Mi8 - Цата ще стане така. - “Колко ли пък по - добра да е камерата на Mix - а и наистина заслужава ли си повече от Mi8".

Иий така не мога да избера сам и винаги искам мнението на някои друг. Smile

@tiesto_pld Игри не напъвам. Приложения освен FB Lite и Youtube друго няма

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

Взимай някой от двата,ако не ти хареса единия,винаги можеш да го продадеш.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#19

Ясно Smile Мерси за мненията на всички

+1 Благодарност

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

(2018-10-22, 20:05:29)BGDropche написа:  На самсунга опциите не ме вълнуват, искам прости неща като да мога да си къстомизирам статус лентата и ли да мога да спра Vault (Xiaomi) докато при Samsung (bixby) не мога да го изключа и е супер досадно. Другото което е Samsung - а със СУПЕР много bloatware които мога само да деактивирам без да изтрия. Ако искам руут трябва да отключа Bootloader - а и после не може да се заключи докато при Xiаomi просто на флаш програмата и даваш Clean all + lock и сякаш никога не е отключван. За поддръжката съм уверен на 100% че Mi8 ще е с по - дълга поддръжка, защото моя Mi5 все още получава поддръжка на цели 4 Рома - (China - Stable/Developer) и (Global - Stable/Developer) А 8 - те часа екран ги има всеки дето е правил ревю по YT

Mi 8 - https://i.imgur.com/MeiFqwa.png
Mi Mix 2s - https://i.imgur.com/8yp00W0.jpg

Не те интересува водоустойчивост, 3.5мм жак, карта с памет, по - добър дисплей без моч, по - добрата камера така ли? Софтуера на самсунга има боклук така е, ама ако мислиш че китайците нямат или софтуера им е много по - добър не знам какво точно гледаш. Знам ги какви могат да ги сътворят самсунг с ъпдейтите си просто, което не е сигурно че ще е така като при S7. И не се притеснявай въпреки че всички реват за на самсунг софтуера лично мога да кажа че телефоните им специално S7/8/9 движат чудесно с него, като изключим простотията тъпиксби. Там положението е трагично, но пък в крайна сметка не знам кой го ползва това извращение.
Цитирай
#21

Еми гледам Miui я които е в стотици пъти по-напред от Samsung Experience, камерата на самсунга е с добавен контраст и наситеност, няма нищо естествено в снимките, за жака идва преубразовател към Type C. Карти памет не ползвам защото са много бавен Storage, ноча ми е все едно за него. Водоустойчивостта не ми трябва, кво ще я правя? Ще влизам във басеин да се снимам ли?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

Е значи ти си решил още като си пускал темата. А че муй е много напред - ми няма как да се съглася. Може да прочетеш темите в ми 8 раздела.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#23

При положение, че в хда има портнато муй за всевъзможни самсунги, но няма или са много малко портовете на самсунг за шаоми, само по себе си говори кое е по-доброто.
Имал съм много самсунги, чесно казано им бях и фен, но засега шаоми предоставят по-добри/или съпоставими девайси на половин цена.
Цитирай
#24

Портовете нямат значение, това е поради други причини, а ако смяташ че шиомито ми 8 е по добро от S9+ нещо много се бъркаш. Единственото което е лошо на самсунг е цената му и поддръжката което е според зависи колко се издънят самите самсунг. Тоест ми 8 не е по добър от S9+, просто цената му е двойно по ниска. Изброил съм неща в които S9+ е по добър, човека каза че не го интересуват, явно и теб като гледам подписа ти. Щом е така както казах нямаше смисъл изобщо да пуска темата след като си е избрал още поначало ми 8-та.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#25

Ако на S9+ батерията му издъжа повече защо да не взема S9+ Верно не харесвам Samsung Experience и че е пълен със шитни но зависи. А + това със това "може" да се усерат не ми вдъхваш много доверие. И също така не съм видял проблеми със Miui я

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)