Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за избор между HUAWEI Mate 20 Lite и P20 !
#1

Здравейте приятели! Ето, че дойде време за подмяна на стария телефон с нов. Всичко е ОК, ако не бях пред голямата дилема с избора... Спрял съм се на двата модела на HUAWEI Mate 20 Lite и HUAWEI P20. И двата телефона изглеждат чудесно. Сравнявах им характеристиките, гледах клипове в тубата, но не мога да наклоня везната. Моля помогнете с избора Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Специално тези два модела ли? Разглеждал ли си Xiaomi Mi 8?
Цитирай
#3

Сега ползвам P9 Lite, доволен съм от HUAWEI и за сега не смятам да сменям марката!
Цитирай
#4

Ти сериозно ли?
P20 е с Kirin 970 каква база за сравнение има с Mate 20 lite?
Купувай P20 и си свиркай.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#5

Естествено, че Р20.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#6

Щом си с P9 lite в момента със сигурност можеш да се "качиш" на Mate 20 lite
Ще усетиш съществена разлика от твоя.

Да, сигурно камерата на P20 е по-добра и процесора по-бърз...
Въпросът е дали си склонен да платиш за разликата и дали си струва спрямо това, което ползваш

Откъде смяташ да купуваш телефон и колко е разликата между двата?

P.S. Аз бих избрал Mate 20 lite, тъй като не съм склонен да платя разликата
Цитирай
#7

Не давай пари за скъп телефон и без това след две години ще искаш да го сменяш, виж че постоянно излизат нови модели
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • disrespectful, Victormihov
Цитирай
#8

Ми не, просто хуавей са вече скъпи дори нисък и среден клас. Което си е наглост, ама хората казват че щом другите искат, значи и хуавей може. Нещо такова...

Sent from my LM-G710
Цитирай
#9

Huawei P20 макар и с недостатъци е флагман, за разлика от Huawei Mate 20 Lite, който е среден клас. Аз не бих взел нито 1, но щомто избора ти е от тези 2, си вземи флагмана.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Точно тоя флагман е среден клас. Както и мейт 20. Специално от хуавей трябва баш флагмана да вземеш, тоест P20 Pro или Mate 20 Pro. Иначе си доста набутан, то и като цяло си ама тва е друг въпрос.

Sent from my LG-D802
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • emski_vas
Цитирай
#11

Ако са толкова добри Huawei защо тогава китайците ползват xiaomi, така че подкрепям degman, нека колегата да взима едно Xiaomi ако ще да е за 300-400лв и да не се занимава с глупости.
Цитирай
#12

(2018-10-23, 20:32:46)degman написа:  Точно тоя флагман е среден клас. Както и мейт 20. Специално от хуавей трябва баш флагмана да вземеш, тоест P20 Pro или Mate 20 Pro. Иначе си доста набутан, то и като цяло си ама тва е друг въпрос.


Аз си се чувствам "хубаво набутан" с Р20!Имах право на избор и заложих точно на този модел поради ред причини:
1.перфектно стои в ръката-по-тесен е от Р20pro
2.еднакъв процесор и ускорител като Р20pro
3.снима почти еднакво със същият
4.не ме радват oled-ите
5.4 или 6 ram ми е все тая,повече от 2,7 заета не съм видял
Телефона за почти 2 месеца си се държи перфектно.Батерията е много по-издръжлива от предишният ми LG G5,който влиза в бокса 3 пъти за 3 различни неща.Снима доволно хубаво, пак по-добре от ЛГ-то!При навигация и G5 и G3 ми имаха проблеми.Единият се изключваше от прегряване (без да се зарежда пo време на навигиране) а другият губеше позиция!Този няма никакъв проблем!
Така,че моят съвет е да отиде и да види сам-каквото му харесва това да си купи!Тук само ще го объркат хора,който не са докосвали през живота си даден модел,но знаят за него всичко!
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Всичко е индивидуално.
Има хора дето и смарт от 200лв са им предостатъчни и не искат да го сменят 20 години, дори и да се развали, пак искат същият.
Има хора и дето няма значение какво купуват, никога не се чувстват комфортно със смарта (като мен)

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

И понеже всичко е индивидуално, а въпроса е конкретен...ще се опитам да помогна с едно мнение, което се надявам да помогне, вместо да цапа темата - P20 не си струва парите. Да, има по-бърз процесор и снима по-добре, но и струва доста повече. А има доста неща, които му липсват, за да бъде сред най-добрите флагмани. Този Mate е с новия процесор на Huawei за средния клас - Kirin 710, който е доста конкурентен и предлага отлична производителност. Като цяло, разликата между този телефон и телефоните от високия клас, е доста намалена. Моят съвет е да огледаш как върви Мейт-а ценово, ако не ти е спешен, цената бързо ще поспадне след месец-два. Струва ми се скъп в техноверигите в момента.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

(2018-10-23, 20:50:56)esil2 написа:  Ако са толкова добри Huawei защо тогава китайците ползват xiaomi, така че подкрепям degman, нека колегата да взима едно Xiaomi ако ще да е за 300-400лв и да не се занимава с глупости.
Кои китайци, щото повечето ползват iphone

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#16

(2018-10-24, 18:31:17)bullyboy написа:  Кои китайци, щото повечето ползват iphone

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Не съм ходил в Китай да видя какво ползват но съм чул от хора че там предпочитат Xiaomi пред Huawei а както казваш явно ползват и iphone така че Huawei отива още назад в класацията
Цитирай
#17

Обратното е колега, xiaomi са по назад в класацията...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#18

Ако изборът е сведен само между тези два модела - П20
Цитирай
#19

(2018-10-24, 18:54:58)esil2 написа:  Не съм ходил в Китай да видя какво ползват но съм чул от хора че там предпочитат Xiaomi пред Huawei а както казваш явно ползват и iphone така че Huawei отива още назад в класацията

Предпочитан не значи по-добър. Когато през 1996 г. си купих Опел Кадет то той и Голф 2 бяха най-предпочитаните коли. Това обаче не ги правеше най-добрите.
А..... и всяка една стотинка си заслужава Р20. Ако струваше по-малко щеше да е по-добре, но телефона си заслужава цената!
Цитирай
#20

Висок клас срещу среден...
После тоя лайт няма и продаване да знаешSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

(2018-10-24, 18:56:16)bullyboy написа:  Обратното е колега, xiaomi са по назад в класацията...

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Съмнявам се че заради едната камера на huawei  китайците биха се отказали от по добрите процесори и батерии при xiaomi
Цитирай
#22

(2018-10-25, 10:28:01)esil2 написа:  Съмнявам се че заради едната камера на huawei  китайците биха се отказали от по добрите процесори и батерии при xiaomi

Аз пък се съмнявам, че ако не беше приемливата цена на Xiaomi някой въобще щеше да знае тази марка.
Цитирай
#23

Помнете ми думата, до другата година и Шаомитата ще вдигнат цените, дано по-скоро се спука тоя балон с тия цени, въпреки че се съмнявам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#24

(2018-10-25, 13:18:28)vovalinder написа:  Помнете ми думата, до другата година и Шаомитата ще вдигнат цените, дано по-скоро се спука тоя балон с тия цени, въпреки че се съмнявам.

Ще вдигнат, защото и те започнаха да изграждат представителства и физически магазини. Увеличиха инвестициите, като цяло. Тези пари ще си ги върнат с по-висока цена. Но ако поскъпването не е шоково, всичко е точно.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#25

Въпреки, че някой колеги малко избягаха от темата ...... благодаря на всички за съветите и НЕсъветите, които получих. Държа на хубави снимки и добра батерия за това се спирам на Р20.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)