Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - първи впечатления
#1

Май аз съм първият с такова устройство във форума. 
Имам го от петък (19.10). С пускането ми направи добро впечатление дисплея- няма сянка по ъглие като P20Lite на колегата на работа. Обаче след ползване на 2 Huawei MIUI ми дойде вповече. Стандартно е с 9.6.6.0, като нямаш никакъв контрол върху повечето предварително инсталирани приложения от Xiaomi и Google- не може да ги махнеш или спреш. Ноч-а намалява нотификейшън бар-а, но най- дразнещо е, че не може да ти показва оставащата батерия в %- няма такава опция. Като дръпнеш нотификейшъна си излиза, но е странно докато свикнеш. При включване батерията беше на 55%, падна до 10% и я сложих на зарядно. Ами... 3:30ч до 100% и мислех сериозно да го връщам...
Понеже съм тъп и упорит, започнах да разучавам нещата във форума на Xiaomi. Оказа се, че хората са намерили начин за махане на (почти) всичко ненужно, без нужда от руут (не искам да губя гаранция) и то доста user friendly. Стандартно инсталираните приложения от Xiaomi и Google се премахват по следния начин- https://forum.xda-developers.com/android...s-t3779873 , като за gapps има и друга алтернатива - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...gle&page=1 .
Второто зареждане отне доста по- малко време, но интересното е, че или софтуера лъже, или аз не мога да разбера как става. В началото usb волт и амперметъра ми показа 1,86А заряден ток, при условие, че зарядното е 2А/5V (куик чардж, ама като си купиш зарядно хахаха). До 40% скоростта е над 1% за минута, после се забавя... а токът на заряд не пада и през почти цялото време (след 70% спрях да го следя) си стоеше над 1,8А. Зарядното "свири" (coil whine). Та- нещо подобно на бързо зареждане има, но само в началото. От 20% до 100% за около 2 часа.  Надявах се на по- голям живот на батерията, но тя сега се разгръща и 2 дни с не много ръчкане пак си е добър резултат (да спомена, че бившия Honor 8 Litе пак толкова изкарваше, но със зор, на няма и 1 година, понеже ми го смениха).
Камерата е прилична, не мога да я сравнявам със стария Honor 8 Lite, понеже не съм снимал еднакви неща, но изглежда добре. Не разбирам от селфита и Боке ефекти, даже още не съм пускал предните да видя живи ли са. 
Понеже съм си индивидуалист, когато се отнася към техника, телефончето ми допадна. Особено функцията за дистанционно- обичам я, само заради нея бих си купил пак подобно устройство. Малко му е слаб обхвата, но работи перфектно.
Сега ме дразни, че ми дава нотификейшъни за Фейсбуук, макар да имам само Месинджър, а когато някой ми пише в Месинджър-а се чува характерния звук на апликацията последван от този на телефона.
Открит съм за въпроси, стига да съм компетентен Wink
[-] 6 потребители изказват благодарност на mosferatu за това мнение:
  • 1euro, dido123, gospodinov81, iageorgiev, suffer, Wild bear
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли екранна снимка за да се види смаляването на иконките поради ноча! Има или няма радио модела?
Може ли и малко по-подробно за лошия обхват?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#3

Зравейте,
Екранна снимка поствам веднага- не се показва ноч-а- https://imgur.com/a/5KkqtvZ
Реално се вижда само батерията без %, обхвата на безжичната и на оператора мрежа вдясно и часа вляво.
За лош обхват не мога да се съглася- при мен е ОК, където съм имал, и сега имам, и обратно. Даже мисля е по- добър от предишния Honor 8 Lite. Откакто махнах заводските приложения на Xiaomi и повечето на чичо Гошо усещам прираст в живота на батерията- може и до 3 дни да го докарам. Снимки абсолютно лаишки с включен AI ще пусна тези дни.
Цитирай
#4

Би ли споделил кои проложения на Шиоми и Гугъл си махнал и няма проблеми с по-нататъшната работа на телефона? Вероятно е коментирано, но ми стана интересно. 
П.С. Чел съм поста ти за обхвата без да "вникна"-ти си говорел за слаб обхват на дистанционното. Сори!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#5

Хвърлил съм и аз око на въпросния модел.Интересува ме подържа ли функцията MHL(свързване с hdmi към телевизор)Може да се провери с програмката Checker MHL(HDMI) от маркета.Ще ти бъда благодарен ако провериш.
Цитирай
#6

Алуминиев ли е гърба или пластмаса , че с ония модерните от стъкло вече се наиграх ...
Цитирай
#7

Здравей,много сериозно ме интересува дали има мигаща светлина за известията.Това ми е определящо дали ще го закупя.
Цитирай
#8

Че кой модел няма такава?
Цитирай
#9

В Технополис го разглеждах, в настройките има опция,но реално при зареждане не се появи мигаща светлина.
Цитирай
#10

Мога само при получаване на известие. Ако само се зарежда свети жълто-зеленикаво. И както ти написаха - всички могат.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Не бях влизал отдавна, та да отговоря на каквото мога:
- Checker MHL казва, че НЕ се поддържа MHL(HDMI);
- гърбът е алуминиев, а безела мисля е пластмасов, поне на око и допир; в GSMArena има ревю, което потвърждава.
- диода а нотификации е бял, но е доста слаб. Мигане не съм забелязал.
Цитирай
#12

Малко ъпдейт относно телефона:
- излиза ми ОТА update с MIUI 9.6.10, но не бързам да го правя, понеже във форума на MIUI се оплакват от замръзване на камерата и някакви други дреболии;
- админ на MIUI форума са обяви, че този месец (т.е. Ноември) ще излезе ъпдейт до MIUI 10/ Android 9. Пак ще чакам да видя как се справя, какви вградени (и за мен излишни) неща ще има и съответно инструменти за премахването им. Все пак е нова версия на ОС и премахването на излишните неща през ADB може да не са възможни в началото;
-Има един бъг, който не мога да пренебрегна- Месинджър, Уотсап и Вайбър "звънят" със звука за нотификации на телефона, но много рядко и с вградените си, на случаен принцип. Засега не съм намерил решение.
Заиграх се с различни кабели на устройството- оригиналния е доста къс- около 80см и пробвах други. Резултатите са плачебни- с оригинален кабел от Huawei зарежда с 1,06А, с roline за 4лв от Технополис- 0,34А, с оригиналния в комплекта- 1,86А. Сами си правете изводите. Тези резултати са измерени през китайски USB- USB "мултицет", не е мерило за точност, но реално се доказват като времетраене на зареждане. Ще се радвам да споделите какви кабели ползвате за по- голям ток?
Иначе батерията твърдо е малко по- малко от 2 дни при средно час- два ровене в Интернет и Месинджър/ Уотсап и няколко разговора на ден. Зареждам цяла нощ, сутринта го вадя и е около 15% докато го включа на зарядно след работа. Браузването и като цяло дисплея харчат значително повече батерия от дълги разговори. Качеството на звука при разговор е по- добро и звука е по- силен от това на Honor 8 Lite.
Чипсета поддържа Quick Charge 4, но телефона на хартия е ограничен до 2.0, което е абсурдно... Зарядното, както вече писах е 5v/2A, няма бързо зарядно в комплекта. Чудя се ако му купя китайски QC4 зарядно дали ще има ефект, макар да е горе долу 1% за 1мин зареждането?
В комплекта няма и слушалки, което леко дразни.
Ако имате въпроси- насреща съм Wink
Поздрави!
Цитирай
#13

Айде и аз съм вече с Redmi Note 6 Pro 4/64. Ъпдейтнах го, в момента съм с 9.6.10.0 - все още нямам впечатления от телефона, но не съм забелязал и бъгове, цъкам само от няколко часа. Направих няколко снимки с камерата, засега мога да кажа само, че са осезаемо по-добри от тези с предишния ми телефон - Redmi Note 4 (Snapdragon). Уикенда ще се пробвам да махна ненужните приложения от Xiaomi и Гугъл, благодаря за инфото в началото на темата как да го направя. Айде дано да е хаирлия. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на DIMO1 за това мнение:
  • doxr
Цитирай
#14

Здравейте,
Ужким нямаше да минавам на 9.6.10.0, но ме досърбяха ръцете и от няколко дни съм с ъпдейта. Абсолютно безпроблемен е, даже имам чувството, че оптимизира леко и батерията, но не мога да го твърдя със сигурност.
https://www.xda-developers.com/download-...note-4-4x/ - вече има стабилен глобален MIUI 10, но е базиран на Андроид 8.1, а не на 9. Ето видео- https://www.youtube.com/watch?v=rbLFcOLVIAA
Цитирай
#15

Това е положението с батерията след първото пълно зареждане на телефона - Redmi Note 6 Pro 4/64 - ot 100% do 7 %, включени едновременно 4G и Wi-Fi, нищо не е оптимизирано или премахнато (даже Google location работеше). 
Доволен съм и на това (идвам от Редми Ноте 4 Снапдрагон, който е ненадминат май)


Прикачени файлове Миниатюри
   
.png Screenshot_2018-11-17-07-06-45-649_com.miui.securitycenter.png Размер: 35.22 KB  Сваляния: 182
Цитирай
#16

Супер, много добре изглежда батерията. И аз съм поръчал един черен 6/64 за съпругата и чакам да пристигне до седмица - 10 дни. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#17

Здравейте!
Решил съм да взема въпросния телефон за подарък. Мисля, че за парите си няма конкурент на пазара в момента. Въпросът ми е от къде да го закупя? Видях доста мнения на потребители, закупили Xiaomi през различни търговци в Китай. Някой казват, че ги задържат на митницата, други не. Аз бях решил да го закупя от ebay.de...... някой ще ме посъветства ли за друг вариант?
Благодаря предварително и лек ден.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#18

(2018-11-19, 12:15:23)b_ignatov написа:  Здравейте!
Решил съм да взема въпросния телефон за подарък. Мисля, че за парите си няма конкурент на пазара в момента. Въпросът ми е от къде да го закупя? Видях доста мнения на потребители, закупили Xiaomi през различни търговци в Китай. Някой казват, че ги задържат на митницата, други не. Аз бях решил да го закупя от ebay.de...... някой ще ме посъветства ли за друг вариант?
Благодаря предварително и лек ден.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Ммм мисля,че го видях телефона в емаг ( не е реклама ) за 450 лева. Изчакай черния петък , може да стане по-евтин. Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

В германския ebay мога да го закупя на 199€. Вариант 4/64.Ясно е че няма да се купува от България. Въпросът е дали от Китай или Германия? Аз когато си поръчах моя OnePlus 2, дойде не от Китай, а от някакъв хъб в Европа и не плащах мито. Интересува ме дали и Xiaomi нямат база в Европа с която да се избегнат митници и други такси?

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#20

От днес съм собственик на телефончето и веднага се сблъсквам с някои впроси.
Как може да се спра и пуска звука на известията, по точно звуците на уатсап, вабър, месинджър и фейсбук. На предишните ми телефони имаше опция от менюто за звука с, която се спираха всичките, но тук липсва.
Има ли начин да ми показва иконката на горепосоченте приложения в "нотификейшън лентата" само като светна дисплея, без да издърпвам лентата на долу.
От къде се настройва отключването с лицево разпознаване и управлението с жестове?
На първо четене затова се сещам.
Телефончето е супер.
Цитирай
#21

Задържаш приложението било фейса вайбър и т.н излиза редакция на нея натискаш.след това на известия и там правиш каквото искаш звук светлина и тн.в менюто на тела там където е заключет екран и парола трябва да има отлючване с лице ако няма отиди на друг регион
Цитирай
#22

за иконите на известията не забравяй, че имаш ноч и реално няма много място горе за икони, на този етап май в ляво има само часовник
Цитирай
#23

Относно иконите намерих това https://mi-globe.com/miui-notification-i...ch-phones/ но нещо не смея да го пробвам.
Виждам и че е излязла MIUI v10.0.4.0 OEKMIFH, да се преминава ли към нея или да не бързам?
Цитирай
#24

Аз вече седмица съм с MIUI 10.0.4.0 OEKMIFH и впечатленията са ми изцяло положителни - държи повече на батерия, никакви лагове няма. Четох, че камерата се била омазала след ъпдейта, явно алгоритъма на обработка на изображенията нещо не е както трябва, но при мен разлика спрямо девятката на MIUI няма.
Цитирай
#25

Управлението с жестове се включва от "показване на цял екран" в менюто. Лицево разпознаване работи само за определени пазари, предполагам Индия.
И аз съм с MIUI 10 от няколко дни и подкрепям, че няма грижи. Сякаш обаче камерата при по-слабо осветление се влоши.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)