Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гаврата Telenor - Mate 10 Pro
#1

Здравейте, колеги!

Да споделя с вас, вероятно някои от Вас са запознати с "услугата" на оператора Теленор относно връщане на старо/ново устройство и неговата оценка.


Повече за статият можете да прочетете тук
https://www.telenor.bg/bg/news/%D1%82%D0...0%BC%D0%B8

Та направих си експеримент да видя колко ще "дадат" за Mate 10 Pro купен от тях , който нито са го гледали , нито нищо, а чисто и просто въведоха IMEI кода в системата. Телефона е неразличим от нов, все едно сега се вади от кутията, но това са подробности... Та чаках 5 минути за да чуя умопомрачителната сума от 151лв....Тези хора се гаврят не само с клиентите си, но и принципно със всеки влезнал в магазина, а като прибавил дървените им оферти, заспа работата....

Та телефона при тях , ако не забравили да си обновят офертата за покупка в брой е надута цената до 1560лв. Но реално в Техно веригите върви 1200лв, тук не говоря за CityTel и други.

Та в общи линии си е направо Гавра...

Аз не че съм припнал да сменям устройството си, но реших да ги пробвам, аджеба колко адекватна е услугата им.
Цитирай
Аксесоари
#2

Омг, то по-добре да го подаря на някой бездомник от колкото 151 лв да взема за него.. чакам да ми изтече договора и минавам на най-ниския план и до там.. на месец рина по 160/70лв за две карти и 1 телефон..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bLck за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#3

Излиза 10% от стойността, което е пълна подигравка. Интересно ако въведе имей на мейт20 какво ще покаже като цифра!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#4

Мани, служителя и той се засмя и каза символична е сумата... Смотаняци. Не че щях да опра до техните "услуги" по изкупуване, но все пак според мен може и да се сезира КЗП?!?

Аз минах на тях само и само да взема Mate 10 Pro на "лизинг" с 900лв. вноска за нов клиент - те това е ебавка вече, но карай. Поне не е от Техно веригите с лихва върху сумата 1560лв. Така ми излиза телефона 1270лв. - 900 кеш, останалото на вноски. За бъзик влезнах да видя какви са плановете в сайта им - олеле, 2015-та май не е отминала за тях.... в сегмента до 30+ лева!!!

P.S. Аз им давам по 40лв. на месец за неограничени, 10 GB, 100 минути зона 1,2, балкани и HBO GO, както и Capture който не ползвам, та не е зле, но смятам да се махна от тях след като изтече договора. Нета е ебавка за 4G също - има-няма 40Mbps.
Цитирай
#5

На толкова оцениха и моя. В рекламата се казва, че оценката я правят специалисти  но е въведено в програмата им по имей
Цитирай
#6

Тази тема е добре да се премести в някой от главните раздели, за да видят хората с какви нещастници си имат работа. Бахти наглите копелета са тия.

Излиза, че правят поне по 500 лв от телефон по тази схема, ако има вързали се.

Аз не знам как оцеляват тия глупаци, когато предлагат най-скапаната услуга за най-много пари.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#7

Не знам какво сте очаквали. Да ви предложат 1000 лева? Също така след като искате хуавей ще се съобразявате вече с доста нереално високите им цени. Но те си ги искат. Мина времето на народната китайска марка просто Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#8

(2018-11-03, 22:18:29)gurcayy написа:  Тази тема е добре да се премести в някой от главните раздели, за да видят хората с какви нещастници си имат работа. Бахти наглите копелета са тия.

Излиза, че правят поне по 500 лв от телефон по тази схема, ако има вързали се.

Аз не знам как оцеляват тия глупаци, когато предлагат най-скапаната услуга за най-много пари.

Именно, аз им налях по мейла, да видя какво ще ми отговорят тези нещастници!

Пуснах темата защото прецених че ще е полезна и за другите потребители на форума.

(2018-11-03, 22:34:52)degman написа:  Не знам какво сте очаквали. Да ви предложат 1000 лева? Също така след като искате хуавей ще се съобразявате вече с доста нереално високите им цени. Но те си ги искат. Мина времето на народната китайска марка просто Wink

Sent from my LM-G710

Нещо коментара ти не е адекватен, моля да изясните. Кое не е реалното на 1200лв. в Техно веригите, на Айшита да не би да са реални 3 бона за телефон....
Цитирай
#9

Че се учудваш че са ти предложили 150-ина лева. Колко очакваше всъщност? А 1200 са си реални нали толкова го продават каза. В крайна сметка от оператор винаги си е набутвация, разбрал съм го доста отдавна.
Цитирай
#10

Аз не знам кой идиот е толкова тъп да им подари стария си телефон за без пари. Моя S7 Edge го продадох в олх за 440 лв, в Телемор сигурно щяха да ми предложат 50 лв или нещо подобно.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2018-11-03, 22:34:52)degman написа:  Също така след като искате хуавей ще се съобразявате вече с доста нереално високите им цени. Но те си ги искат. Мина времето на народната китайска марка просто Wink

Sent from my LM-G710

Така или иначе телефона си е добър за парите си, не по-малко от останалите марки.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

(2018-11-03, 23:24:04)degman написа:  Че се учудваш че са ти предложили 150-ина лева. Колко очакваше всъщност? А 1200 са си реални нали толкова го продават каза. В крайна сметка от оператор винаги си е набутвация, разбрал съм го доста отдавна.

Нищо не съм търсил и очаквал, значението на думата експеримент знаеш ли я? Самия факт че ги защитаваш говори само едно, не си струва дискусията. Ми много ясно че мога да го продам. И да, учудвам се че дават 150лв. Виж 450лв те това е по-добре за такъв телефон, но въпреки това както казах не ми е била целта да го продавам. Където и на който си искам и за каквато цена преценя, но не това е въпроса...
Цитирай
#13

Я не ми пробутвай неща които не съм писал като едни други твои колеги. Питах те колко искаш да ти предложат за телефон който в момента струва 1200 лева? И аз съм си правил експерименти с подобни неща, знаех какво ще се случи и директно ги питах дали са луди. Достатъчно е да отвориш форумите и да видиш че няма сигурно и 1% доволни от всякакъв вид услуги и "промоции" на оператор в България. Та при всяко едно положение трябва да си сигурен че искат да те набутат и ограбят и заробят с договори. Даже съм сигурен че те си мислят че ти дават много повече всъщност за телефона ти.

@nanobanano на коренно различно мнение съм знаеш, както и знаеш че мога да ти го докажа, ама ти няма да си доволен изобщо. Ама не му е тук мястото на такава дискусия Wink
Цитирай
#14

За да занесеш телефон при тях трябва да не можеш да го продадеш на пазарна цена, никой не ви е опрял пистолет в главата за да си продавате устройствата на тях. Реалната цена на всяка една стока веднага излязла от магазина е наполовина, само, че всеки гледа да изклати дявола искайки много повече. Истината е, че колкото и да бяха ти предложили, ти все щеше да си недоволен, та не виждам какъв е бил въобще смисъла на експеримента и още по-малко на темата.
Цитирай
#15

(2018-11-03, 23:59:03)degman написа:  @nanobanano на коренно различно мнение съм знаеш, както и знаеш че мога да ти го докажа, ама ти няма да си доволен изобщо. Ама не му е тук мястото на такава дискусия Wink

Едно е да го кажеш, друго е да го докажеш... 
А за тия изкупувания на телефони от оператора отдавна е ясно. Само самсунг даваха добри пари при покупка на нот9

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#16

То доказателства много, ама не ги вземате под внимание, по точно при някои от вас не важат колкото и солидни да са.

Ноут 9 беше добре цената но само при връщане на стар ноут, мисля че нямаше възможност за връщане на друг телефон.

А по темата - никога не забравяйте че България е страна на абсурдите. Толкова много странни оферти и какви ли не неща има които са меко казано трагични. Не мисля че има нормален човек който би се възползвал от такава оферта на оператор. То самите условия които са написали да не се минат говорят достатъчно.


Sent from my LM-G710
Цитирай
#17

Тази услуга е насочена към хора, които не знаят къде е ОЛХ и не искат да си продават телефоните - искат с най-малка занимавка да им приспаднат цена и после да си вземат ново и да си тръгнат. Естествено това са по-богатите, ако някой си мисли, че ще получи пазарна цена за телефона си се лъже жестоко.

Sent from my BTV-W09 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#18

За пореден път се убеждавам колко зле рссъждават някои потребители тук...Мислете си каквото си искате, била услугата за богаташи, Вие добре ли сте? Да не мислите че който има пари, не ги цени? Пазарна цена съм търсил.... кой го каза това? Значи по думите на колегата по-горе телефона излезнал от магазина е на половин цена, значи по неговите думк Mate 10 Pro трябва да струва 300лв, следвайки логиката ти и тази на Теленор... Четете ли какво Ви пиша или само вятър на устата си правите?
Цитирай
#19

И 500 да бяха ти предложили, пак щеше да си недоволен. И все пак, никой не те задължава да им дадеш твоя телефон, каква е драмата? Има хора които ще си върнат наистина старите телефони, които посмъртно не могат да продадът и ще са доволни, че са прибрали 20, 30 или 50 лв за нещо което седи в един шкаф от години.
Цитирай
#20

Кажи ми откъде знаеш че щях да съм недоволен?

Хахах, 20, 30 лева за телефони които прашлясват в шкафа? Аз НЕ ЦЕЛЯ ДА ИМ ГО ДАМ, КАКВО НЕ РАЗБРАХТЕ!????


Целта е да ги разублеча и ако тези хора които мислят като теб че ще изкарат някоя 20-тачка или 50 лв за забравени от Бога телефони са в голяма грешка!

@degman хайде като толкова плюеш по нашата марка сподели калъв телефон ползваш и дай аргументи защо Huawei не става, а не да даваш половинчати отговори. Знам че не само на мен ще ми хареса аргумента ти?!
Цитирай
#21

(2018-11-04, 11:17:14)Viiipeer написа:  За пореден път се убеждавам колко зле рссъждават някои потребители тук...Мислете си каквото си искате, била услугата за богаташи, Вие добре ли сте? Да не мислите че който има пари, не ги цени? Пазарна цена съм търсил.... кой го каза това? Значи по думите на колегата по-горе телефона излезнал от магазина е на половин цена, значи по неговите думк Mate 10 Pro трябва да струва 300лв, следвайки логиката ти и тази на Теленор... Четете ли какво Ви пиша или само вятър на устата си правите?
Може да разсъждавам зле, но това е положението. Аз си продавам телефоните в ОЛХ, дори не ми хрумва да ми оценят някъде в оператор телефона, ясна ми е оценката и в чия полза е тя. Имам богати познати и приятели, които естествено си правят сметка на парите, но времето им е по-ценен ресурс и съответно са ок да си върнат старата кола/телефон на остатъчна стойност за малко пари и да си вземат ново бързо.
Не ги оправдавам Теленор, но тази услуга е ясна - в полза на компанията е. И ако някой си мисли, че кат си е върнал старият Note 3 за -400 лв от цената на Ноут 9, а това не е спонсорирано от маркетинговият бюджет на Самсунг - бърка.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • degman
Цитирай
#22

Това не Е услуга, а имитация. В щатите приятелчето ми миналата година си взе S8 като си върна стария S7 ейдж и му приспаднаха $400. Тук за същия клас телефон използван също толкова време ти пробутват пари като за 3-4 годишен телефон.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
[-] 1 потребител изказва благодарност на HardrockMan за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#23

Именно, за това говорим. :-)
Цитирай
#24

(2018-11-04, 12:18:21)Viiipeer написа:  Целта е да ги разублеча ....
Бравооо ... Разубличи ги, че предлагат нова услуга, която е изцяло в тяхна полза и няма никаква далавера от нея ... Сега седни и се зачети в линка който сам си пуснал:
Цитат:...клиентът ще получи предложение за цена на изкупуването му и ако е съгласен с предложеното ..

Ключов момент нали... 
Малко е като хорото ...като не ти харесва музиката не се хващаш на хорото ... А тука "рев" ...защо? Играе ти се на хорото а музиката кофти?
Помисли малко над собствените си писания колега ... Предлага ти се нещо и като не ти отърва не се съгласяваш и толкова ...Гавра било ...гавра ще е ако те задължат да го върнеш на такава цена ...
Сега какво да очакваме ..Мегапартс са идиоти и се гаврят с мен защото ми предлагат 1000лв да ми изкупят 5 годишната кола? Е разумен човек в мобилето ли ще си пусне колата за продажба или в моргата? С телефона е същото ...няма значение дали е неразличим от нов ...телефона отива за рециклиране...
Не знам какви са Ви били очакванията, както и не разбирам защо изобщо ще очаквали да Ви хареса "предложеното" ?
Цитирай
#25

(2018-11-05, 10:13:53)bodonance написа:  Бравооо ... Разубличи ги, че предлагат нова услуга, която е изцяло в тяхна полза и няма никаква далавера от нея ... Сега седни и се зачети в линка който сам си пуснал:

Ключов момент нали... 
Малко е като хорото ...като не ти харесва музиката не се хващаш на хорото ... А тука "рев" ...защо? Играе ти се на хорото а музиката кофти?
Помисли малко над собствените си писания колега ... Предлага ти се нещо и като не ти отърва не се съгласяваш и толкова ...Гавра било ...гавра ще е ако те задължат да го върнеш на такава цена ...
Сега какво да очакваме ..Мегапартс са идиоти и се гаврят с мен защото ми предлагат 1000лв да ми изкупят 5 годишната кола? Е разумен човек в мобилето ли ще си пусне колата за продажба или в моргата? С телефона е същото ...няма значение дали е неразличим от нов ...телефона отива за рециклиране...
Не знам какви са Ви били очакванията, както и не разбирам защо изобщо ще очаквали да Ви хареса "предложеното" ?

Колега, ,моля те спести си писаниците да "блеснеш" с остър ум. Пуснах темата, НЕ ЗАРАДИ МЕН, а да знаят потребителите на форума! Ми много ясно, че АКО СИ СЪГЛАСЕН, но тази клауза е при всеки договор за покупко-продажба, дори за ЗАЕМ, докато не сложиш подписа значи НЕ СИ съгласен.

Колкото повече мнения като твоето - толкова се отчайвам за к'во сме на този хал....


Така, за последно ще давам каквито и да било разяснения! Защото живеем в Бълхарска-Бананова държава, затова! В нормалните държави такива УСЛУГИ са действащи и работещи, за разлика от ГАВРАТА Теленор. Друго много ясно че съм очаквал да ми хареса, при положение че телефона е на няма и година след пускане официално в БГ за продажба! Аз много добре знам къде да продавам нещата си и на каква цена, така че акъла тук можеш да ми го спестиш. И понеже други отворковци се правят в един друг форум mobilebulgaria.com там също сподели и ми изкачат с аргумента, че тази услуга не е мислена за флагмани , а за стари телефони и че как видиш ли за флагмани има ъпгрейд. Да ама ако човека не е подписал за ъпгрейд още в самото начало - духа супата и тази втора услуга се предполага , че е адекватна, но съвсем не е така!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)