Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Китайски Mi8 с глобален ROM и отключен от търговеца
#1

Колеги,

Доста изчетох за китайските Mi8-ци, които идват с отключен boot loader и глобален MIUI. Всички препоръчват да се флашне китайски ром, след което да се заключи телефона или през fastboot oem lock или през mi flash с рефлаш на китайския ром и lock all.

След това отключване със сосбтвен акаунт и после кеф ти каквото искаш, без заключване с глобален ром, щото там е ясен кирпича. После виатнамци, извънземни и порене на телефон през EDL, или вече май има по-културно решение...

Сега, това, което ме вълнува, е следното: има и доста хора, които си карат с ънлока от търговеца и си катерят xiaomi.eu и няма грижи. Въпросът е, някой има ли идея какво правят търгвоците, какъв е риска със сигурността, да се кара с техния ънлок? Дали пипат и шанят нещо по буутлоудерите?

Въобще повече информация по темата и съвети при двете положения...
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами ако искаш да си сигурен,..тое ясно... със китайски и заключване да стане като фабричен. Тези теми се претъпкаха защото много се доверяваха на отключването от търговеца и после пропищяха , на на 100% разбира се. Някои са отключени коректно..
Цитирай
#3

Факт. Точно това мисля да направя.

След малко слагам dipper_images_8.11.8_20181108.0000.00_9.0_cn_142c96d8e6, после мисля през fastboot oem lock да го заключа, за да избегна втори флаш и после ще си пусна заявка от мое име.

Дотук добре, след флаш на китайски дев последен с пайче:

fastboot getvar anti
anti: 1
finished. total time: 0.000s

fastboot getvar product
product: dipper
finished. total time: 0.016s

fastboot oem device-info
...
(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Device critical unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
OKAY [ 0.005s]
finished. total time: 0.005s

Сега отивам да заключвам.
Цитирай
#4

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1518020
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)