Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със свързване с компютър
#1

Здравейте, имам проблем при свързването с компютър с кабел ,само се зарежда без да излиза падащато меню за избиране дали да прехвърля файлове или снимки. Телефона е пробван на 2 различни компютъра , на които преди това е работило това нещо , но сега излиза съобщение , че не го разпознават. С MIUI Global Stable 9.6.2.0(NCHMIFD) е ако има значение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай друг кабел, както и друго гнездо (USB).

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2018-11-20, 16:23:48)dujd написа:  Здравейте, имам проблем при свързването с компютър с кабел ,само се зарежда без да излиза падащато меню за избиране дали да прехвърля файлове или снимки. Телефона е пробван на 2 различни компютъра , на които преди това е работило това нещо , но сега излиза съобщение , че не го разпознават. С MIUI Global Stable 9.6.2.0(NCHMIFD) е ако има значение.

Виж в опции на програмиста как е и го промени ако трябва.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#4

аз съм избрал там МТР, но при всяко закачане само зарежда докато не избера от статусбар-а друго
Цитирай
#5

Пробвал съм с различен кабел и различно гнездо , в опциите за програмиста съм пробвал всички изброени в Select USB Configuration , с пуснато и спряно USB Debugging . Свалих и driver от интернет за телефона да инсталирам на windows , но и това не помогна .
Цитирай
#6

ами в такъв случай ако си в една мрежа с компютъра отвори файловия мениджър или mi drop и пусни ftp сървър от телефона. След това се въвежда адреса полето за адрес на някоя от папките на уиндоуса и ще видиш паметта на телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • dujd
Цитирай
#7

Така се получи да достъпя файловете , но го ползвам и за емулатор на Android studio и там ми трябва връзка чрез USB. Но все пак благодаря , не знаех , че и така мога да се достъпват файловете.
Цитирай
#8

ами за емулатора освен връзка за usb си трябва включен usb debugging правилен adb дравйър, който няма общо с МТР по принцип.
За драйвърите понякога е нужно да се спре driver signature enforcement, ама на два компютъра да не работи е странно...

https://en.miui.com/thread-237673-1-1.html
Цитирай
#9

Още по-странно на трети компютър с трети кабел проработи, утре ще се опитам да намеря проблема при другите 2 и ще пиша ако намеря какъв е.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dujd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

Следя темата. Аз също имах проблем със свързването с кабел, с mi drop с ftp пак не стана.. Някакси по едно време успях да се свържа с кабела
Цитирай
#11

mi drop и ftp няма как да не стане, ако са в една мрежа.
Просто нещо не правиш както трябва, трикът е да можеш да смениш адреса на дадена папка в Уиндоус (да знаеш къде да цъкнеш, за да ти даде да си напишеш ftp адреса)
Всичко останало е просто включване на функцията от едно от двете приложения
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)