Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Flex - най-скъпият телефон на Xiaomi
#1

Сoциaлнa мpeжa Wеіbо cъoбщи, чe Мі Flех щe бъдe пъpвoтo мoбилнo ycтpoйcтвo нa Xiaomi cъc cгъвaeм eĸpaн. Ha пpeдния пaнeл щe има ĸлacичecĸи 4-инчов дисплей, ĸoйтo нe ce oгъвa, а пpи oтвapянeтo, пoтpeбитeлят щe виждa 7,8-инчoв гъвĸaв Ѕuреr АМОLЕD диcплeй, пpoизвeждaн oт Ѕаmѕung. Устройството е оборудвано с пpoцecop Ѕnарdrаgоn 8150 c тaĸтoвa чecтoтa 3,2 GНz и гpaфичeн ycĸopитeл Аdrеnо 640. Cмapтфoнът щe paзпoлaгa c 6 или 8 GВ RAM и 128 или 256 GВ вътрешна памет. Основната камера ще е двойна с резолюция 12+12 мегапиксела. По предварителни данни цената на базовата версия на Xiaomi Mi Flex ще бъде почти $1300.

 [Изображение: 364e36bb17b7cdf348b727916c6cd45d-full.jpg]  [Изображение: f2ac4bdd2ddc3046d6d20bc640edf455-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Имаше някакво изказване от Xiaomi, че няма технологии в смартфон която да струва повече от 700$ Wink
Цитирай
#3

(2018-11-21, 21:22:54)hgeorgiev написа:  Имаше някакво изказване от Xiaomi, че няма технологии в смартфон която да струва повече от 700$ Wink
Технология може и да няма, но повишаването на цените на съставните компоненти за телефони все още никой не ги е отменял, нали? То така си е отразено и в статията

 
Цитирай
#4

След 2 години гъвкавите телефони ще са стандарт. Дали цените ще паднат обаче е друг въпрос.

Видяхме изкривяване на пазара, при което масовизиранеро на технологията доведе до значително по-високи цени.(далеч изпреварващи повишаването на стандарта на живот в световен мащаб)

Отделно от цените, замисълът е добър: таблет и телефон в едно.

Остава само да подобрят батерията. Очаквам и десктоп ОС да се появи на тия устройства т. нар. конвергенция.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Казвал съм го много пъти ще го кажа и днес.
Смартфона ДНЕС не е лукс, а просто една обикновена вещ, като дамска чанта и протмоне.
На хората им ПИСНА да плащат високи цени, вече номера с по-добро, по-бързо и по-модерно не съществува.
Най-вървежните телефони са по 500-600лв.
Оня ден бях на запас, полка ни е от 2000 човека, Айфони видях тук-таме и то Шестици, 7 плюс... но най-много имаше Redmi Note 5 (дори хора на много високи чинове, които за тях парите са бонбонки и те имат Шиаомита)
Хората вече не плащат високи цени, това, че ние тука сме се събрали 200 човека и даваме на всеки 6 месеца по 1000лв защото си нямаме друга работа и харесваме тия глупости, не значи, че света въобще се интересува от тия простотии "новости, бързи процесори или Амолед екрани).
Боплшенството от хора иска да има някаква джаджа в джоба, да има социални мрежи, ало ало, гпс, сърфиране и тук таме някоя игричка- това е.
Телефон за 500лв го прави перфектно.
НЯМА никакво значение вече марката, хората гледат което е най-евтиното, Шиаоми като вдигнат цените, ще дойдат други- 90тте си отидаха отдавна, днес детето ми на 2 годинки вече има смартфон.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • disrespectful, extremee13, milenvn, Wild bear
Цитирай
#6

Пари за тъпотии не давам повече.
Не ме интересуват нито Huawei P99 MATE GIGA PRO, ни LG V90, ни Samsung S 16.
Всичките флагмани от абсолютно всички марки са абсолютно еднакви по абсолютно всичко.
Има крещяща нужда от промяна!
Още преди 3-4 години трябваше да дойде , но производителите набараха шараните, които чак към края на 2018-та се сетиха,че трябва да се сложи край на претоплените манджи, за които плащат дори повече, и си разиграваха коня 2-3 години с претоплени манджи и надути цени.
Сега се почна лудостта с камерите. И тя ще мине! И ще е последната.
Сега вече производителите са разтърсени и ще трябва да си размърдат задника, защото отделно китайците настъпват много здраво!

Бих извадил пари да дам за телефон с гъвкав екран и убийствен, извънземен дизайн, защото е нещо различно.
И аз мисля,че това ще е бъдещето, но сега ще се начешат на камери по бройка, както писах преди време. Който клъвне, клъвне.
Започна се с 2 камери, нищо чудно да се стигне до 10, докато се наложат гъвкавите.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • milenvn, scorceni, Victormihov
Цитирай
#7

И каквото да изкарат, хората вече масово пари за смартфони не дават.
И няма нищо общо с финанси и доходи, всичко вече е въпрос на принципи.
Всяка година и аз давам на алчните Епъл по за най-новият смарт, тази година се усетих.
Е парите ги дадох на който заслужава, ей така, хората се стараят.
Това са Шиаоми- да, но и те вдигнат ли си носленцето, просто ще мина на други които го заслужават.
Засега Шиаоми са единствените които дават това за което човек плаща, всички други са изгъзици и чиста печалба без мърдане на кутре.

И ДА, хората вече се усетиха...но не на големите не им пука- те всички станаха милиардери до 9-то коляно, милиардери хора, трудно създават нови неща.
Това е все едно от нашите политици да се очаква нещо да направят на народа- той милиардер, всички пари изнесени, банките пълни- ще седне да ти мисли за доброто на народа? Къф кяр ще има от това? Само хабене на негова енергия.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, milenvn, Smakl, Wild bear
Цитирай
#8

Още не са преборили screen to body ratio-то. Това трябва да се случи 2019, както и борбата за по-по-най камера.

Напоследък изскачат все повече статии за solid state батерии, та може да вкарат нещо ново в това отношение.

Колкото до сгъваемите телефони, все още е рано, и ме съмнява 2019 да видим нещо mainstream в производство.

Не знам как ще се справят с материала на екрана в сгъвката - все пак трябва или да се разтегля, или свива. Или да се скрива някъде в тялото. Не ми хрумва все още как ще се реализира.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#9

Каквото и да сгъват Епъл и Самсунг, колкото и презентации да правят и да се хвалят.
Китайците без презентации и реклами ще го направят същото на 1/4 цена.
Няма хейт няма нищо, факти които еб§т големите фирми от няколко години, сами си го направиха това, нали ги подценяваха, че са глупави, че са прости, че само зняат да правят боклуци в техните им гаражи.
Е, днес вече не е така.
За нас потребители ни идва ДЮШЕШSmile
Цитирай
#10

И как ще се казва новото Ми . Прочетох в мрежата че LG вече са патентовали наименованието Flex . Намирисва ми на съдебна сага... Smile

Smile
Цитирай
#11

Колегата ме е изпреварил но пък LG от доста време имат телефон с такова име.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2018-11-23, 17:19:49)greensmoke7777 написа:  Пари за тъпотии не давам повече......

......Бих извадил пари да дам за телефон с гъвкав екран и убийствен, извънземен дизайн, защото е нещо различно. 
Кое вярното в тези две твърдения, защото двете са взаимно изключващи се. Smile

От една страна, този телефон ще е "тъпотия", а от друга ще е нещо "различно" и с убийствена цена.
В Европа и в частност България, цената ще е между 3500 и 4500лв.

Та, би ли дал толкова пари за тъпотия ? Smile

Опаа....Обърках темите. Това се отнасяше за сгъваемия телефон на Самсунг.
Цитирай
#13

(2018-11-24, 13:07:17)johny написа:  Колегата ме е изпреварил но пък LG от доста време имат телефон с такова име.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

LG се водят първите с такъв телефон, нормално е да го патентоват.
Както бяха и първите с патент за ноч.

Мисля,че ще е най-добре телефоните занапред да са като един вид комуникаторите преди 15-тина години.
Този е добра идея,но е само 4 инча.
Ако е двоен 6 инчов с UHD 4K резолюция ,който като се отвори може да е 12 инча, би било уникално.
Това ще е и тотална заплаха за таблетите, които без това са на границата да изчезнат.
Както и ще загатнат за конкуренция на лаптопите, ако се свържат безжично с клавиатури и мишки.
Изобщо смартфоните ще за заплаха на няколко фронта-таблети, фотоапарати, видеокамери,лаптопи (донякъде), телевизори и Windows/MAC.
Да, и телевизори, ако се свържат безжично с проектори и излъчват тв сигнала.
Аз например така си гледам телевизия понякога-от смартфона.
Филми, Hbo, Cinemax,Diema Sport, всичко.
Така няма да има нужда и да даваш пари за телевизор, нужна ти е само стена.
LG G4 специално може да е конкурент и на фурните-след само 20 минути ползване грее като фурна. Почти няма пипане!
Тук има и заплаха за климатиците-грее като печка и топли в радиус от 20 см.
Huawei пък с камерите си са световна заплаха за човечеството-хората толкова силно започват да се смеят ,след като видят как снимат, че има шанс да умрат от смях!
Както царят на Бирма преди 420 години. Мир на праха му!
Изобщо смартфоните ще са Public Enemy Number 1 за всичко до няколко години!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • zviara
Цитирай
#14

(2018-11-24, 14:43:21)greensmoke7777 написа:  ...
Този е добра идея,но е само 4 инча.
Ако е двоен 6 инчов с UHD 4K резолюция ,който като се отвори може да е 12 инча, би било уникално.
....

Aм... 7,8 инча е вътрешния екран койт осе сгъва а външния екран който се вижда докато е сгънат телефона е 4 инча ... Сумарно пак ходят към 12 инча та ...
Цитирай
#15

Лошо затихна идеята за проектор в телефона. Момента с филмите и използването за компютър, можеше да се осъществи много добре по този начин. Или сгъваем таблет, с проектор Big Grin
Цитирай
#16

(2018-11-24, 15:56:47)johny написа:  Лошо затихна идеята за проектор в телефона. Момента с филмите и използването за компютър, можеше да се осъществи много добре по този начин. Или сгъваем таблет, с проектор Big Grin

Твърде много устройства ще убият, ако вкарат всичко в едно. Затова не бързат. Ако има сгъваем телефон/таблет с издържлива батерия, проектор, десктоп ОС... една камара джаджи си отива. Натам вървят нещата, но за момента всички искат да продават телевизори, проектори, компютри, лаптопи. Таблетите умряха, затова могат да ги прежалят.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#17

Качествените проектори не могат да бъдат заменени от телефонче.
Както и качествената фото техника.
Така че не могат да ги убият толкова лесно. И още повече, че компактните фотоапарати умряха, а от тях всяко домакинство си купуваше. Докато проектори определено няма във всеки дом. Използват се предимно от бизнеса. И не си представям как в съвременна бизнес зала пускат телефон вместо проектор.
Вероятно има други технологични ограничения за момента.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#18

(2018-11-24, 15:56:47)johny написа:  Лошо затихна идеята за проектор в телефона. Момента с филмите и използването за компютър, можеше да се осъществи много добре по този начин. Или сгъваем таблет, с проектор Big Grin

Не е затихнала, но за момента само Motorola имат такова решение за Moto Z

[Изображение: motomodsprojector-motoz2forcelunargraydv...mobile.jpg]
Цитирай
#19

Πoпyляpният блoгъp Eвaн Блac публикува видео с първия сгъваем смартфон на Xiaomi: 


 
Цитирай
#20

Xiaomi Foldable Smartphone: 

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#21

Какво ли е обаче решението за предната камера при тази "концепция" на сгъваемо устройство, случайно или не, но пропускат да покажат в клипчето. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

(2018-11-23, 16:09:00)Victormihov написа:  Боплшенството от хора иска да има някаква джаджа в джоба, да има социални мрежи, ало ало, гпс, сърфиране и тук таме някоя игричка- това е.
Телефон за 500лв го прави перфектно..
Грешка, вече телефон за 300лв го прави перфектно. Мойто редми кара вече 2ра година и ми се струва като ракета, взех го за 380лв с 4ГБ рам, но тези с по 3 Гб бяха 300лв. Мойто е едно от най-бюджетните и вървежни неща на което всичко му върви както трябва без камерата, но и тя става. А преди продаваха някакви лагващи телефони за по 7-800лв.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#23

Прави го за първата година, и после почва да забива, а бюджетния клас, след няколко месеца и има лаг.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

(2019-01-24, 17:35:53)hazART написа:  Прави го за първата година, и после почва да забива, а бюджетния клас, след няколко месеца и има лаг.
Ако говориш за самсунг е така, за китайците това не важи.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 2 потребители изказват благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)