Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с дбавяне на български.
#1

Колеги, имам един странен проблем. Купих на щерката S8 и сега не мога да добавя по някаква причина български език към клавиатурата на Самсунг. Отивам на възможните езици в настройките, откривам български, но когато натисна ми изписва, че  не може да бъде свален. Не пише защо обаче. И други езици също не могат да се добавят. Знаете ли, каква може да е причината и да ми помогнете? Интернет си имам добър, не е той! Да не би да е някаква настройка, която не съм направил, помагайге, че сте далеч по-опитни с тоя модел!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Нов, или втора ръка? Пробвайте с рестарт. Ако продължава да не се получава - заводски настройки.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#3

Чисто нов е, оригинален... Не става и не става Sad  Не виждам причина да връщам настройките, детето тъкмо се радва. Нещо пропускам, но не знам какво.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#4

Не си заслужава за такова нещо да правиш хард ресет. Аз имам таблед самсунг, който няма фонетика, изобщо не се занимавах а сложих друга клавиатура, gboard, има я в плей магазина.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#5

Въпроса е тъп, но и голям- детето се е заяло, че си иска тая на телефона и при все наличието на много други не иска да ги слагаме Sad

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#6

Настройки => Приложения => трите точки => покажи системните приложения =>Клавиатура на Самсунг => принудително спиране и чистене на кеша. След това влизаш по познатия начин да добавиш езиците, които ще се ползват.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#7

(2018-11-22, 19:23:58)Lakokara4a написа:  Колеги, имам един странен проблем. Купих на щерката S8 и сега не мога да добавя по някаква причина български език към клавиатурата на Самсунг. Отивам на възможните езици в настройките, откривам български, но когато натисна ми изписва, че  не може да бъде свален. Не пише защо обаче. И други езици също не могат да се добавят. Знаете ли, каква може да е причината и да ми помогнете? Интернет си имам добър, не е той! Да не би да е някаква настройка, която не съм направил, помагайге, че сте далеч по-опитни с тоя модел!
 Опитай на мобилен интернет да го изтеглиш.
Цитирай
#8

И нвете неща ги пробвах. Актуализирах клавиатурата, изчистих данните и кеша... не става. Рестартирах- не става. Пуснах през данните- не става, през интернета у нас- не става. Още малко и ще взема да псувам...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#9

A "Принудително спиране" (force stop)?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Пробвах принудително спиране- не стана нищо. Ядосах се, върнах заводските настройки- българския пакет не може да се свали, както и повечето други езици. Почвам да си мисля, че на сървъра някъде този пакет е недостъпен в момента...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#11

Виж дали приложението Samsung Keyboard ти е последната версия във Galaxy Apps. Трябва да имаш Samsung акаунт, за да можеш да теглиш от там.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#12

Тоя пакет не мога ли да го дръпна от някъде като приложение и да го инсталирйм аз?

Проверих а актуализирах клавиатурата в Самсунг апп и пак не става. Пише не може да бъде изтеглен български... Sad

Добре де, никой ли не може да помогне в случая? Всичко което предложихте го правих, но без резултат. Имя ли още нещо, което мога да пробвам и идобщо може ли да не може?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lakokara4a за това мнение:
  • bguser
Цитирай
#13

Все още не мога да пусна български език! Можете ли да помогнете с още нещо, или така си остава нерешен въпроса?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#14

Я набери *#1234# и кажи какво пише да видим какъв регион е тоя телефон всъщност.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

AP: G950USQU4CRE9 CP: G950USQU4CRE9 CSC:G950UOYN3CRF2 Ето това пише като набера кода. Това ли трябваше да дам?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#16

Да. Не беше споменал, че телефона е от САЩ, което е видно от тези данни. Тук вече има някакви врътки за побългаряване, не е толкова лесно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#17

Е чудесно ако има вариант.. Просто кажете какво трябва да стане. Повечето неща съм ги правил, сменял съм ром, рутвал съм телефон. Отдавна не съм, но да видим изобщо какво трябва да направя?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#18

Твоя е TMK регион, тоест T-mobile USA. Може да пробваш с флаш на чист небрандиран фърмуер, там може и да стане. До колкото знам брандираните фърмуери, какъвто е твоя, имат доста ограничения.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#19

Кой върви добре на нашите телефони? И това ли е единствения начин все пак?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#20

Не съм особено запознат с американските версии и не знам коя точно да сложиш, но със сигурност от там идват мъките ти. Сега ще попрочета из чуждите форуми ако намеря нещо, което да ти помогне.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#21

Ще съм ти задължен! А въпроса ми беше, кой друг мога да сложа на телефона, неребрандиран, европейки? Защо изобщо трябва де американски ром-а?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#22

Европейски не можеш да сложиш. В Европа модела е с един процесор, в САЩ с друг. Несъвместими са фърмуерите за тук и за там. 
Ами това е чист фърмуер небрандиран. Сваляш и флашваш с последната версия на Odin.
Линк за сваляне

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Lakokara4a
Цитирай
#23

Значи гледам там, където пише само USA, без в скобите да има оператор? Например това: https://www.sammobile.com/firmwares/gala...IB/240327/

Иначе страхотно ти благодаря, че ми каза за процесорите. Щях да омажа нещата!
Макар че тоя дето ти показвам май е брандиран Sad Направо не знам кой не е, за да го дръпна него Sad

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#24

XAA е небрандиран, иначе другите са все на някой оператор под различни имена. Поне така аз разбрах от прочетеното по други форуми.
И също така като свалиш рома, там ще има 4 файла, като два са почти еднакви по име. Това са CSC....(някакви цифри) и Home_CSC. Задължително използваш това с цифрите, а НЕ Home_CSC, че ще стане мазало иначе и ще се оплетат стария и новия ром.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

То хубаво, но такъв няма Sad Всичко е с други означения, XAA няма!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)