Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XZ Premium или S8
#1

След дълго отлагане дойде време да си сменя телефона с нов буквално,защото на стария му изгоря дисплея.

 
Не сменям,често телефоните и искам нещо,което ще е добре за поне 2-3г напред..Бюджета е 700-800лв и избора ми е между сонито и S8.Досега бях със Самсунг Галакси С4 и 8цата е с предимство в това отношение и накланя към нея,но не ми харесват извитите страни на дисплея.Премиума също има големи рамки и като цяло голям размер и в това отношение и двата не са перфектни.Обичам снимките и камерата ми е важна,както и слушането на музика(за жалост и двата модела нямат вградено радио)..Преди батериите бяха сменяеми,сега вече не са и трябва да се сменят в сервиз..Та въпроса ми е тези т.нар. несменяеми батерии какъв живот имат,защото както казах не сменям телефоните веднага щом излезе модел с нова екстра.Предполагам и двата модела ще имат еднаква подръжка занапред във времето.

Може да предлагате и други модели,гледах и А8 2018(той ми харесва повече като дизайн и размери),но той е по-нисък клас!!ЛГ Г6 също е красив,но е с по-слаб процесор и от двата.

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-11-25, 11:29:52)ivan_SGS4 написа:  След дълго отлагане дойде време да си сменя телефона с нов буквално,защото на стария му изгоря дисплея.

 
въпроса ми е тези т.нар. несменяеми батерии какъв живот имат

Според зависи от телефона
У нас имаме 2 p8 Lite, които са съответно на 2½  и 3½ години и батериите им държат както когато бяха нови
Но пък се наложи да сменя батерия на 10 месечен Moto Z
Най-важното е да купиш телефона от оторизиран дилър, с реална гаранция
Тъй като батерията е несменяема мисля, че гаранцията е както на целия телефон, т.е. 2 години
Цитирай
#3

Батерията и сам може да си я сменяш,има много клипове за всеки телефон и става за 10-15 минути.А за разлика в живота няма общо дали е вградена или не,всичко е до консумация/зареждания.Имам Пиксел от 2016 и батерията да е паднала 5-10%.
Иначе за избора ти определено от тези два бих взел С8 ,да дисплея с тия извивки е кофти работа а колко се продават с пукнати дисплеи няма ти казвам-чуплива са много,но ако го пазиш с кейсове може да оцелее.
Като камера и двата са добри,но не съм правил сравнение директно между двата.
Като цяло бих заложил на доказана марка а това определено е Самсунг.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Какво значи доказана марка? Big Grin Big Grin
Сони не е ли доказана марка?
Батерията на моето Сони е от 4г. Не го ползвам вече толкова активно, но като му оставя wi-fi включен със социални приложения, батерията спада за една вечер много малко. SOT-а още е добър. Явно софта е добър при тях, защото освен това е и много лек.
Имай на предвид, че Сони имат и опция за запазване живота на батерията при зареждане. Следи навиците на зареждане и на базата на тях изключва и включва зареждането.

Цитирай
#5

Сони бяха в началото добри,сега никой не ги отразява дори като вадят нов модел.А за батериите,имаше класация при марките за батерии а те бяха на последните места.
Незнам какъв СОТ вадиш с това Сони,но и аз да оставя Пиксела на Wi-Fi цяла нощ ми гълта само 1%...


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Според мен от бързане и икономия на средства някои марки понякога използват съмнителни батерии
Ако сравня например първата батерия на моя Moto Z,
със сегашната пак оригинална, но различна като капацитет и вид
и двете са на LG, но последната е с 100mAh повече и е liPol вместо LiIon
Последната държи почти 2 пъти повече от оригинално поставената
и не пада с повече от 1% на вечер, докато първата спадаше с по 5-8% на вечер

Явно в стремежа си за конкурентност и високи печалби, започнаха издънки с батериите
Преди не си спомням да е имало проблем с батерия на нов телефон
Имам Nokia 5800, който ползвах 4-5 дни, докато телефона ми беше в сервиз,
ами не знам как 10 годишен телефон с оригиналната си батерия издържа по 3 дни без зареждане
Имам и таблет Asus Google Nexus 7 2013 32GB, който е на 4-5 години и държи като току що купен от магазина
А на ден се зарежда минимум по веднъж, тъй като се ползва от дъщеря ми

Явно трябва да свикваме, че качеството но компонентите се прави едва да издържа до края на гаранцията
Цитирай
#7

(2018-11-25, 12:06:18)tiesto_pld написа:  Сони бяха в началото добри,сега никой не ги отразява дори като вадят нов модел.А за батериите,имаше класация при марките за батерии а те бяха на последните места.
Незнам какъв СОТ вадиш с това Сони,но и аз да оставя Пиксела на Wi-Fi цяла нощ ми гълта само 1%...


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Тук не говорим за Пиксел, а за Сони. И по 1% да ти пада батерията на твоя телефон, това няма да промени моят резултат на Сонито. До преди половин година (когато батерията е била на 3 години и 6 месеца, батерията падаше с по 1% на вечер на wi-fi).

Мисля, че достатъчно са популярни като марка, дори повече от Пиксел (ако ще говорим за доказани марки Big Grin) . Те правят телефони, слушалки, камери, уредби, телевизори, касетофони за коли, роботи кучета и още много неща. И ако питам някой на улица, ще знае кои са Сони, ама Пиксел много трудно..

Много наивни изказвания от твоя страна.
И за да не въвеждаш в заблуждения потребителите за батерията, прилагам една класация за тестове за живот на батерията на най-различни телефони. Сам ще видиш колко Сонита има на челните места:
https://www.gsmarena.com/battery-test.php3
Цитирай
#8

XZ Premium има вероятност да е с много по-издръжлива батерия от S8
Поне това, което се споделя в нета е в ущърб на s8
Цитирай
#9

Към автора - Sony XZ2 върви около 750лв в pazaruvaj.com. Мисля, че той ще ти покрие изискванията за батерията (с функциите, които Сони предоставят), липсата на извит екран, тънки рамки, добра камера и моделът е от 2018г.
Цитирай
#10

От тези 10 коментара, реално 10-15% носят някаква смислена инфо за автора- сони не е това, което е било, едж на самсунг е много як, ама силно възможно да се счупи, а смяната в читав сервиз е 500лв+ ( визирам теленор). Съветвам автора да загледа и китайчетата- хуавей и ксиоми, освен приятно изненадан, вероятно ще му остане някой лев.
Номера със смяна на вградена батерия на телефон за 10 мин е ясна- на клипа всичко става за минута, а в реалността се мъчиш 1-2 часа. На клип полираха пожълтели фарове на коли с по една точка паста за зъби и 15 движения с кърпа, но реалността е- няколко шкурки, и правилно търкане на фара, чак тогава полираща паста, а в по-добрия случай и втора, и фара чак тогава става топ.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#11

От пресен пример на приятел. Смяната на S8, 480 лв.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Аз тъй като съм тествал Premium, мога да потвърдя,че телефона не си заслужава.Да на външен вид хваща окото,блестящ, дисплея му подържа 4к но реално едно че на един клип на този режим си глътна батерия,друго,че колко реално ще гледам ежедневно?!Като хардуер си е добре и поне за деня в който го ползвах работеше гладко без лаг.Камерата бих я определят средно ниво,всъщност може би при видео режим вади страхотни шарпнати клипове а и гледайки на неговия дисплей наистина е страхотно.Но за снимки на мен лично не ми допадна,има "по-евтини" камери които вадят по-добри или поне същото качество.


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Заслужава си да погледнеш и мейт 10 про. По черния петък беше на цена около 800 нов

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • lil_tediu
Цитирай
#14

Трябва да ги тестваш на живо и да прецениш кое те радва повече.Батерията е нещо много относително.Мисля си,че камерата на S8 ще се представи една идея по-добре от на Сонито.Външно и като габарити също е много по-добре пред XZ Premium.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

За тези пари виж XZ2

Xperia X Compact
Цитирай
#16

А нов ли търсиш?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

XZ2 ми го предлагаха,но това че няма слушалки не ми допада..Нов да...

Гет.бг как са с гаранцията,защото не намирах телефона в технотата и телекомите(в техните сайтове)...При проблем с батерията като е несменяема поемат ли ако има проблем?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#18

(2018-11-27, 20:00:43)ivan_SGS4 написа:  XZ2 ми го предлагаха,но това че няма слушалки не ми допада..Нов да...

Гет.бг как са с гаранцията,защото не намирах телефона в технотата и телекомите(в техните сайтове)...При проблем с батерията като е несменяема поемат ли ако има проблем?
Трябва тях да питаш.Но не трябва да имаш притеснения ,че батерията е вградена.Аз никога съм нямал проблем с такава батерия,даже сменяемите по-често даваха фера.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2018-11-27, 20:00:43)ivan_SGS4 написа:  XZ2 ми го предлагаха,но това че няма слушалки не ми допада..Нов да...

Гет.бг как са с гаранцията,защото не намирах телефона в технотата и телекомите(в техните сайтове)...При проблем с батерията като е несменяема поемат ли ако има проблем?
XZ2 е доста добър телефон. Ровичкъл съм го и е готин. Това, че няма жак ще се сблъскваме от тук нататък доста често. И мен ме дразни, но какво да се прави.
Аз лично съм доста против он лайн магазините. Спестените пари винаги са за сметка на нещо. Дали ще е европейска версия, гаранция и т.н. Има много описано в другите раздели на форума. Купувам от технотата и операторите, поне съм сигурен, че евентуален ремонт няма да го прави бай Пешо във външния кенеф

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

ти ако се заблуждаваш,че операторите и техно-тата не ползват Бай Пешо...провери сервиза който предлагат.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2018-11-27, 20:27:19)tiesto_pld написа:   ти ако се заблуждаваш,че операторите и техно-тата не ползват Бай Пешо...провери сервиза който предлагат.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Поне в едното технота имам доста приятели и знам, че поне в Пазарджик ходят я оторизиран

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

С какво е оторизиран?Принципно оторизиран е с лиценз от Сони!А такива няма в България,аз поне от А1 съм и гледал сеира как при "Бай Пешо" са сервизите.Той взима процент и оператора доволен,клиента прецакан.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Сони си имат официален сервиз. На сайта сони.бг има контакти.
Цитирай
#24

(2018-11-27, 21:45:34)skiman написа:  Сони си имат официален сервиз. На сайта сони.бг има контакти.
Ми не виждам оторизиран.Ако можеш да посочиш направо?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Има телефон. Звъниш и питаш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)