Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с нов климатик
#1

Здравейте , наскоро си купихме климатик panasonic cu-de35tke . Лятото нямаше никакъв проблем , но днес заваля сняг около 0 градуса е . Както си вървеше климатика изведнъж се чу някакъв звук и спря . Започна да мига зелената лампичка на Power . Като чета в книжката проблема е уж , че се обезскрежява . След 3-4 минути пак си тръгна . Това нормално ли е ? Това ни е първият климатик и не разбирам много . Това ако спира при първият сняг то тогава при -10 или -15(при -15 го дават , че работи) какво правим ? На всеки час ли ще се обезскрежява ? Има ли начин да се справим с това ? Нещо да му направя като навес на външното тяло или ? Иначе климатика и външното тяло са си в гаранция !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Това си е нормално за всички климатици, и моето Митсубиши си прави такива гимнастички,макар на 0 не го прави,по-скоро на -5 -10 .Всеки модел е различен и е зависимост.Но реално като цяло това си е нормално.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

На мъгла и на +2 ще ги прави и то по често. Така са климатиците.

Doogee S30
Цитирай
#4

@Mitko.stefanov
Ако си го взел за отопление в зависимост от условията и нуждите/очакванията предполагам ще се разочароваш. Климатика не блести с нещо кой знае какво.
Нормално е да размразява, като обикновено по хубавите машини започват да го правят от около 0гр. на долу ако се използват коректно. Също продължителността е къса. Но пък го правят само при нужда и то доста рядко ако няма висока влажност (мъгли, дъжд и т.н.).
Реално този дефрост е неизбежен резултат от работния процес на машинката. Няма как да подобриш нещата. Не пипай ако не му разбираш. Може и по често да го прави. Всичко е в зависимост от външните/вътрешните условия и софтуера какво му диктува да прави....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#5

За 8 часа го прави към 3-4 пъти което не е на всеки час . Само се чудя дали да му направя нещо като навесче отгоре  с някакво пластмасово парче ? Дори мога да сложа и отстрани също . Нещо като къщичка поне като го вали снега да не замръзва толкова много отзад . В книжката никъде не пише , че не е препоръчително да се слага навес .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#6

@Mitko.stefanov консултирай се със хора разбиращи от климатици за тези неща, а не във форуми. А щом е нов ще имаш гаранция и ще можеш да направиш консултация със тези, които са ти го монтирали.
Цитирай
#7

Принципно тоя модел климатик на Сони му дават до -5 ,в смисъл на по-нисък градус от тези ще блъска яко ватове.Но ти знаеш,че все пак за тия пари това е нивото му.Като цяло аз съм привърженик на отоплението чрез климатици поради безброй причини.Все пак зависи и колко инвестираш.
Колкото до въпроса ти ,дори да направиш навес,няма да промениш нещо,външните тела принципно са направени за "отвън".

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Климатика е измислен да охлажда. Поради тази причина няма да видите скандинавска държава да се отоплява някой с климатик.
Цитирай
#9

(2018-11-29, 17:58:04)skiman написа:  Климатика е измислен да охлажда. Поради тази причина няма да видите скандинавска държава да се отоплява някой с климатик.
Там има много климатици, в Норвегия главно ползват японките

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Климатика е едно от най-добрите и икономични средства за отопление, стига да се избере правилния модел. Не си купувайте масови модели, тип Мидея от техномаркетите. Те са предназначени за друг климат, за външна темперетура до 0 или -5 градуса, шумни са, не са ефективни и харчат много ток.

За нашия климат е най-добре да изберете хипер инверторен климатик. Работят без проблем и при -20 градуса, безшумни са и най-вече- изключително икономични. Не се плашете от първоначалната цена  около 1500 лв.- бързо ще ги избиете от падналите сметки за ток, а комфорта, ниските нива на шум и безпроблемната работа дори и при -20 градуса ще са ви добре дошли! Климатиците може да се монтират един по един, има потребителски кредити и т.н., това е нещо, за което си заслужава да си вземете най-високия възможен клас.

Резултати от Гугъл за хипер инверторни климатици: https://www.google.com/search?q=%D1%85%D...refox-b-ab


Цитирай
#11

За 4 стаи колко по 1500 лв ще ми трябват? И кпга ще се изплатят тия 6000 лв?
Цитирай
#12

Тези които монтираха климатика са по-зле и от мене . Толкова са некадърни и незнаещи , че ако знаех , че те ще ми го монтират нямаше изобщо да го от Технополис ! Изобщо нямам намерение да ги питам каквото и да е било !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#13

Малко Oftopic

Ми @Mitko.stefanov има всякакви издънки по тоя свят ,важното да не се отчайваме .Кофти е когато ти дойдат майстори и да почнат да гледат клипчета в youtube как се връзват точно 5 кабела за да ти вържат печката. Lol

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2018-11-29, 19:59:08)skiman написа:  За 4 стаи колко по 1500 лв ще ми трябват? И кпга ще се изплатят тия 6000 лв?
Един!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Аха. И като реша вечерта да уважа жената, ще трябва да го действаме на отворена врата, нищо, че децата са в съседната. Явно мисленето не е силна страна при някой.
Цитирай
#16

Хем те боли хем те сърби!Взимаш един малък за спалнята ако толкова ти е студено.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Хич не ме боли. За 1500 лв ще си взема 4 конвектора на АДАКС и ще приключа. Няма да ми дупчат стените, няма да ми духа, няма да ми шуми. Парите за ток са същите.
Цитирай
#18

Климатиците са си голяма работа.Ние вкъщи сме с 2 Митцубишита и сме много доволни. Smile Изобщо не искам да си спомням за печката на дърва. Big Grin
Цитирай
#19

Проблема на климатика е, че не трябва да го изключваш за да е ефективен. Дори и да няма никой в къщи, той трява да работи. Ако навън е слънчево, той пак трябва да работи.
Конвекторите си ги настройвам да ми изключват в 8 сутринта и да включват в 19 вечерта.
Винаги давам за пример 2 еднакви апартамента в един и същи блок с едно изложение(юг - запад), изолации, дограма... Един под друг. Долния(аз), отгоре брат ми.
Аз с конвектори, той с климатици. Хубави. Моята инвестиция беше 800 лв, неговата 6000. На месец зимата аз плащам средно в студените дни 120 лв, той 110. И двамата сме на бойлер, не отопляема сграда. Ако се падне слънчев месец, той пак плаща 110 лв, аз падам на 90.
Е сега се пита в задачата, кога ще ги изплати тия 6К лв.?
Отделно в къщи винаги е по-топло от у тях, нищо, че според физичните закони, аз го топля допълнително.
Нищо не може да сравни топлината от радиатор и комфорта, който създава. При брат ми винаги има едно течение. И въпреки, че е топло се усеща хлад. И децата му все с пуловери седят зимата. Аз съм по тениска.
Но всеки да си избира как да си се топли.
АДАКС са измислени в Норвегия. Сигурно има защо.
Цитирай
#20

(2018-11-30, 09:19:59)skiman написа:  Хич не ме боли. За 1500 лв ще си взема 4 конвектора на АДАКС и ще приключа. Няма да ми дупчат стените, няма да ми духа, няма да ми шуми. Парите за ток са същите.

По същата логика няма това няма онова, няма и да се стоплиш. В бонус и сметката за ток няма да ти хареса. Пробвах я преди време тази схема, не става за постоянно отопление. Също така и лятото някак си не успяваха да ухлаждат в жеги 30+ градуса.

П. С. Сега видях следващия ти коментар. Явно при теб по някакво чудо е сработила схемата.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#21

Няма чудо. Има инвестиция в правилна и добре направена изолация+качествена и правилно поставена дограма.
За това и лятото +30 не са ми проблем. А и не съм чул брат ми да пуска лятото климатиците.
Отделно разликата му 800 лв и 6000...си е като разлика му 800 и 6000. Вече 20 г още не ги е изплатил. Отделно на 3 г сменя фреон. И там отиват 120 лв на климатик. Аз за 20 г съм сменил един нагревател за 20 лв. :-)
Цитирай
#22

(2018-11-30, 09:33:37)skiman написа:  Проблема на климатика е, че не трябва да го изключваш за да е ефективен. Дори и да няма никой в къщи, той трява да работи. Ако навън е слънчево, той пак трябва да работи.
Конвекторите си ги настройвам да ми изключват в 8 сутринта и да включват в 19 вечерта.
Винаги давам за пример 2 еднакви апартамента в един и същи блок с едно изложение(юг - запад), изолации, дограма... Един под друг. Долния(аз), отгоре брат ми.
Аз с конвектори, той с климатици. Хубави. Моята инвестиция беше 800 лв, неговата 6000. На месец зимата аз плащам средно в студените дни 120 лв, той 110. И двамата сме на бойлер, не отопляема сграда. Ако се падне слънчев месец, той пак плаща 110 лв, аз падам на 90.
Е сега се пита в задачата, кога ще ги изплати тия 6К лв.?
Отделно в къщи винаги е по-топло от у тях, нищо, че според физичните закони, аз го топля допълнително.
Нищо не може да сравни топлината от радиатор и комфорта, който създава. При брат ми винаги има едно течение. И въпреки, че е топло се усеща хлад. И децата му все с пуловери седят зимата. Аз съм по тениска.
Но всеки да си избира как да си се топли.
АДАКС са измислени в Норвегия. Сигурно има защо.

А лятото ти ще търмъчиш жената облян в пот, докато брат ти работи на спокойствие горе.
Хич ли не ти идва на акъла, че тия климатици имат 2 функции, а твоите конвектори лятото мое си ги пребереш в кашоните (нужни...).
Storstark

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#23

Колегата лъже лъже чак срам не те хваща!Само ще ти задам един въпрос ,колко вата ти е единия конвертор?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Още един дет НЕ чете. :-)
Написал съм горе. При мен лятото при +30 гр навън в къщи е към 24-25 гр.
Цитирай
#25

Skiman ти ще се изкараш най-големия хитрец от всички, ние където сме дали 3 Бона за митсубишита дефакто сме працакани

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)