Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Iphone Xs vs Iphone Xr vs Samsung S9+ vs Huawei mate 20 pro
#1

Здравейте на всички !!! 
Предстой ми да преподписвам договор до няколко седмици и с препопдписването искам да сменя апарата. Като цяло чуденката е голяма ,защото съм почитател на iPhone ,но в последната година ползвах телефон с 2 сим карти и ми стана адски удобно. От друга страна пък според мен ако се дават малко повече парички е по-добре да се заложи на телефон, който със сигурност няма да мръдне в следващите 2 години. Телефона ще го използвам главно за апликации като вайбър ,уатсъп, снимки, браузване и мейл и много разговори, тъй като работата ми е такава. В голяма дилема съм между телефоните от заглавието ,а именнно : 
Iphone XS, Iphone XR , Samsung S9+, Huawei Mate 20 pro. 

Моля помагайте със съвети ,ще ви бъда искренно благодарен :Smile
ПС: Оставам отворен и за други предложения, разбира се !
Цитирай
Аксесоари
#2

За тия нужди и по-евтин телефон ще ти свърши работа ,но като цяло най-добре ги разгледай при оператора и виж кой ти харесва.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

S9+ според мен е най-балансирания избор цена/качество.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#4

И аз съм за S9+. Най балансиран и евтин избор който не отстъпва по нищо на другите, даже е по добър в някои отношения. Но в други малко по слаб.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#5

(2018-12-01, 09:34:08)tiesto_pld написа:  За тия нужди и по-евтин телефон ще ти свърши работа ,но като цяло най-добре ги разгледай при оператора и виж кой ти харесва.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Много точно казано  Tummenupp
Пък иначе ако трябва да избера то ще е Samsung S9+ или Huawei Mate 20 pro, предполагам и от двата ще си доволен.  Много съм доволен от моя S9+ и мисля дори да се застоя известно време с него.
Цитирай
#6

Ако цената и ОС не са фактор, то XS може би е най-добрия. Също така е и доста компактно устройство и поддръжката ще е дълга. Просто разбери какво точно търсиш и си ти...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#7

Само да кажа: XR e апарата който се продава най-добре: https://www.theverge.com/circuitbreaker/...es-numbers

Иначе ако наистина ти се взима с договор гледай Mate 20 (без про). Дават го че батерията държи повече от pro и ако не ти трябва супер-камерата на про може да спестиш доста лева.
На мен Mate 20 ми го предлагаха за 70 лв/месец във вивата заедно с 25G и неограничени минути.

Едит: ето ти нещо по темата от един сайт който наистина уважавам: https://www.anandtech.com/show/9770/best-android-phones

И аз я имах същата дилема, но се оказа че гугъл намалиха пиксел 3 за черния петък и аз скочих там. Иначе бях тръгнал към XR. Ама тази липса на хоум бутон ме уби.
Цитирай
#8

(2018-12-01, 11:54:12)georgekodinov написа:  Само да кажа: XR e апарата който се продава най-добре: https://www.theverge.com/circuitbreaker/...es-numbers

Иначе ако наистина ти се взима с договор гледай Mate 20 (без про). Дават го че батерията държи повече от pro и ако не ти трябва супер-камерата на про може да спестиш доста лева.
На мен Mate 20 ми го предлагаха за 70 лв/месец във вивата заедно с 25G и неограничени минути.

Едит: ето ти нещо по темата от един сайт който наистина уважавам: https://www.anandtech.com/show/9770/best-android-phones

И аз я имах същата дилема, но се оказа че гугъл намалиха пиксел 3 за черния петък и аз скочих там. Иначе бях тръгнал към XR. Ама тази липса на хоум бутон ме уби.
То реално Пиксел 3 омазва всичките тия накуп като камера,ама внимавай с покупката,че аз се видях в чудо.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Бих взел xs от тези.Аз бях пред същата дилема и избрах xs.Лаг при този телефон няма как да усетиш.Батерията с нормално ползване издържа 2 дни.Камерата е невероятна.Поддръжката при apple е ненадмината.Ios е супер интуитивен и лесен за използване.Да има някои ограничения,но за мен това е най-добрия избор от изброените.Ако не искаш ябълка вземи Huawei Mate 20 pro.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#10

iPhone XS.
С Айфон няма да сбъркаш- машинките им работят перфектно 3-4 години, ще ти омръзне да го гледаш и пак няма да спре да работи гладко и приятно.
Минуса му винаги е бил ЦЕНАТА.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • ivo98
Цитирай
#11

(2018-12-01, 17:44:13)Victormihov написа:  iPhone XS.
С Айфон няма да сбъркаш- машинките им работят перфектно 3-4 години, ще ти омръзне да го гледаш и пак няма да спре да работи гладко и приятно.
Минуса му винаги е бил ЦЕНАТА.
И камерите...

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

iPhone XS е най-добрият телефон в момента на пазара.Точка.
Цитирай
#13

В твоите фантазии.
(2018-12-01, 19:28:47)ivo98 написа:  iPhone XS е най-добрият телефон в момента на пазара.Точка.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Напротив, камерата е перфектна.
Дори има вграден live photo- страшно ефектни снимки, особено, ако имаш деца.
Цитирай
#15

(2018-12-01, 19:34:08)Victormihov написа:  Напротив, камерата е перфектна.
Дори има вграден live photo- страшно ефектни снимки, особено, ако имаш деца.
Камерата е добра,но не е топ.В смисъл ако ще давам пари за телефон с камера ще е Пиксел,ако ще е за хардуер ще е Айфон.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2018-12-01, 11:29:10)dani_z25 написа:  Ако цената и ОС не са фактор, то XS може би е най-добрия. Също така е и доста компактно устройство и поддръжката ще е дълга. Просто разбери какво точно търсиш и си ти...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ми не е. Няма най добрия. И да има не е айфоня.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#17

Точно айфона е най-добрия,колкото и да не го приемате.Ползвах андройд и пак казвам айфона е много по напред от андройдите.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#18

Аз пък ти казвам че S9+ е по добър от всеки айфон в абсолютно всичко и е 3 пъти по евтин от XS Мах примерно. Ползвай си терминала и му се радвай ама не натрапвай мнение което не е вярно, и няма общо с действителността.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#19

Абе айфоня е по-производителен. Дисплея е много добър, за мен по-добър от самсуняка ( лично мнение ) и поддръжката със сигурност ще е по-дълга, така че не баш във всичко S9+ го бие. Но пък е два пъти по скъп кажи речи, което е нелепо.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#20

Като опции- да.
Цената му е висока и не е оправдана.
Но като гладкост на работа, няма като Айфона- за жалост.
И аз му търся заместник, но досега не съм намерил, а минах през доста флагмани (включително и готиния s9 plus, як е, но е далеч по-гладкост от работа от iPhone XS)
Цитирай
#21

Остави ги да си мислят,че лагавите андройди са много яки.Нали имам и s8 plus и като ги сложа един до друг забелязвам всъщност колко по гадно работи от айфона,а преди си мислех,че телефона ми не лаги и се присмивах на хората с айфони защо дават топкова пари.Сега разбрах защо,като цяло вие си мислите,че телефоните ви са супер което донякъде е така,но просто когато бъдат сложени до айфона нещата приключват.Просто айфона е с много по гладка работа.Поддръжката му е невероятна,дисплея за мен е по-добър.Също така производителноста при айфона е повече.Просто айфона е по-доброто устройство,пък вие си възхвалявайте лагавите андройди колкото искате.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#22

(2018-12-01, 20:36:29)dani_z25 написа:  Абе айфоня е по-производителен. Дисплея е много добър, за мен по-добър от самсуняка ( лично мнение ) и поддръжката със сигурност ще е по-дълга, така че не баш във всичко S9+  го бие. Но пък е два пъти по скъп кажи речи, което е нелепо.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

По производителен - айфона върши нормални операции понякога 5 пъти по - бавно с клизма, тая производителност е за фенбойчетата че то само това му остана на горкия айфон. Кефят ли ви рамките му? Защото все още ги има, а моча и камерата изпъкнала кат магнитче на хладилник? Дисплея реално не е по - добър ами калибриран по друг начин. Поддръжката е свързана с ъпдейт на приложенията и смяна на една цифричка във версията. Новите неща не се получават от старите айфони. Освен номерацията и бъгове и забавяне на устройството под 80% живот на батерията. Поддръжката на айфоня си е една измама, но е факт че ако пуснат бъгав ъпдейт го оправят супер бързо - нали трябва някакъв смисъл да има в цялата работа.

Гладкост на работа - че аз лично съм виждал как XS сваля кадрите при мултитаскинг. И тази гладкост на работа е постигната с анимации и наистина мощен процесор и около 3-4 гига рам вече. Какво стана с оптимизираната iOS, нали хвърчала на стари устройства? Мнение от притежатели на много айфони е че под 6S в момента с последните си ъпдейти тези устройства са неизползваеми от лаг и т.н. Историята помни и много други лагове, бъгове, зависвания, рестарти и каквото се сетите свързано с "безпроблемния" и "много гладко" работещ айфон. На кого ги говорите и пробутвате тия легенди всъщност?

(2018-12-01, 20:53:02)samsung s5 написа:  Остави ги да си мислят,че лагавите андройди са много яки.Нали имам и s8 plus и като ги сложа един до друг забелязвам всъщност колко по гадно работи от айфона,а преди си мислех,че телефона ми не лаги и се присмивах на хората с айфони защо дават топкова пари.Сега разбрах защо,като цяло вие си мислите,че телефоните ви са супер което донякъде е така,но просто когато бъдат сложени до айфона нещата приключват.Просто айфона е с много по гладка работа.Поддръжката му е невероятна,дисплея за мен е по-добър.Също така производителноста при айфона е повече.Просто айфона е по-доброто устройство,пък вие си възхвалявайте лагавите андройди колкото искате.

Айфона като цяло е заключен терминал и за нищо не става, дори самото устройство за което даваш 3к лева не е твое. Ето така вече надявам се да ме разбереш, ако не можеш ми прочети горната част на мнението Wink
[-] 4 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • BGDropche, ivstodi, mg22, pockobg
Цитирай
#23

Глупости.
iPhone 5s върви прекрасно на iOS 12.
Цитирай
#24

(2018-12-01, 21:05:14)Victormihov написа:  Глупости.
iPhone 5s върви прекрасно на iOS 12.

Върви за теб. За други не. Пък ти и айфон проповедника си говорете и мислете каквото искате. Но да ми обяснявате как са най - добрите - не се излагайте повече, много ви стана вече Smile
Цитирай
#25

Не съм казал, че са най-добри.
Казах, че най-гладко работят.
Иначе имат много минуси като цена, опции, съвместимост, липса на базови аксесоари още в кутията и тн.
Аз за разлика от теб обаче не ставам и не се пеня като обиден.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)