Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на първи смарт телефон
#1

Здравейте, до сега не съм ползвал смарт телефон и дойде време да си купя нещо такова за да съм в крак с модата. Не знам дали нов или втора употреба да си взема и каква марка. Нещо до 500 лева въпреки, че не ми се дават толкова много. P20 lite  ме кефи на външен вид едни го хвалят други не. Молбата ми е да ме насочите за нещо качествено и стабилно работещо като марка и модел. Благодаря ви
Цитирай
Аксесоари
#2

В офиса, в който работя са 4 човека с въпросния модел. Добър телефон, добра камера за класа си, и добра батерия. Като нов ползвател на смартфон е доста добър избор. Note 5 pro на Xiaomi също е добър телефон, но е с по-големи размери, а това е субективно за всеки. Големи и заслужаващи внимание са също и honor 8x. Цената му е малко над 500 лв. но по Коледа ще го намалят. Моторола G6 plus, също. Виж ги на живо и прецени. Успех

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Щом си се решил, значи си готов да зареждаш 10 пъти по-често, да имаш 3 фзически бутона, да изпитваш страх, ужас, припадък при изпускане на устройството. Сега ще те навалят оферти за турбо, мега, неземно бързи телефони, поръчани от монголия, на шарен петък, в 3 сутринта, през определен сайт, с определена комбинация за влизане в менютата, със специфична схема на доставка от джуже негър албинос, до входната врата, опакован с панделка и шарено тиксо. Не им се връзвай. Разгледай наистина адекватните предложения на колегите, отиди на място, разгледай устройствата и сам прецени кое ти допада и можеш да преживеееш. Твоето предложение не е никак лошо, а наличието на негативни коментари значи само едно, устройството си струва. Когато нещо има само позитивни коментари, значи не е на добре. Думите "качествено" и "стабилно" в днешно време значат нещо , само докато изтече гаранционния срок на устройството, особено ако визираме автомобилния свят.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
[-] 2 потребители изказват благодарност на bitmad за това мнение:
  • skiman, tynata2
Цитирай
#4

Аз съм на същото мнение като bitmad. Скъпа техника купувам само от техно вериги или ако е смартфон и оператори. Неофициален внос си е риск, който поема всеки за себе си. От Китай си поръчай кейсове и защитни стъкла

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Ще се присъединя към колегите. Щом ще ти е първи, то задължително от голям магазин у нас. С реална гаранция тука. Лафовете за гаранция от алиекспрес я остави за тия, които после страдат с нея и нямат телефон по 30-40 дни. Може да платиш по-скъпо, но има един лаф - Не сме толкова бедни, че да купуваме евтино.
Нека храната и хваленето на шайоми и оукутел започнат сега.
Цитирай
#6

Ако имаш възможност потърси Galaxy A8 2018.Като нов е по-скъп от посочения бюджет,но ги има нови с гаранция в олх на добри цени.Много по-добре от евентуални Lite варианти и подобни скопени измислици.Лично мнение.Засегнатите да започнат да хранят.....СЕГА! Wink

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Чакай да питам нещо, малко в страни от темата, но ако човека ще го взима от olx ще му е полезно. Как стой въпроса с кодирането на телефоните при операторите? Кодират ли ги или вече не?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Не съм срещал скоро кодирани апарати,евентуално някой друг айфон.За Самсунг-а съм сигурен,че не е кодиран.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

P20 Lite не си заслужава парите, нито като камера, нито като батерия, нито откъм хардуер.
Aз си взех наскоро Xiaomi Redmi Note 5 и ако размера не ти е проблем е прекрасен избор за първи телефон и няма конкуренция за парите си.
Камерата е прекрасна за парите си, хардуера също, стабилна метална сглобка, добър дисплей и масивна батерия държи доста повече от други в тоя клас, а и е двусимов.
Версията с 32 GB вътрешна памет е около 300-320 лева, а тази с 64 GB се намира към 350-370 лв в съвсем легитимни онлайн магазини.
Големите магазини яко му удрят надценка и там върви към 450-500 лв. което за телефон, който от Китай излиза под 300 лв. е повече от абсурдно.
Хубавото е, че има няколко различни цвята, ако не искаш обикновен, черен. Светлосиния е много готин цвят, ако искаш нещо по-така
Eто ти оферти:
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...97/?sgst=1
Aз моя го взех от SmartfonBG и от там може да си сигурен, че ще ти пратят стандартна версия, която си работи в България, понеже има няколко различни версии.
SkyFon е магазин на същия собственик и предполагам и там ще е стандартната, международна версия.
P.S. При положение, че има толкова много свестни нови телефони под 500 лв. аз не бих рискувал с някоя измъчена "флагманска" пръчка втора ръка. Един път съм се минавал с такъв бивш "флагман" пълен с бъгове навремето и не смятам да повтарям.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#10

(2018-12-05, 09:48:13)vesoisthebest написа:  потърси Galaxy A8 2018 ... има нови с гаранция в олх на добри цени.

От OLX надали ще е с реална гаранция
Ако купи лизингов телефон има риск да не се обслужва лизинга и влиза във филм
Цитирай
#11

Един вече се наигра с телефон с "реална" гаранция от ОЛХ. Само 2 теми под тая.
Цитирай
#12

Ще се наиграе,като не знае как и какво търси така става.Купувал съм доста пъти така и винаги знам какво и как да го търся.Ако сметнеш,че не можеш да се справиш с това,по-добре търси от голяма техноверига или оператор.Аз как не съм имал проблеми до сега?Когато си будала никой не ти е виновен. Smile Разбира се,съгласен съм че има много измамници във олх,както и нереални гаранции.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Има щастливци, които даже не разбират че са ги заблудили при продажбата.
Проблемът е когато реално дойде момента да се ползва гаранцията
Цитирай
#14

Много ви благодаря не очаквах толкова много внимание. Чак започнах да се чувствам неудобно. Все повече започвам да клоня към Xiaomi Redmi Note 5   ,но много големи тези телевизори аз направо се чудя в кой джоб ще го сложа. Предпочитам да дам наистина и малко повече, но да е сигурна гаранцията. Познат яде дървото, като си поръча нутрибулет или там каквото се казваше от олх като го пусна и след една минута работа едната четка беше на сол и ротора на салата. Обясниха му по телефона че не е ползвал правилно уреда и няма гаранция.
Цитирай
#15

(2018-12-05, 12:05:17)solo5 написа:  Има щастливци, които даже не разбират че са ги заблудили при продажбата.
Проблемът е когато реално дойде момента да се ползва гаранцията

За това казах,който смята че няма да се справи по-добре да не го прави.Винаги може да се отиде в близкия техномагазин или оператор и да се купи съответния телефон.Не виждам проблем.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

Ице, изчакай коледните оферти на физическите магазини и тогава избери нещо в този бюджет. Ще има и телефони, които са били по-скъпи сега но тогава ще влязат в рамката до 500 кинта. Каквото и да си вземеш, успех и не обръщай внимание на коментари от сорта на този телефон е дърво или нещо подобно. Всеки си преценява за какво ще ползва телефона и какъв му трябва. Ти за какво най-много ще го ползваш. Какво ти трябва най-вече, батерия, камера или нещо друго?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

(2018-12-05, 12:27:40)GodPetar написа:  Ице, изчакай коледните оферти на физическите магазини и тогава избери нещо в този бюджет. Ще има и телефони, които са били по-скъпи сега но тогава ще влязат в рамката до 500 кинта. Каквото и да си вземеш, успех и не обръщай внимание на коментари от сорта на този телефон е дърво или нещо подобно. Всеки си преценява за какво ще ползва телефона и какъв му трябва. Ти за какво най-много ще го ползваш. Какво ти трябва най-вече, батерия, камера или нещо друго?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Като всеки си преценява да махаме подфорума за съвети и спирай да пишеш.Човека иска мнения,ние му ги даваме и накрая преценява дали да ги вземе под внимание.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

(2018-12-05, 12:30:02)vesoisthebest написа:  Като всеки си преценява да махаме подфорума за съвети и спирай да пишеш.Човека иска мнения,ние му ги даваме и накрая преценява дали да ги вземе под внимание.
"Всеки сам преценява" е свързано с въпроса ми накрая, за какво търси най-вече в телефона. Ако е батерия то тогава Note 5, ако е камера примерно нещо друго. Споко, идват празници малко по-весело Smile

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

За триене,форума не позволява да сложа линк с предложение.
Цитирай
#20

(2018-12-05, 12:15:55)христоо написа:  Познат яде дървото, като си поръча нутрибулет или там каквото се казваше от олх като го пусна и след една минута работа едната четка беше на сол и ротора на салата. Обясниха му по телефона че не е ползвал правилно уреда и няма гаранция.

Малко извън темата, но с въпросният уред винаги щеше да яде дървото.
В нета ги има същите, но под друга търговска марка и доста по-евтини.
Общо взето, ако някой иска качество не трябва да се доверява на такива фирми,
които търгуват с евтини китайски реплики на цени като от реномирани производители
Цитирай
#21

Телефона ще го ползвам основно за разговори, но ми се иска да не е толкова голям няма да откажа да прави добри снимки и да има жак за слушалки. Гледам това изчезва вече като екстра. Оф нали знаете то хем сърби хем боли искам всичко ама без пари  Big Grin
Цитирай
#22

(2018-12-05, 12:15:55)христоо написа:  Много ви благодаря не очаквах толкова много внимание. Чак започнах да се чувствам неудобно. Все повече започвам да клоня към Xiaomi Redmi Note 5   ,но много големи тези телевизори аз направо се чудя в кой джоб ще го сложа. Предпочитам да дам наистина и малко повече, но да е сигурна гаранцията. Познат яде дървото, като си поръча нутрибулет или там каквото се казваше от олх като го пусна и след една минута работа едната четка беше на сол и ротора на салата. Обясниха му по телефона че не е ползвал правилно уреда и няма гаранция.

Друг вариант, който може да обмислиш е Xiaomi Mi A2 Lite. 
Доста по-компактен е като размери от Note 5 и има предимството, че използва почти чист Андроид и с него е може би по-лесно ще свикнеш да работиш със смартфон по принцип. Повечето производители ползват свои модифицирани версии на Android и понякога са доста объркващо за човек, не ползвал смартфон до сега. Xiaomi също ползват своя Андроид модификациq, наречена MIUI при всичките си телефони ( освен MI A1, Mi A2 и MI A2 Lite ), която може да те обърка като новобранец с хилядите си опции и настройки.
Иначе по темата - Mi A2 Lite въпреки, че е по-малък също има и 
- прилична камера, дисплей и процесор (не колкото Note 5, но напълно достатъчни)
- жак за обикновени слушалки (доста производители почнаха да го махат и да нервират всички)
- двусимов е, като можеш едновременно да ползваш и двете карти, и карта памет ( при Note 5 е или 2 сим карти, или 1 сим + карта памет ). 
  Заради това спокойно може да вземеш по-евтината 32 GB версия и да му сложиш карта памет, докато при Redmi Note 5 е препоръчително да вземеш 64 GB, защото 32 GB малко недостигат, като ползваш и двете сим карти.
- много добра батерия, даже една идея по-добра от Redmi Note 5. 

Като цена Mi A2 Lite е около и малко под цената на Redmi Note 5 и в момента 32 GB версията е към 360 лв. в Технополис.
Само гледай да не го объркаш със "големия" Mi A2 (без Lite), който не си заслужава като цяло.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#23

(2018-12-05, 13:23:01)христоо написа:  Телефона ще го ползвам основно за разговори, но ми се иска да не е толкова голям няма да откажа да прави добри снимки и да има жак за слушалки. Гледам това изчезва вече като екстра. Оф нали знаете то хем сърби хем боли искам всичко ама без пари  Big Grin
Всички сме така. Колкото се може повече, но за по-малко пари. При тези ти критерии, разговори, нормална камера, предполагам вайбъра, watsup всеки от изброените телефони от момчетата по-горе ще ти свърши работа. За това твое ползване гледай батерията, макар че се съмнявам да е стопиш от разговори за един ден. Колегата преди мен, спомена също и за чистия Андроид. Може би ще ти е по-лесно да му свикнеш, но след това ще ти липсват благинките от фирмените версии на производителите.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Гмурнах се в морето от телефони и стигнах до това ревю https://www.youtube.com/watch?v=5U9-54SV0gY&t=6s и тука нещо се изгубих в ревюто Redmi Note 5 AI има ли наистина толкова голяма разлика в камерата или е само на приказки ?
Цитирай
#25

Виж в темата за Редми Ноут 5 има подтема за снимки. Ако ти харесват...
Ноут 5 е тукмак. Но не е лош телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)