Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi MAX 3 - Замръзва екрана само при иконите
#1

Не видях нито една тема свързана с проблеми на Mi Max 3 затова си позволих да създам нова.
Телефонът е закупен на 13 Октомври 2018г от технополис. 
Версия андроид: 8.1.0 OPM 1.171019.019
Версия MIUI 10.0.1.0
Нищо неофициално не съм инсталирал като операционна система.
Проблемът се състои в неактивност (замръзване) на екрана НА ИКОНИТЕ.
"Замръзването" се получва при активиране на телефона, а не случайно докато работя с него.
При началния екран с планината екранът работи перфектно - отключване нагоре, фенерче на дясно, камера на ляво и бутоните от падащо меню. Виртуалните три бутона също работят прецизно и без проблем.

За два месеца проблемът се получава за втори път (през големи интервали от време). Решението му е елементарно - рестарт.

Според вас за какъв проблем може да се касае - повече ме притеснява ако е хардуерен. Според мен не може да се говори за повреда в дисплея... Да го мисля ли изобщо при положение че се случвало до сега веднъж месечно.
Вие какво мислите?
[-] 1 потребител изказва благодарност на asusdeluxe за това мнение:
  • salai
Цитирай
Аксесоари
#2

На мен днес сутринта ми се случи това. Имам телефона от 3 месеца и за 2 ри път се случва. Всичко друго работи, но не мога да приплъзна между екраните на хоум-а. След рестарт се оправя. Нямам си на идея откъде идва, но ако зачести ще взема да си сменя екрана на ми макса и да си ползвам него. Той за 2 години веднъж не ми е забил.

Телефона ми е с Глобъл стейбъл с редовни ъпдейти, не е рутван и не се инсталира нищо ново.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на salai за това мнение:
  • asusdeluxe
Цитирай
#3

Аз съм с редми ноте 5 и на мен ми се случи днес. Глобал стейбъл ром миуи 10 съм. С рестарт го оправих

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • asusdeluxe
Цитирай
#4

Когато проблемът се проявява толкова рядко (веднъж месечно за сега) ще е много трудно да се разбере от какво е. Днес махнах гаджета с температурата и търсачката. Ще видим...
Цитирай
#5

На Mi8-цата на съпругата ми се случи същото нещо.Явно проблема е софтуерен и не се изчерпва само с един модел телефон.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на Johnnie за това мнение:
  • asusdeluxe
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)