Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Реален Feedback за отделните компоненти на Mate 20 Pro
#1

Здравейте,

отварям тази тема с цел да чуя какво е мнението ви за телефона след като вече сте го ползвали няколко седмици и защото имам колебания кой да взема между него и S9+ Smile
Ще се опитам да бъда кратък и ясен.

Изгледах 10-тина ревюта за Mate 20 pro и/vs S9+ (уж са най-добрите на пазара) за да преценя, кой телефон да взема.
Няколко неща при Mate 20 pro ме притесняват.

- Дисплея е ясен, но щом на Леге ги сменят лесно от където и да си го взел, да кажем ще го рискувам.
- Аудиото е доста слабо, сравнено с S9+ направо ми се реве.
- Микрофона е доста лош, чува се заглушено при снимане на видео.
- FingerScan-а е вграден в дисплея, бавен е и трябва да се използва FaceRecognition, което е малко кофти имайки предвид, че и без това всички данни ни ги "събират" големите корпорации.

Ако изтъкнем недостатъци на S9+, те биха биле:
- липса на Wide Angle Camera
- 1-2ч по-слаба батерия (по-бавно зареждане)

Реално погледнато какво мнение бихте дали за Mate 20 pro на база daily use?

Разликата в цената, за която бих ги взел е 300лв повече за Mate-a. Чудя се дали наистина си заслужава тази разлика?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-12-06, 11:12:41)striking написа:  отварям тази тема с цел да чуя какво е мнението ви за телефона след като вече сте го ползвали няколко седмици и защото имам колебания кой да взема между него и S9+...
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117

 
Цитирай
#3

Прочети ревюто му в notebookcheck и ще разбереш другите плюсове. Имаш cat.21 LTE /не че можеш да я ползваш оптимално де/, имаш брутално добър GPS, батерия и фаст чардж. Да не говорим че излиза с андроид 9 директно. Камерата е ясна.

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай
#4

Сравнение:

Батерия:Хуавей с много.
Дисплей:Самсунг
Камера:Хуавей.Самсунг има по-добро видеозаписване.
Софтуер:Самсунг
Екстри:Хуавей,Хуавей и пак Хуавей.
Бързина:Хуавей.

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#5

Минуси:
Камерата на Mate 20 Pro не е толкова добра колкото се изкарва. Видеото е слабо, 960FPS е тотална лъжа. Има доста теми че въобще не снима 960. Всичко е софтуерна интерполация. Jerry огъна телефона и счупи дисплея. Проблемите със зеления екран по краищата са ясни на всички вече. Nightshot e по-слаб от P20 Pro камо ли сравнен с Гугъл камерата на пиксело. Видеото на 4к има jelo ефект в краищата при движение супер дразнещо. Цветовете в края на снимките е влошено. Аудиото е средна към ниска работа като сила и качество на говорители и слушалки. Фликъра и диминга на дисплея са дразнещи. Липса на Micro SD мемори карта, липса на 3.5мм жак, цената му е доста висока за това което предлага. Батерията му куца доста защото тоя дисплей или нещо друго гълтат яко. Тоест посредствени резултати за този процесор и тази батерия. Дизайна е копие на самсунг с тези извивки(и вече не е проблем за фенбойчетата - WTF???), на всичкото отгоре има моч. Котлоните отзад няма какво да ги коментирам, може да се каже че са поне лесно разпознаваеми. Имаше оплаквания от сензорите за лицево разпознаване, отпечатъка в дисплея е по - бавен като цяло от на другите телефони. На тестовете за бързина се представя нормално, не хвърчи пред телефони със слаб процесор, неясно защо, но предполагам софтуера на китайците.

Плюсове: Наистина зарежда бързо, за час и малко се зарежда до 100%, обратното безжично зареждане кефи като екстра, широкоъгълна камера, добър процесор, добър живот на батерията(въпреки че като за 4200 и 7нм проц е слаба работа но пак е по - добра от на самсунга), добра камера(донякъде). И това за 300 лева повече от самсунга?
Цитирай
#6

(2018-12-06, 13:05:42)degman написа:  Минуси:
Камерата на Mate 20 Pro не е толкова добра колкото се изкарва. Видеото е слабо, 960FPS е тотална лъжа. Има доста теми че въобще не снима 960. Всичко е софтуерна интерполация. Jerry огъна телефона и счупи дисплея. Проблемите със зеления екран по краищата са ясни на всички вече. Nightshot e по-слаб от P20 Pro камо ли сравнен с Гугъл камерата на пиксело. Видеото на 4к има jelo ефект в краищата при движение супер дразнещо. Цветовете в края на снимките е влошено. Аудиото е средна към ниска работа като сила и качество на говорители и слушалки. Фликъра и диминга на дисплея са дразнещи. Липса на Micro SD мемори карта, липса на 3.5мм жак, цената му е доста висока за това което предлага. Батерията му куца доста защото тоя дисплей или нещо друго гълтат яко. Тоест посредствени резултати за този процесор и тази батерия. Дизайна е копие на самсунг с тези извивки(и вече не е проблем за фенбойчетата - WTF???), на всичкото отгоре има моч. Котлоните отзад няма какво да ги коментирам, може да се каже че са поне лесно разпознаваеми. Имаше оплаквания от сензорите за лицево разпознаване, отпечатъка в дисплея е по - бавен като цяло от на другите телефони. На тестовете за бързина се представя нормално, не хвърчи пред телефони със слаб процесор, неясно защо, но предполагам софтуера на китайците.

Плюсове: Наистина зарежда бързо, за час и малко се зарежда до 100%, обратното безжично зареждане кефи като екстра, широкоъгълна камера, добър процесор, добър живот на батерията(въпреки че като за 4200 и 7нм проц е слаба работа но пак е по - добра от на самсунга), добра камера(донякъде). И това за 300 лева повече от самсунга?

Това просто затвърди тезата ми,колко не си запознат с телефона.А и няма как,при положение че го нямаш.

1-во.Човека пита за Huawei Mate 20 Pro и Samsung Galaxy S9+,а не Google Pixel 3.
2-ро.Jelly ефекта при снимането на видео е оправен с последния update:146.
3-то.Night Shot-а е еднакъв с П20 Про.Имам познат със същия телефон и съм направил сравнение.
4-то.Ако си купуваш телефона сега,няма да имаш проблем със зеления дисплей,тъй като апаратите са от нова партида.
5-то.Имаш MicroSD,под нормата на Nano
6-то.Лицевото разпознаване е най-бързото и най-ефективното,поне от това което съм тествал.Сравнено със Самсунг Ноут 9,Iphone XS Max и П20 Про.Телефона ми се отключва на почти пълна тъмнина и то адски бързо.
7-мо.3.5мм,who cares?Всички по-сериозни производители на аудио техника се ориентират към bluetooth предаването.
8-мо.Батерията е доста по-добра,еле пък от който и да е Самсунг,известни със stanby drain-a си.

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
[-] 2 потребители изказват благодарност на MagnateC за това мнение:
  • Mondiso, striking
Цитирай
#7

1-во. Съгласен.
2-ро. Брей, сигурно и стабилизация има вече?
3-то. Ти да, виждаш каквото ти изнася.
4-то. Сигурно ама не баш.
5-то. Къде е?
6-то. А райски бавно се обърква на клиповете?
7-мо. Аз, защото търся качество което хуавей не предлага. Сега карес?
Цитирай
#8

Някой модератор да изчисти темата на човека , той си е питал просто и ясно , вие оспорихте всичко.
С9 не е лош , но със сигурност не е по - добър , общо взето еднаква манджа са , перфектен телефон няма.
Камерата на Мате 20 про не е перфектна , но със сигурност не е по - зле от п20 про , най добрия ми приятел е с него и сме правили доста сравнения , на всякакви места , и той след нова година ще сменя на Мате 20 про , не знам поради какви причини и не ме интересува...
ОФФТОПИК - Лично аз ако имах П20 про нямаше да го заменя с Мате 20 про , защото не виждам голяма полза.
Ама това като онзи приятел дето ми обяснява как Мате 10 ПРО е по добър от Мате 20 про си беше чисто несериозно.. Big Grin

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#9

Нямам нито един от двата модела. Винаги съм ползвал Самсунг, когато съм бил на Андроид устройство. Имал съм почти всички S-ки без 7, 9 и плюс моделите. Може и някой от по-старите, за който не се сещам. Винаги съм ги харесвал и съм бил умерен фен на марката. Преди половин година си купих Мейт 10 про и едва тогава осъзнах колко по-изостанали са Самсунг в някои от най-важните неща като живот на батерията и интерфейс. Със Самсунг си длъжен да се ограмотиш на тема външни батерии и да имаш допълнително зарядно в работата, колата и т. н. Със сегашния ми телефон ползвам едно зарядно вкъщи, докато спя, а външната батерия даже не се сещам къде е. Не съм фен на Хуавей и сигурно никога няма да стана, но не мога да кажа на черното бяло. За мен най-важното е да имам надежден и мощен телефон, съчетан с добра камера и SoT над 7 часа, за който съм сигурен, че няма да ме остави без заряд някъде. Самсунг това не може да ми го предложи за момента.

Стана малко оффтопик, но исках да споделя опита ми с двете марки до момента.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • doktorra, gamerz7, johny, Mondiso
Цитирай
#10

(2018-12-06, 13:55:13)gamerz7 написа:  Някой модератор да изчисти темата на човека , той си е питал просто и ясно , вие оспорихте всичко.

Почистил съм темата. Придържайте се към добрия тон и обосновани мнения.
Цитирай
#11

(2018-12-06, 13:55:13)gamerz7 написа:  Някой модератор да изчисти темата на човека , той си е питал просто и ясно , вие оспорихте всичко.
С9 не е лош , но със сигурност не е по - добър , общо взето еднаква манджа са , перфектен телефон няма.
Камерата на Мате 20 про не е перфектна , но със сигурност не е по - зле от п20 про , най добрия ми приятел е с него и сме правили доста сравнения , на всякакви места , и той след нова година ще сменя на Мате 20 про , не знам поради какви причини и не ме интересува...
ОФФТОПИК - Лично аз ако имах П20 про нямаше да го заменя с Мате 20 про , защото не виждам голяма полза.
Ама това като онзи приятел дето ми обяснява как Мате 10 ПРО е по добър от Мате 20 про си беше чисто несериозно.. Big Grin

Отворен, виж снимките в темата където съм постнал, трагедия са.... тогава ми говори!
Цитирай
#12

То в темата и аз съм постнал снимка, и за мен тя е повече от добра за възможностите на телефон, а на теб ако не ти харесва може би е редно да се замислиш и да си смениш апарата.
Цитирай
#13

Mate 20 Prо

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

(2018-12-07, 00:29:37)Viiipeer написа:  Отворен, виж снимките в темата където съм постнал, трагедия са.... тогава ми говори!

Добре колега , ПРАВ СИ , извинявам се , че започнах спора , Мате 10 ПРО е по ДОБЪР от Мате 20 ПРО ------> ДОВОЛЕН ? 
МИР да има... Smile

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай
#15

Реален Feedback за Mate 20 Pro?
Гроздето е кисело!

Сменил съм доста телефони, вкл. флагмани на Samsung, LG и Xiaomi, но нищо не ме изкефи така, както Мейта. Нямам само впечатление от Apple, но не искам и да имам Smile
Въпрос на вкус. Вкл. и котлоните, за които Дегман говори. Тези котлони правят уникални снимки. Ама то не може само да вкл. камерата и да щракаш. Чете се, пробват се отделните режими, пък ако си фотоманиак има ръчен режим, дето можеш да изстискаш много повече от тела.
А за бавния пръстов отпечатък...не знам какво да кажа. Ако на Мейта е бавен, при положение че ми отключва моменталически, не знам какво е бърз?! Сигурно отключване още с доближаване на пръста, преди да си допрял екрана...
Дайте по-сериозно и се кефете на тутурутките си.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • yankoa
Цитирай
#16

При дилеми между два и повече телефона, обикновено взимате този, който покрива повечето от вашите изисквания. И аз като доста колеги тук съм минал през HTC, Samsung, LG, Nokia и реших да дам шанс и на Huawei. Основно търсих телефон с актуален процесор и камера с широкоъгълно заснемане, тъй като я използвам в работата си, и реших да ъпгрейдна старият LG V20.

Производителност - съпоставима с всички флагмани. Ако сте гледали представянето на телефона, китайците обещаха в следващите 18 месеца производителността да му падне с 5%, докато на Note 9 предвиждат да падне с 28% (идея си нямам как са ги сметнали)

Дисплей - за мен е отличен и ярък. Черното е 100% черно и на най-ниска осветеност и черна тема не вади очите. Има достатъчно настройки да се направи по вкуса на всеки, дали да е с по-убити или с по-ярки цветове, по-студен, по-топъл и т.н. Лично на мен огънатият дисплей не ми допада много и бих взел Mate 20X, ако го имаше в Европа. Примерно на Note 9 дисплеят пак е огънат, но по-малко. Въпрос на вкус и свикване. 

Батерия - При активно ползване - 2 дни, при умерено 3 дни. Средно 7-9 часа СОТ, зависещо от текущото потребление.

Софтуер - Има много софтуерни допълнения от EMUI, които лично на мен ми харесват. Жестовата навигация е супер удобна, като преди това ползвах подобна на V20, тъй като за телефони с големи дисплеи и по-удобно да се навигира със жестове, отколкото да се мъчиш с бутоните долу. Жестовете за назад са от ляво и дясно, което според мен е по-добре, отколкото от долу, както е при Samsung, но пак е въпрос на свикване. Лънчерът на Huawei не ми допада (както между другото и на LG и Samsung), ползвам Nova, който допълва жестовете много добре.

Ъпдейти - за месец ползване, имаше 2 ъпдейта, вкл. добавяне на нови фийчъри и пачове за сигурността. Тепърва ще видим как ще са във времето. Едно от нещата, които ме отказа от LG е нередовната им политика за ъпдейти, надявам се тук да е по-добре

Камера - хардуерно 6/софтуерно 4. Виждам че често се спори, коя камера прави по-добри снимки - не забравяйте, че вие правите снимките, не камерата - тя е само инструмента и от вас зависи какви снимки ще правите. Фокусът е много бърз. От към качество на снимките - при автоматичните режими е приемливо, с доста шумопотискане, силен шарп и загуба на по-фините детайли. При снимане в ПРО режим без компресия (т.е. точно както идват от сензора), камерата прави отлични снимки с много високо качество и при 100% кроп кадрите са супер детайлни и стават за професионална обработка и печат. Направих няколко теста с SLR-mirrorless камера и съм доста доволен. Т.е. за нормалните потребители, които снимат са соц мрежи, инстаграм и подобни автоматичните режими са повече от перфектни, който иска да ползва снимката за допълнителна обработка или ще я показва на голям екрана да снима в RAW. Самият апп на камерата на мен не ми харесва, този на LG е в пъти по-добър за мен.

Звук - не съм меломан и специалист - но за моя слух е силен и ясен. Сутрин докато се оправям, питам гугъл за времето и ме чува отдалеч и аз го чувам доста добре (при LG V20 трябваше да викам, или да съм близо). Не ми харесва липсата на 3,5 мм жак, основно заради това че трябва да нося преходник, ако искам да сложа нормални слушалки (тези от комплекта за мен не са ОК)
[-] 5 потребители изказват благодарност на yankoa за това мнение:
  • doktorra, forbidden8, gamerz7, Mondiso, striking
Цитирай
#17

(2018-12-09, 13:30:54)Mondiso написа:  Реален Feedback за Mate 20 Pro?
Гроздето е кисело!

Сменил съм доста телефони, вкл. флагмани на Samsung, LG и Xiaomi, но нищо не ме изкефи така, както Мейта. Нямам  само впечатление от Apple, но не искам и да имам Smile
Въпрос на вкус. Вкл. и котлоните, за които Дегман говори. Тези котлони правят уникални снимки. Ама то не може само да вкл. камерата и да щракаш. Чете се, пробват се отделните режими, пък ако си фотоманиак има ръчен режим, дето можеш да изстискаш много повече от тела.
А за бавния пръстов отпечатък...не знам какво да кажа. Ако на Мейта е бавен, при положение че ми отключва моменталически, не знам какво е бърз?! Сигурно отключване още с доближаване на пръста, преди да си допрял екрана...
Дайте по-сериозно и се кефете на тутурутките си.

Сменил си дръжки. Два бивши флагмана на LG (от преди една петилетка) и един покемон. Естествено, че този ще ти се струва като ракета. Телефона е много добър, но не го сравнявай с такива от преди 5 години и покемона.

1916 
Цитирай
#18

@milss

Излишно се заяждаш. Чете ли ми внимателно поста или важното е да скачаш с краката напред? Да ти пратя някой друг килограм захар да си подсладиш виното, че явно ти е кисело гроздето, м?
Това, което съм имал като GSM-и, в голямата си част е било топ за времето си. Дори и преди 2 петилетки. Доста повече съм имал и сменил от двете ЛГ и Покото, за които си се ровил в профила ми. Говорех за сатисфекшън, а не за сравняване на ракети! Или на твоята крива ракета Космоса й пречи?
Имал съм реален допир да редица флагмани (такива в момента!) на приятели или в офиси на мобилни оператори, но нищо не ме впечатли повече от Мейта. Теб те е впечатлил Ноут 8 - чудесно, радвай му се. Ама си объркал раздела. Държал съм и него в ръцете си, ама няма да плювам по него. Бъди щастлив, че имаш най-доброто и се надсмивай на нас, прецакалите се с Мейт 20 Про.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#19

Още един обиден фен. Извинявай! Вино не пия, но може бира. Note 8 не е идеалния телефон. Huawei Mate 20 Pro е най-добрия. Явно масираната реклама на китайците промива мозъци и ги превръща в подобие на нагризани ябълки. От всички собственици на модела само @Vladi1e обективен, за което му благодаря. Следя темата за Mate 20 Pro, защото мисля да го взема за жена ми, а не да злобея и да се надсмивам. Със здраве. И по малко вино, че да не се излагаме.

1916 
Цитирай
#20

@Mondiso

Това със гроздето може да се спреш да го използваш. Смешно е защото всеки вече може да си позволи такива телефони. Не са нещо кой знае какво че да е кисело солено или каквото е там. Виж да беше порше дизайна там на теб предполагам ще ти прекиселее, ама да си с него да се опиташ по този начин. Та който иска да си взима мейтове ноутове поршета негов избор....

@milss

Няма смисъл да се палиш, такова е положението, няма как да се промени ако ме разбираш.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#21

@milss

Никъде не казах, че Мейт 20 про е най-добрия телефон. Пак се върни на първия ми пост преди да почнеш да се заяждаш и прочети, но не по диагоналната система, какво точно съм казал. Нито казах, че Ноут 8 не е или е идеалния телефон. Твоето "сменил си дръжки", ако не е заяждане и надсмиване здраве му кажи. Прочел си нещо в профила ми и реши, че имаш цялото инфо за да правиш заключения. Браво.
Жив и здрав и ти!

@degman

Значи аз да спра да го използвам за гроздето, за до почнеш ти ("ще ти прекиселее"). Интересно. Ама иначе "който иска да си взима мейтове ноутове поршета негов избор.... ". Анджък. За едно и също говорим, ама явно на различни езици. Нали това ти написах още оня ден - всеки да се радва на тутутрутката си, на това което има. За да ме разбереш по-добре и да си доволен - ти се радвай на Поршето си, аз на моя Хюндай.
P.S. Забравил си да върнеш жеста на mills и да го подкрепиш с една "Благодарност" ;-)
Жив и здрав и ти!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#22

И тази тема я направихте боза.. Само се заяждате и спорите за глупости. Няма ли къде другате да си мерите п...ките?
Цитирай
#23

Е то където се появи дегман в тема за хуавей и става боза.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#24

(2018-12-06, 11:12:41)striking написа:  Здравейте,

отварям тази тема с цел да чуя какво е мнението ви за телефона след като вече сте го ползвали няколко седмици и защото имам колебания кой да взема между него и S9+ Smile
Ще се опитам да бъда кратък и ясен.

Изгледах 10-тина ревюта за Mate 20 pro и/vs S9+ (уж са най-добрите на пазара) за да преценя, кой телефон да взема.
Няколко неща при Mate 20 pro ме притесняват.

- Дисплея е ясен, но щом на Леге ги сменят лесно от където и да си го взел, да кажем ще го рискувам.
- Аудиото е доста слабо, сравнено с S9+ направо ми се реве.
- Микрофона е доста лош, чува се заглушено при снимане на видео.
- FingerScan-а е вграден в дисплея, бавен е и трябва да се използва FaceRecognition, което е малко кофти имайки предвид, че и без това всички данни ни ги "събират" големите корпорации.

Ако изтъкнем недостатъци на S9+, те биха биле:
- липса на Wide Angle Camera
- 1-2ч по-слаба батерия (по-бавно зареждане)

Реално погледнато какво мнение бихте дали за Mate 20 pro на база daily use?

Разликата в цената, за която бих ги взел е 300лв повече за Mate-a. Чудя се дали наистина си заслужава тази разлика?

   Препоръчвам ти Мейта. Последния самсунг който ползвах беше Ноут 8 и разликата е огромна, в полза на Мейта.
   Лично мнение!
Цитирай
#25

@exte

Еднозначен отговор на въпросът ти няма. Все едно да питаш коя кола или коя жена да избереш. В случая отиваш в офис на мобилен, взимаш от приятел или където ти е под ръка дадения телефон, пробваш, тестваш, гледаш и решаваш. На теб да ти пасне по вкус.
А в раздела за Хауей не очаквай някой да ти хвали Самсунг, както и обратното. Изброил си повече недостатъци на Huawei, отколкото на Samsung-а, така че изборът ти трябва да клони към Цангцунг.
Успех в избора!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)