Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон втора ръка с двойна камера до 400лв.
#26

(2018-12-10, 15:30:57)boqnkov написа:  Малко вдигнах бюджета и сега се чудя между тези трите: redmi note 5 6gb/128gb , pocophone f1 6gb/128gb и honor 8x 6gb/128gb. Може ли инфо за камерите (ниска осветеност, режим портрет, видео, slow mo)? Като цяло плюсове минуси на телефоните. Ще пазарувам от али-то. Може ли разяснения какво значат тези възможности за избор: Global rom, global version, AI и кое да избера при покупката?
Honor 8 го отпиши,колкото до Шаоми те са различни ценови модели.Поко е шампион от класа макар да плюят дизайна.Ноте 5 пък е доказания шампион за парите си,който го е имал не е съжалявал.Като камери не мисля,че има очебийна разлика ,снимал съм и с двата и съм правил страхотни снимки.Вечерните са слабата страна на китайците като цяло, така,че не очаквай супер снимки....Ако имаш парите взимай Поко,ако искаш по-евтин вариант Ноута.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

+1 за Pocophone.
Цитирай
#28

Като изключим дизайна , и комрпомисите като цяло в изработката на телефона( за сметка на скъпия и мощен процесор) всичко е топ и ако ти е ок в ръката.. това е най-добрия телефон в тази ценова категория. Аз лично не ми хареса визуално и понеже не съм геймър а ползвам телефона за социални медии снимки и youtube си взех Mate 20 lite.
Цитирай
#29

Ползвам телефона за всичко без игри. На първо място камера и клипове, Word, pdf, facebook, youtube, навигация, е-mail, viber и какви ли не други приложения. Искам добра камера (портретен режим) и при голям мултитаскинг да не се задъхва. Ще намеря ли разлика в дисплеите? Сега съм със суперамолед. Знам, че IPS е по - долно стъпало. Нищо не казахте за golbal rom, global version и т.н.
Цитирай
#30

(2018-12-10, 16:36:11)boqnkov написа:  Ползвам телефона за всичко без игри. На първо място камера и клипове, Word, pdf, facebook, youtube, навигация, е-mail, viber и какви ли не други приложения. Искам добра камера (портретен режим) и при голям мултитаскинг да не се задъхва. Ще намеря ли разлика в дисплеите? Сега съм със суперамолед. Знам, че IPS е по - долно стъпало. Нищо не казахте за golbal rom, global version и т.н.
Мой съвет,търси Globul Version.Дефакто модела телефон софтуера е за Европа,Globul Rom ако не чаткаш много нещата може да стигнеш дори до брик на телефона с някой ъпдейт.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Колега, от седмица ползвам Nokua 6.1 plus.
Доволен съм!!!
Има всичко, което искаш.
Купих го, от сайт за разбродажби OL!!!! Да не е реклама. Спазарих го за 360 лева. Днес, гледах сайта, има друг за 395 лева, с пазарене....
Познат има pocofone 1, покрай него, ощд 2-ма си закупиха. Да, телефона е уникален.
Зависи вече, колко пати ти се дават....

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на gospodinov81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#32

(2018-12-10, 15:30:57)boqnkov написа:  Малко вдигнах бюджета и сега се чудя между тези трите: redmi note 5 6gb/128gb , pocophone f1 6gb/128gb и honor 8x 6gb/128gb. Може ли инфо за камерите (ниска осветеност, режим портрет, видео, slow mo)? Като цяло плюсове минуси на телефоните. Ще пазарувам от али-то. Може ли разяснения какво значат тези възможности за избор: Global rom, global version, AI и кое да избера при покупката?

Имах почти същата дилема, между Хонор 8х и Покофон.
+ за Хонор - стъклен гръб, малко по-добра камера, слот за карта памет, ако ползваш две сим като мен. До последно се чудех за него че беше и по-евтин, но ме отказа прекалено големия размер 6.5 инча срещу 6,18 на Поко. Избора натежа съвсем след като Хонор нямаше опция с ДХЛ  за избягване на митници на 100 % и не ми се рискуваше, а и Хонор е с китайски ром
- за Хонор: китайски ром, китайската версия няма ФМ радио, а аз държа на това. Няма опция за доставка с DHL, по-слаб процесор. Хонор в ЕС е само с 4 ГБ рам, а аз исках да е със 6.
+ за Покофон - супер спроцесор най-добрия в момента. Има ФМ радио. Има глобал версия, т.е. подходящ за ЕС и за БГ
- за Покофон - пластмасов гръб, но вече си поръчах два кейса, с които да го скрия. Има бързо зареждане и USB type C, както и по-бърз трансфер да данни, при връзка с комп.
Редми ноут 5 за мен е на трето място. Има от всичко по малко. Но е само с 4 ГБ рам, по-слаб процесор.
Батериите и на трите са сравнително еднакви, но на Хонора би трябваало да държи една идея по-малко.
Аз лично избрах Покофон, само дето го чакам да дойде …
Общо взето обаче Хонор х8 би трябвало да снима най-добре. Въпрос на субективна преценка кое ти е най-необходимо. На мен 6,5 инча им идва много и не ми е удобен за работа с една ръка.
Цитирай
#33

(2018-12-11, 22:55:59)paffkata написа:  Имах почти същата дилема, между Хонор 8х и Покофон.
+ за Хонор - стъклен гръб, малко по-добра камера, слот за карта памет, ако ползваш две сим като мен. До последно се чудех за него че беше и по-евтин, но ме отказа прекалено големия размер 6.5 инча срещу 6,18 на Поко. Избора натежа съвсем след като Хонор нямаше опция с ДХЛ  за избягване на митници на 100 % и не ми се рискуваше, а и Хонор е с китайски ром
- за Хонор: китайски ром, китайската версия няма ФМ радио, а аз държа на това. Няма опция за доставка с DHL, по-слаб процесор. Хонор в ЕС е само с 4 ГБ рам, а аз исках да е със 6.
+ за Покофон - супер спроцесор най-добрия в момента. Има ФМ радио. Има глобал версия, т.е. подходящ за ЕС и за БГ
- за Покофон - пластмасов гръб, но вече си поръчах два кейса, с които да го скрия. Има бързо зареждане и USB type C, както и по-бърз трансфер да данни, при връзка с комп.
Редми ноут 5 за мен е на трето място. Има от всичко по малко. Но е само с 4 ГБ рам, по-слаб процесор.
Батериите и на трите са сравнително еднакви, но на Хонора би трябваало да държи една идея по-малко.
Аз лично избрах Покофон, само дето го чакам да дойде …
Общо взето обаче Хонор х8 би трябвало да снима най-добре. Въпрос на субективна преценка кое ти е най-необходимо. На мен 6,5 инча им идва много и не ми е удобен за работа с една ръка.
Благодаря за отговорите. От написаното и прочетеното смятам да взема note 5 с 6гб рам и 128гб памет. Хем се вписва отвсякъде в бюджета, хем има от всички благини , без notch, за който не бих доплатил такава голяма в цената с покото...

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Цитирай
#34

(2018-12-12, 06:31:16)boqnkov написа:  Благодаря за отговорите. От написаното и прочетеното смятам да взема note 5 с 6гб рам и 128гб памет. Хем се вписва отвсякъде в бюджета, хем има от всички благини , без notch, за който не бих доплатил такава голяма в цената с покото...

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Ще ти задоволи нуждите изцяло.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Само едно допълнение - при ревютата и сравненията между 8x и redmi note 6 pro - редмито прави по-добри снимки, а във същото време покофонът снима една идея по-добре от 6 про. Със сигурност снимките на поко са по-добри от 8х. А сложи ли се Gcam нещата стават още по-сериозни.
Цитирай
#36

Камерите на Xiaomi снимат по-добре заради по-големият размер на пиксела.А кой снима по-добре от тях е много трудно да се разбере или разликата е минимална.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

Сензора на note 5 , note 6 pro и poco не е ли почти еднакъв? При еднакви снимки, някой може ли да каже тази е от 5, тази е от 6, тази е от poco?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Цитирай
#38

(2018-12-12, 10:14:11)boqnkov написа:  Сензора на note 5 , note 6 pro и poco не е ли почти еднакъв? При еднакви снимки, някой може ли да каже тази е от 5, тази е от 6, тази е от poco?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
В тубата има май такива клипове,но предимството на 6 пред 5 е ai режима.Реално тоя режим е бошлав работа при всички телефони,разпознава ти сцени и ги натрупва цветово.Това можеш и с едно просто приложение като Picai да инсталираш ако държиш на тези работи или просто след снимане си добавяш ръчно филтър.А като стана въпрос за тях при 6 са малко по-гъзарски.Минуса му е ноча.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Навсякъде пише че и note 5 има АI режим на камерара... може ли малко инфо дали е по - добре с dhl или стандартна доставка? Навсякъде са CN version и global rom. Продавачите на 6gb 128 са 3. Goldway, xiaomi mi store и mi global store. Кой ще ми препоръчате?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Цитирай
#40

@boqnkov, Mi Global Store с опция DHL и без допълнителни митнически сборове тук.

 
Цитирай
#41

Да пише,че е с Ai просто е вградено,в смисъл нямаш ръчна активация.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

А този nillkin case заслужава ли си да го добавям? Търсих кейс spigen, но нямат за този модел. Имам 2 малки деца и по принцип си пазя техниката от тях, но все пак искам да е максимално защитена и същевременно кейса да е с изчистен дизайн.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Цитирай
#43

(2018-12-12, 11:18:16)boqnkov написа:  А този nillkin case заслужава ли си да го добавям?...
Ако е оригинален, заслужава си.

 
Цитирай
#44

Или си взимаш бъмпер,малко по-тежичък става но от падания предпазва.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

Поръчах note 5 6/128 с mi band 3 от aliexpress. Ще видим кога ще дойде. Нямаше global version с тази конфигурация, но се надявам да няма проблеми с глобъл ром...

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)