Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor 8x и 10
#1

Здравейте, искам да си взема нов телефон. Първоначално се чудех за Samsung galaxy note 9 или s9 plus, но видях, че напоследък нашумелия Honor е на по-достъпна цена. 
Въпроса е - 8x или 10?
Извинявам се ако има такава тема за сравнение между двата модела, не погледнах.
Моля някой, който има наблюдение над тях да изкаже плюсовете и минусите им и в крайна сметка кой е по-добър.
Мен най-много ме интересува камерата. Голяма ли е разликата в качеството на снимките между двата телефона?
Цитирай
Аксесоари
#2

Тука избора е между флагман и среден клас телефон
Преди малко гледах клип 8Х срещу с9 и по бързина по нищо не отстъпваше
Дисплея на самсунга е доста по добър като камера и звук също ще се справя по добре
Батериите и на двата за задоволителни
Понеже съм притежател на 8Х силата на звука на слушалки мене не ме задоволява слаб ми се струва
Пръстовия отпечатък и лицевото разпознаване работи доста добре дори вечер на улично осветление
Камерата е задоволителна.
Самсунга като цяло е по добрия телефон ,но дали си струва едно 800лв повече ти си прецени
Цитирай
#3

М/у двата определено 10-ката. Няма място за сравнения.
Цитирай
#4

(2018-12-11, 01:06:59)xtremeee написа:  Тука избора е между флагман и среден клас телефон

Honor 10 също е флагман, но в младежката серия на Huawei
Цитирай
#5

Да, не ми се дават парите, които струва самсунга. Затова искам някой, който максимално се доближава до най-доброто, но на достъпна цена.
Напоследък 8х-са много нашумя, затова му обърнах по-специално внимание. Значи казвате 10ката е по-добрия избор? Smile
Цитирай
#6

Оставям тва тук.[Изображение: 946a502ffd8c2d4ba2634cecf5b185ed.jpg]

Sent from my Honor 10
Цитирай
#7

Huawei Honor 8X освен с по-голям дисплей, не може да се похвали с друго, спрямо Huawei Honor 10, е и с по-тесни рамки де.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Също и по голяма батерия и 200лв по евтин
Цитирай
#9

Аз бих избрал 8x 6.5инча са си 6.5 инчаSmile
А за тази ценаSmile
Освен това Honor 10 е с копче- копчетата умряха.
Цитирай
#10

С какво копче е?

Sent from my Honor 10
Цитирай
#11

Отпред, дори и да не е с физически натиск, копчето си е там.
Този дизаин вече е в миналото, бъдещето е безрамковите модели.
Определено затова отписах и P20 pro- страхотен модел, но трябваше да няма долна брадичка и тя да е екран и да разкарат това копче вече.
Копчета, мопчета, физически, сензорни, на екрана- всичко остана в миналото, бъдещето е жестовете, въпрос на време всички на минат към тях.
Цитирай
#12

Днес бях във вивакома и го видях 8х-са. Мнооого добра камера. Представям си при 10ката как е.....ако разликата е толкова видима де...
Цитирай
#13

(2018-12-11, 18:00:58)Victormihov написа:  Освен това Honor 10 е с копче- копчетата умряха.

Това, което си видял като копче от предната страна на Honor 10,
всъщност е сензора за пръстов отпечатък. При Honor 8x го също го има но е на задния панел
Лично за мен е по-удобно да е отпред, макар идеята на Сони за разполагане на сензора
отстрани на рамката да ми се струваше най-удачното решение
Цитирай
#14

Естествено, че е по-добре да е отпред. И като разкараш софтуерните бутони екрана ти се увеличава с 6 мм. И става перфектно устройство.
Цитирай
#15

Всичко е въпрос на удобство, като си взех телефон със сензор отзад ми беше много удобен, обаче ако исках са го отключа докато е сложен на маса/плот нямаше как. Сега с предния сензор ми е дори по-удобно. Ако решиш да направиш компромис с камерата и чипсета за сметка на по-големият екран - давай.
Както се каза преди този пост, като се махнат софтуерните бутони лично за мен е много удобно. Пък за външния вид няма да коментрам, но и там е въпрос на вкус.

Sent from my Honor 10
Цитирай
#16

На масата да по удобно е ,но при вадене от джоб е голяма гимнастика за пръстите докато го отключиш при по големите устройства
Цитирай
#17

Ами пръстовия го ползвам предимно за навигиране, по-често отключвам с лицевото разпознаване.

Sent from my Honor 10
Цитирай
#18

И пръстовия физически или сензор бутон умря, всичко вече е лицево или пръстов под екрана...станете модерни бе хораSmile
Цитирай
#19

(2018-12-11, 22:27:06)Victormihov написа:  И пръстовия физически или сензор бутон умря, всичко вече е лицево или пръстов под екрана...станете модерни бе хораSmile

Под всичко имаш в предвид устройства с пазарен дял сигурно от 1%
Масово ще навлязат когато се поставят поне и в среден клас телефоните а не в флагмани за по 1500-2500лв
Цитирай
#20

8x е без хоум бутон и там е екран.
Redmi note 5, 6, poco...
Да продължавам ли? Какви 2000-5000 лв те тормозят?

И не цитирай последно мнение, хората не е нужно да скролват ненужни чаршафи.
Цитирай
#21

Ти хващал ли си в ръка Хонор 10 изобщо? Имаш ли идея колко е голям сензора отдолу и колко точно екран "скрива" ?
Цитирай
#22

+1 за Honor 10
Цитирай
#23

И като 8Х е без хоум бутон да не би да можеш да разчиташ 100% на лицевото разпознаване пак се налага в определени моменти да се ползва "умрелия" пръстов отпечатък.
Колко телефона имат вграден в дисплея сензор на цена под посочените ми цени горе
и не всеки иска да ползва сапунерките изброени от теб най вече Покото

И така по темата Хонор 10 е по добрия телефон но ако харесваш големи дисплеи вземай 8Х оправдава платената цена
Цитирай
#24

Да, по-тънко ми излиза 8-цата. Помолих няколко човека, които го притежават да споделят това онова...казват, че е бърз, надежден и като цяло добър за цената си. Пратиха и няколко снимки правени с него...е, добре си снима. 
Благодаря за мненията!
Цитирай
#25

(2018-12-12, 18:20:33)xtremeee написа:  И като 8Х е без хоум бутон да не би да можеш да разчиташ 100% на лицевото разпознаване пак се налага в  определени моменти да се ползва "умрелия" пръстов отпечатък.
Колко телефона имат вграден в дисплея сензор на цена под посочените ми цени горе
и не всеки иска да ползва сапунерките изброени от теб най вече Покото

И така по темата Хонор 10 е по добрия телефон но ако харесваш големи дисплеи вземай 8Х оправдава платената цена
Аааааа недей така, покото е номер 1.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)