Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - зареждане и типове зарядни устройства
#1

Здравейте,
Имам един основен въпрос към тези, които имат телефона и Quick charge зарядни- струва ли си да купувам такова. Поизгледах малко клипове в youtube дали има смисъл от Quick charge 3 (за жалост повечето са на хинди) и според тях се печели около 15мин между стандартното 5v/2A зарядно и QC3 от 0 до 100%. Т.е. уж се поддържа QC.
Някой опитвал ли е QC4 или QC3 зарядно през волтметър/амперметър на USB, за да види има ли реално бързо зареждане (преход от високо към ниско напрежение на заряд)? Чипсетът поддържа QC4, но доколкото бях чел в спецификациите телефонът поддържа само QC2, което е абсурдно...
Тествах зарядното от комплекта на Note 6 Pro (2A/5V) с няколко USB кабела през USB амперметър/волтметър към Note 6 pro. Резултатите ме озадачиха:
- оригинален кабел от Honor 8 Lite 2018 (зарядното на Huawei е 5V/1A)- точно 1,08А;
- кабел за 3-4 лв Едимакс- на вид дебел и стабилен, 1,5м- 0,68А (отделно проблеми при свързване с компютър!)
- оригиналния кабел за Note 6 pro- 1,86А.
Извод- каквото и зарядно да сложите- все тая! Кабела е важен! Не се наемам за абсолютна точност, но резултатите са показателни.
Та- дайте съвет за кабел за висок ток и има ли смисъл от QC зарядно?
Иначе телефончето в моите ръце си кара 2 дни безгрижно, новия ъпдейт на MIUI 10 от няколко дни също е ОК. След ъпдейта спадна значително процента на използване на батерията от "рамка на услугите на Xiaomi", но живота на батерията не мръдна като цяло- 2 комфортни дни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mosferatu за това мнение:
  • anti
Цитирай
Аксесоари
#2

Винаги има смисъл, но дали на теб ти трябва сам трябва да избереш.
Цитирай
#3

Направих много тестове с други зарядни и волт и ампер замерване..
Нека първо да потвърдя извода на колегата че кабела е от значение това съм го установил отдавна но и често се убеждавам когато знам че зарядно си дава спокойно 2 ампера ток през някой дори и марков кабел минава само един. Така че условието е че имате наистина добър кабел за който сте сигурни.
Тествах три зарядни..
първото е т5в/ 2 ампера на lenovo. През него си дава 1.95 ампера ток и толкова..
Второто зарядно е на Xiaomi mi и е за 5, 8 и 12 волта тоест се води бързо.. чипсети и прочие настройки не съм пипал и тук даде 2 ампера ток през 5 волта напрежение..
Третото зарядно с което реших да тествам и на LG бързото. И познайте за няма и секунда обърна на 8 волта и даваше над ампера ток..!
Теста е на redmi note 6 pro с 6 3 6 snapdragona.[Изображение: 0b01f76c021835206fc7c698ec1c2a03.jpg][Изображение: c526ab7a4180913b0f5999bcb66fbf02.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
[-] 1 потребител изказва благодарност на doxr за това мнение:
  • mosferatu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)