Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2020-05-04, 14:29:07)kalybg написа:  ОК ... днес ще го тествам. Благодаря за инфото. А за клипа 6+ Smile

При мен нещо не се получава ... направих всичко от клипчето за което писа -  (има и видео на немски, но ето линк видео на английски и долу в обяснението има всичко необходимо за активацията на услугите - драйвери, Qpst, т.е. ще имаш нужда и от компютър).

това което си ми написал:

.... " Трябва услугите да са активирани на сим картата "
Въпрос: как да ги активирам през Vivacom ? Като изпратя SMS за активация ми казва че не се поддържа за телефона ми

И втори въпрос ... не виждам на Vivacomв PDC ?
Активацията на услугите става в съвместим телефон от списъка публикуван на сайта на Виваком. След това се сменя профила за да тръгне и на телефона. Аз използвам Водафон Нидерландия, но като цяло с повечето европейски оператори услугите работят. Преди използвах Телефоника UK като там нямаше нужда да се слага файл за Evs кодека (линк в 45-ти пост от темата).

Oneplus 6 6/64 mirror black
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

лошо ... нямам такъв телефон. Нещата трябваха да тръгнат от тази точка.
Цитирай

(2020-05-07, 12:12:18)kalybg написа:  лошо ... нямам такъв телефон. Нещата трябваха да тръгнат от тази точка.
Аз активирах услугите на Samsung S8+ и Huawei P30 pro. Намираш познат и активираш и след това модификацията на модема през компютър. Все пак моделите не са като едно време само три-четири вида.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Цитирай

Здравейте колеги ! Как да активирам Volte на Oneplus 8, картата е към виваком и поддържаше Volte на двата ми стари телефона Xiaomi mi6 и Mi 9t pro.

Благодаря ви предварително Smile
edit: Успях да отключа volte менюто през logkit-a, но все още не се показва иконката Sad

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Цитирай

(2020-06-13, 10:36:43)ecok написа:  Здравейте колеги ! Как да активирам Volte на Oneplus 8, картата е към виваком и поддържаше Volte на двата ми стари телефона Xiaomi mi6 и Mi 9t pro.

Благодаря ви предварително Smile
edit: Успях да отключа volte менюто през logkit-a, но все още не се показва иконката Sad
Прегледай това видео. Описано е какво трябва да се направи има и всичко нужно като файлове. Общо взето ти трябва компютър за да се смени операторския профил, който е стандартно активен. След активацията на друг такъв профил с повечето налични на европейски оператори услугата работи (дори и vowifi), като има нужда от малко ръчни донастройки като ръчно да се въведат допълнителните apn профили и евентуално 1-2 файла да се налеят в модема на телефона.

Цитирай

Благодаря ти много колега ! Ще го пробвам, когато имам време. Но като цяло съм малко разочарован от телефона, все пак искат пари като за флагман, а всъщност out of box не работят някой основни функции. Оказа се че Xiaomi са доста по-сериозни в това отношение.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Цитирай

(2020-06-13, 21:28:00)ecok написа:  Благодаря ти много колега ! Ще го пробвам, когато имам време. Но като цяло съм малко разочарован от телефона, все пак искат пари като за флагман, а всъщност out of box не работят някой основни функции. Оказа се че Xiaomi са доста по-сериозни в това отношение.
Сериозни колко да са сериозни от Редми Ноте 8/8т и по-нови модели има официална поддръжка на volte/vowifi на виваком. Преди това всички модели работеха със стандартно активния профил и то само volte. Телефоните на oneplus както и други телефони имат профили не позволяващи да се използва услуга като стандартно активирани в случай, че сим картата не е на никой оператор с настройки в модема. И за разлика от xiaomi при oneplus няма нужда от root достъп за да активират някои ограничения сложени в операторския профил на виваком по телефоните. Като например ограничение за регистрация за услугата vowifi при самолетен режим (всички без 8/8т) и използването на EVS кодек, което го има при моделите на Huawei и Samsung.

Цитирай

(2020-06-13, 21:47:47)batala написа:  Сериозни колко да са сериозни от Редми Ноте 8/8т и по-нови модели има официална поддръжка на volte/vowifi на виваком. Преди това всички модели работеха със стандартно активния профил и то само volte. Телефоните на oneplus както и други телефони имат профили не позволяващи да се използва услуга като стандартно активирани в случай, че сим картата не е на никой оператор с настройки в модема. И за разлика от xiaomi при oneplus няма нужда от root достъп за да активират някои ограничения сложени в операторския профил на виваком по телефоните. Като например ограничение за регистрация за услугата vowifi при самолетен режим (всички без 8/8т) и използването на EVS кодек, което го има при моделите на Huawei и Samsung.

Активирах го по показаният начин от килпчето, като смених профила на Vodafone UK. Благодаря ти много Smile

Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Цитирай

Здравейте,

С OnePlus 8 съм и ползвам услугите на Vodafone UK. Вчера слер разговор с оператор ми казаха, че ми активират услугата, но в менюто все още не се появява разделът enhanced communications където трябва да е тогълът за VoLTE. Въпросът ми каква част от стъпките в клипа трябва да се направят, въпреки че имам официална поддръжка от оператор? Благодаря!
Цитирай

(2020-06-17, 11:25:14)numak написа:  Здравейте,

С OnePlus 8 съм и ползвам услугите на Vodafone UK. Вчера слер разговор с оператор ми казаха, че ми активират услугата, но в менюто все още не се появява разделът enhanced communications където трябва да е тогълът за VoLTE. Въпросът ми каква част от стъпките в клипа трябва да се направят, въпреки че имам официална поддръжка от оператор? Благодаря!
Телефона трябва да е заредил техния профил и след като не се появява опцията за волте в менюто за мрежата (като на снимката), то трябва да се сложи старата версия на logkit приложението (има линк за него при клипа) и се пускат суичовете за volte/vowifi от там (*#800#), че в стандартния logkit опциите ги няма.[Изображение: 567f800fb6f8e2c4edd39764577bf6f5.jpg][Изображение: ad215c8b7e745723efabff16e9ea1524.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • numak
Цитирай

Колеги след последният ъпдейт (преди няколко дни) ми изчезна иконката за Volte.
Възможно ли е ?

Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Цитирай

(2020-07-11, 10:02:56)ecok написа:  Колеги след последният ъпдейт (преди няколко дни) ми изчезна иконката за Volte.
Възможно ли е ?
Да ако са пипали по модема се връща стандартния профил и трябва да го смениш пак.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Цитирай

Добрата новина от днес е, че в последното девелопер превю за oneplus 8 и 8 pro има добавени операторски профили за Виваком и Теленор. По това, че има добавени профили и на А1 (но не за България) съдя, че такъв ще се добави когато и те пуснат комерсиално услугата си. Дали ще има за старите им модели телефони времето ще покаже.

[-] 3 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4, COR7EZZZ, donibrasco
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)