Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет 9,7 – 10 инча .
#1

Избор на таблет 9,7 – 10 инча .
Гледане видео , спорт и телевизия. Слушане музика и четене в интернет. Игрите не са приоритет. Предпочитам да има букса за слушалки.
Взимам го с опция по-дълго време да се ползва 2-3 години.
1- Huawei MediaPad M5 Lite LTE 10 инча .    Четох, че няма  поддръжка за приложения като Netflix и Prime Video, за възпроизвеждане HD  (720p и / или по-горе), тъй като липсва сертифициране за DRM  , ограничен само до SD. Това доколко е важно всъщност т.е. някакво съществено ограничение ли е .
2- iPad 2018 . Има 3.5 мм жак за слушалки.  Не е ли малко  32 GB памет за таблет.
Казват ,че iOS е най-добрата операционна система за таблети . Не знам какво точно значи това, никога не съм имал iOS устройство .
3- Xiaomi Mi Pad 4 plus – виждал съм го само на снимка . 
Може и други предложения.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ipad 2018 има и с 128гб, но е по-скъп. Като цяло ако не складираш филми и игри на таблета си, и 32 гб ще ти стигнат. Отделно си има облачни услуги като icloud, dropbox, където можеш да си качваш файловете. В сравнение с другите, ай падът е доста по-добро решение, качествена изработка, софтуерна актуализация, екран и за таблет (за разлила от смартфоните) ios ми изглежда по-благоприятна операционна система за потребителя и за разлика от смартфоните им, таблетите си заслужават парите.
Цитирай
#3

Ако не е проблем цената Ipad е добро решение.Xiaomi-то доколкото знам няма глобален ром,тоест идва с китайски ,без плей стор и т.н. което не е непоправимо. Версията с LTE е по-добрият избор. Има най-голямата батерия и най-много рам памет. За "Гледане видео , спорт и телевизия. Слушане музика и ..."  Huawei-a ще ти свърши работа.Това е апарата с най-добрия звук и 4 говорителя което си е важно за мултимедия.Щом няма да играеш  ще си работи добре и след време.Колкото до Netflix и т.н  могат да се инсталират и да работят на таблета дори и без сертифициране за DRM.
1.Ipad
2.Huawei
3.xiaomi
Цитирай
#4

Айпадите никога не са имали дори нешо близко до конкурент при таблетите. Ако парите не са ти проблем - скачай на айпада.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#5

Ако ще гледаш видео,слушаш музика онлайн,играеш игри Ipad е добър избор.Хубав екран,плавна работа,страхотна батерия.Прехвърлянето на информация е малко тегаво.Не подържа много формати.Винаги ще имаш черни линии като гледаш видео.За мултимедия според мен Huawei е по-добрия вариант,а и ще ти остане някой лев.Реално и на двете устройства ще вършиш едни и същи неща по един и същ начин.При Huawei обаче получаваш подръжка на повече аудио-видео формати,лесно прехвърляне на файлове и ти остава някой лев.Сменил съм няколко модела Ipad и в къщи все още ползваме два.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#6

Имам от 2 седмици huawei mediapad m5 10", купен от амазон ук, само хубави неща мога да кажа: батерията държи с дни, никакъв дрейн в стендбай, работи плавно, бързо, дисплей, цветове без забележки, изборът е по-скоро анроид/иос от гледна точка на приложения (платени, пиратски), нямам опит с иос, при андроид е май по-гъвкаво
Цитирай
#7

Ipad-a ме изкушава , но е с 32 ГБ памет и няма как да я увелича като при Huawei-я . Изборът на Ipad ме изправя пред някой въпроси - Имам Сони Андройд ТВ - не зная дали ще мога да пускам видео или снимки на ТВ-то от Ipad-a. Ако го взема само Wifi дали ще мога да споделям(ползвам) мобилен интернет от телефона си ,който е Андроид.  Ползвам КОДИ на лаптопа – гледам спорт на живо . Мисля да го инсталирам на таблета. Не зная дали има КОДИ за IOS.  С Huawei MediaPad M5 Lite 10 LTE  версията доколкото прочетох  върви и стилус . С Андроида определено ще ми е по-лесно. Не съм решил още окончателно .
Цитирай
#8

И аз бях пред подобна дилема и лятото си взех Ipad (2018) 32gb - наистина е супер (след малко нерви да свикна на ограниченията) но има едно нещо което не ми харесва и това са говорителите, и двата са отдолу и когато е в хоризонтално положение - няма стерео! Тогава това беше най-евтиния хубав таблет Smile
Иначе интернет си споделям от телефона без проблем. Не съм засичал но оставам с усещането че WI_FI модема му не е от най-бързите.
Сега ако купувах бих си взел Huawei mediapad m5 10" на някоя промоция като голегата - само заради звука!
Цитирай
#9

Ако взема  Huawei вариантите ми са два:
1-  Huawei Mediapad m5 10"  с по-добър процесор ,но без жак за слушалки и без 4G.
2- Huawei Mediapad m5 10" LITE 4G – с жак за слушалки и с 4G , но с по-слабият процесор.
 Смятате ли ,че HiSilicon Kirin 659 е достатъчен  за мултимедия и голяма ли е разликата между него и  HiSilicon Kirin 960 . Какво бихте ме посъветвали.
Цитирай
#10

По мое мнение вземи само с wi fi,с по-силния процесор.Купи си един преходник за слушалки.Ще спестиш от втори план за интернет.За мултимедия и браузинг ще ти е перфектен.В движение ако имаш нужда може да си пуснеш тетеринг от телефона.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#11

Ако имаш възможност си вземи с по-добрият процесор
4G би ти трябвало, ако имаш отделна Data карта с план,
при всички останали случаи можеш да си споделяш нет от телефона
Освен по-добър процесор има и по-добро видео има и по-добра резолюция на екрана
Със сигурност си заслужава да се вземе по-добрият хардуер, за да не го мислиш следващите няколко години
Аз имам Asus Nexus 7 32GB (2013), който и след 5г вярна служба продължава да си изпълнява задачите
Това са едни от най-добре вложените 500лв за техника през последните ми години
Цитирай
#12

Аз постъпих точно така с абсолютно същите съображения, като от братския Китай си взех комбиниран преходник за слушалки и зареждане, въпреки че батерията издържа много

(2018-12-21, 07:36:24)007 написа:  По мое мнение вземи само с wi fi,с по-силния процесор.Купи си един преходник за слушалки.Ще спестиш от втори план за интернет.За мултимедия и браузинг ще ти е перфектен.В движение ако имаш нужда може да си пуснеш тетеринг от телефона.
Аз постъпих точно така с абсолютно същите съображения, като от братския Китай си взех комбиниран преходник за слушалки и зареждане, въпреки че батерията издържа много

PS. И аз имам нексус , ама моят почна да прави мизерии
Цитирай
#13

За моите нужди 10" са много за таблет
Ако сега избирах бих купил MediaPad M5 8.4
Значително по-удобен ще е за пренасяне, 10-ката е 500г
Цитирай
#14

Като чета във форума едни от най-препоръчаните смартфони са тези на Xiaomi . Дали и таблетите им са добри . Xiaomi Mi Pad 4 Plus -
64 ROM, 4GB RAM, Snapgragon 660 , 4G LTE . Има български език ,но не подържа OTA update . Познат може да ми го закупи от honorbay . Аз нямам опит с пазаруване от китайски сайтове. Или да се мятам на Huawei  MediaPad M5 , защото не зная с тези сайтове как стои въпросът с гаранцията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)