Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо китайските смартфони са евтини?
#1

Видео, където се споменават няколко причини:

 https://www.youtube.com/watch?v=X1oIvQSB2aE


 Вярна ли е информацията и ако не - защо всъщност китайците ни предлагат силни устройства на слаби цени? Ще се радвам да се дискутира  Smile

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
Аксесоари
#2

Те на първо място, не са чак толкова евтини, особено във високия клас. Погледни цените на флагманите на Виво, Оппо, ЗТЕ, виж Ми Микс 3... Другото е, че са си евтини за Китай. Ако го докараш до тук по официалния ред цената скача с 20% плюс доставката и оформяне на митнически документи.
Аз реших преди година да си взема Микс 2 оттук с гаранция, понеже не са 100$ да ги рискувам без да ги мисля. Взех го Мтел с продължаване на текущ план, тъй като скоро бях преподписал и ми стъпи почти на 1000 лв. Сто и нещо лева надолу от S9...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#3

И това,че на са на печалба е глупост!Всяка година Шаоми показва печалбата в регионите.А по-евтините модели главно са изградени от пластмасови панели и по-евтини LCD дисплеи.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-12-16, 12:16:54)dani_z25 написа:  Те на първо място, не са чак толкова евтини, особено във високия клас. Погледни цените на флагманите на Виво, Оппо, ЗТЕ, виж Ми Микс 3... Другото е, че са си евтини за Китай. Ако го докараш до тук по официалния ред цената скача с 20% плюс доставката и оформяне на митнически документи.
Аз реших преди година да си взема Микс 2 оттук с гаранция, понеже не са 100$ да ги рискувам без да ги мисля. Взех го Мтел с продължаване на текущ план, тъй като скоро бях преподписал и ми стъпи почти на 1000 лв. Сто и нещо лева надолу от S9...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Прав си, но говорим за наистина евтините им модели, които са по джоба на всеки китаец и индиец

(2018-12-16, 12:22:09)tiesto_pld написа:  И това,че на са на печалба е глупост!Всяка година Шаоми показва печалбата в регионите.А по-евтините модели главно са изградени от пластмасови панели и по-евтини LCD дисплеи.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

За печалбата наистина ми е интересно кое е вярно и кое - не. Иначе абсолютно вярно е за пластмасата и LCD дисплеите.

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#5

Ми аз контактувам с китайски колеги, и ми казват истината,печалбата при тях е от масовото производство.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)