Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон на базата ШИМ на дисплея
#1

Здравейте, искам да се допитам до вас за избор на телефон, като на първо място е един странен за повечето хора критерий - PWM ШИМ модулацията на дисплея - т.к. очите ми са много чувствителни на нея. За съжаление отпаднаха 99% от телефоните които си харесах. (някой съм гледал наживо и да натоварват ми очите)
Та критериите ми са:
1-ШИМ - липсата му (от флагманите остана само HTC U12+ при него честотата на ШИМ е много висока и може да не го усетя, но докато не го видя...)
2-топ камера (тук отпадна Покото)
3-топ хардуер - актуален поне 3+ години - не обичам да сменям телефони
4-microSD слот
5-прилична батерия
6-3.5мм жак (желателно)
7-без ноч (желателно)

Бюджет около и над 1000лв - като за Note 9 не важеше ограничението Smile
Реално това което проучих остават - HTC U12+ (леко ми е екстравагантен като надеждност) и за 1050 лв може да се намери, Iphone XR - за него бюджета важи - не се вмества.
Има и Honor view 10 и Play - но камерите им не са много в Топ-а. (често си играя с P20 pro и искам подобна камера)  
Ако може да дадете някое мнение - мислих и за среден клас и да ги сменям на 2 години - но камерата ми е важна....
Цитирай
Аксесоари
#2

С т. 4, 6 и 7 отписваш и останалия 1%
Виж Mate 20 (не про). PWM е на 14880 Hz, по-висок от този на U12+. G7 ThinQ с 6 GB Ram покрива почти всички изисквания, но камерата не е баш топ (виж снимките в раздела му), PWM е на 1174 Hz. Батерията въпреки капацитета си от 3000 MAh държи много добре. Iphone XR е без шим. Note 9 го отпиши, той е на 227 Hz.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Както @vargala81 е написал вече, с тези изисквания се ограничаваш до модели с IPS дисплей. Всички амоледи са с ШИМ до около 250 херца. Но G7 не е с топ камера, снима прилично но хуавей и самсунг са с по добри камери. Флагманите им нали, да не стане объркване. Разгледай в G7, mate 20, P20, s8/S9, note 9 разделите снимките и си прецени удовлетворява ли те G7. Но трябва да вземеш версията с 6 гига рам, не че 4 са малко но все пак да имаш повече не е лошо. Ако решиш че не ти харесват, остава самсунг защото другите изисквания хуавей не ги покриват но пък самсунг са с амолед само..... Тоест много трудно ще намериш това което искаш.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#4

(2018-12-16, 22:55:01)Paladius написа:  Здравейте, искам да се допитам до вас за избор на телефон, като на първо място е един странен за повечето хора критерий - PWM ШИМ модулацията на дисплея - т.к. очите ми са много чувствителни на нея. За съжаление отпаднаха 99% от телефоните които си харесах. (някой съм гледал наживо и да натоварват ми очите)

Разгледай също и Xperia XZ2, а при малко по-голям бюджет и по-големия му "брат" XZ2 Premium
Цитирай
#5

Причини заради които да избере тях?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

(2018-12-17, 13:13:45)degman написа:  Причини заради които да избере тях?

Sent from my LM-G710

Аз не му давам да гледа причини, а да гледа телефони. След като ги разгледа, ако вече не го е правил сам ще си избере причините, заради които да избере или отхвърли.
Цитирай
#7

Сутринта явно сънен още, не съм забелязал това в скобите на т.6 и 7. Mate 20 май имаше някакъв слот за микро СД карта, та почти отговатя на всичките ти изисквания. Къде ще намериш такава карта обаче не знам. Щом ще се ползва поне 3 години, гледай да е с 6 гб. рам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Сонитата особено XZ2 Premium са интересни предложения, няма повечко лични мнения за тях тук и камерите им  - като да си призная на XZ2 P - не ми харесва само цената Smile 
Мате 20 (въпреки другата карта) е добро попадение, ще изчакам малко да споделят впечатления хората (основно от камерата, защото гледам не е еднаква с Mate 20 pro) и засега високата му цена (6гб версия май не е разпространена в БГ) но определено е сред фаворитите
LG G7 ThinQ - снимките му не ме убеждават много, но пък заради звуковите му качества мисля си е добър избор - но 6гб версия не съм виждал - но като цена май е най-изгоден!
Цитирай
#9

Аз бих взел Htc U12 plus. Топ камера, абсолютно върховен звук от слушалки, приятен и перфектно оптимизиран потребителски интерфейс. Батерията не е на топ ниво, ако държиш на това. Всичко друго за мен е перфектно.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Amilo
Цитирай
#10

Без да се замисля бих отнесъл един HTC u12 plus.Липсва жак,но звука е брутален.Чудесно устройство.И между другото,едни от най-добрите LCD-та са на HTC.Успех.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

HTC U12+ е твоя телефон заради дисплея,добра камера,дизайн.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)