Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Motorola G6 play
#1

От няколко месеца не съм влизал във форума и моля да бъда извинен ако нещо бъркам в писането тъй като е променен.


От две години съм с lenovo k6 и есе още съм много доволен от телефона.  В момента батерията му издържа четири-пет часа на постоянен интернет. Не съм имал никакви други проблеми с него освен със зарядното.
Но тъй като трябва да преподписвам този месец договора с Виваком, от там ми дават телефон Motorola g6 play на много добра цена.
Телефона е 2018 година модел а като гледам е доста близък до lenovo k6 като камери примерно. Да батерията е по-голяма, но и екрана е малко по-голям. Тоест като нов ще издържа колкото lenovo k6 предполагам, около 7-8 часа на постоянен интернет.С Android OS  v8.0 е срещу Android 7 на на lenovo k6.
На пръв поглед ми се вижда доста близки телефони, ако може някой да ми даде мнение за Motorola G6 play ще съм много благодарен.
Ще ми се да взема телефон с малко по-силна камера. Знам че пазарът е огромен просто цената е различна...

Lenovo 536
Цитирай
Аксесоари
#2

G6 Play е доста добър. Много е удобен в ръката и батерията му издържа наистина доста. Но защо не се насочиш към Motorola One, да по скъп е, но е класи над G6 Play. Батерията също му кара доста (използвам такъв). Той е с Android One и по точно с Android 9 Pie. Супер добре е оптимизиран и аз изкарвам горе долу 2 дни
Цитирай
#3

Защото като лоялен клиент ми дават motorola g6 play на символична цена. Wink
Реално погледнато като параметри е много близо до моя lenovo k6 ( от 2016г модел) с по-голяма рам памет и батерия е. Има някакво бързо турбо зареждане и по- голям дисплей. И като че ли това са основните разлики.
Motorola One е другият телефон който загледах...
Камерата му наистина ли е добра? Нещо не мога да ги разбера тези двойни камери... Коя кога снима? Не съм ползвал такъв телефон.
Караш два дни? Не използваш ли интернет през това време? Тя е с почти 6 инча екран и тази батерия от 3000 mAh не вярвам да кара и ден даже само на телефонни разговори.

Lenovo 536
Цитирай
#4

Какво е хубавото на Motorola One, освен, че е с новото съотношение на дисплея, с пластмасови рамки е, слаба батерия и може би камерата е по-добра, и има ноч.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Значи правилно съм се насочил към motorola g6 play.
Така като гледам във vivacom това е най-добрият телефон за тази цена.
Просто ми се щеше някой който го притежава да даде мнение за батерия, камера и т.н.

Lenovo 536
Цитирай
#6

Не знам доколко ще ти е полезно, но майка ми е с G6 от около 2 месеца и много е доволна от него засега. На мен също ми прави добро впечатление като съм го разцъквал. Не е правил никакви проблеми, батерията и издържа 2 дни с умерено ползване. Аз съм с Х4 от 1 година и съм повече от доволен от телефончето. Моторолите за тези пари мисля, че предлагат изключителна надеждност и са идеални за хора, които не търсят натъпкан с ненужни неща Андроид, а нормален и надежден телефон с почти чист Андроид.
Цитирай
#7

С motorola g6 play ли е майка ти или с motorola g6?
Имат разлики двата телефона

Lenovo 536
Цитирай
#8

Идеята на двете камери при Motorola One е, че с втората камера се постига по добра дълбочина (буке ефект) а за 2-та дни батерия става въпрос с включен интернет и сравнително сериозно натоварване. Андроида му е максимално изчистен и много добре оптимизиран от там идва продължителното използване макар малката му батерия. Говоря от първо лице като ползвател Smile
Цитирай
#9

И за motorola g6 play пише, че е с много опростен Андроид. Значи и неговата батерия ще е доста издържлива.
Ако и прави що годе читави снимки май ще го взимам.
Те на светло всички правят, въпроса е на слаба светлина как снима.

Lenovo 536
Цитирай
#10

G6 play е със един от най-куците процесори създавани някога от Qualcomm.Може и да е опростен,но е твърде и много вероятно да не е оптимизиран достатъчно добре колкото Android One.Общо взето си купуваш една батерия,това не е никакъв ъпгрейд от старото ти Леново,но ти си знаеш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

Спорът между Motorola G6 play и Motorola One е излишен.
На този етап телефонЪТ е Motorola G6 plus.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • pandorum
Цитирай
#12

Подкрепям за Motorola G6 plus
Най-добрият от G серията е, но не се предлага във Виваком,
а на свободна продажба е около 450лв
Надали питащият е склонен на такава инвестициция при положение,
че G6 Play сигурно му го дават за 70-80лв

А ако се купува G6 plus за 450лв, то спокойно може да се вземе Sony XZ1 за 499лв
Цитирай
#13

vesoisthebest не знам и затова питам.
Просто забелязвам, че доста се доближава като параметри до моето lenovo k6, който е модел от ноември 2016 година. Да в момента много ме привлича тази батерия от 4000 ампера...
Solo5 даже за 50 ми го дават Wink
За 450-500 мога да взема доста други модели.
Мога и на изплащане към договора, но просто се замислих над тази оферта, че си е направо за без пари. Аз съм си доволен от Леново к6 просто вече е на 2 години и батерията му почна да пада по-бързо. Но така като гледам на теория не надграждам много с Motorola g6 play...
Motorola G6 plus наистина не го предлагат във Виваком в момента.
Ще взема да мина да ги питам Mitorola G6, виждам, че е в каталога им. Тя е с 2 камери и пак е с опростен Андроид.

Lenovo 536
Цитирай
#14

Човек..да беше казал,че ти го дават за 50 кинта..не знам въобще за какво говорим тогава.Вземай тоя подарък за Коледа.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

Да, за 50лв няма какво да се замисляш.
G6 Play ги даваха на промо от Виваком скоро за 70-80лв с план Smart L+
OLX се наводни с тях като ги разпродаваха за 250-300лв
Можеш винаги да му вземеш 200лв и да си доплатиш за друг, ако не ти харесва този
Цитирай
#16

А дали ще го купят от OLX за 200-250лв.
Сега погледнах верно се продават там.

А продължавам да се чудя защото до тук всичко е само на теория. Никой с такъв телефон не е написал мнение... Може пък да си го оставя за мен.
Утре дано да имам повече време да отскоча до някой магазин на vivacom да ги питам за Motorola G6. Може би ще е по-добрия избор като параметри. Но ще е на друга доста по- висока цена.

Lenovo 536
Цитирай
#17

За 250лв вече не, но за 200лв имаш шанс
Все пак нови са по 299лв в Техноград
Проблем при продажбата втора ръка е гаранцията

А какви са другите опции за покупка на телефон, че се чудиш?
Цитирай
#18

Както споменах по-горе горе, пазара е огромен, но цените са различни. Примерно Motorola One за 260лв или Motorola G6 за 140лв.
А може да се хвърля на Nokia 7 Plus ..., ама е за 400лв... Цената зависи и от договора който ще преподпиша. Може да е и по- ниска...
Всички търсим най- изгодната цена- качество.
Затова и чисто нов телефон за 50лв ми привлече вниманието.

Lenovo 536
Цитирай
#19

Motorola One е красив телефон и толкова
Нов е около 400лв, така че 260лв не е оферта
За тази цена от оператор ще вземеш по-добър тел
Цитирай
#20

От 4 месеца съм с Мото Г6. Чудесен телефон 2 камери прилични снимки, опростен андроид три пъти се ъпдейтна. При зверско ползване, с две карти е, едната е служебна всички синхронозации  включени интернет, фейсбук вайбър  и т.н кара спокойно един ден. При нормално ползване два. Телефона е много добър. При мен нямаше чуденка, защото исках с пръстов отпечатък отпред. Дисплея е добър, ползвам го без протектор и няма и следа от драскотини. Има доста интересни мото функции като бързо включване на фенерче, нещо като always on display, но само като го погледнеш или минеш с ръката отгоре. За парите си е отлично попадение.
Цитирай
#21

Е взех Motorola g6 play в петък привечер. В къщи му сложих картата и почнах да го разучавам.
В настройките на батерията пишеше " последно пълно зареждане преди 192 дни" , батерията в момента на включването показваше 63%. Почнах да си му правя настройките и приложенията по мои си предпочитания.
Дойдоха ми два ъпдейта на Андроида през 10минути, както и на няколко приложения.
За около 4 часа почти постоянно чоплене, настройки, сайтове, малко скайп и накрая към 40мин ю туб свалих на 14% и го сложих да се зарежда. Има някакво бързо турбо зареждане. Не засякох за колко го зареди до 100%, но беше бързо. Изключих телефона и легнах да спя. Сутрина в 7:30ч го включих отново показваше 100%, до ранния следобед по задачи, малко разговори малко скайп и в 14ч показваше 87%.
С чоплене в интернет, ю туб вечерта в 1ч беше на 41%. Загасиха го и го включих в 11ч преди на 40%. Ровя се из телефона, пуснал съм си музика от едно приложение да ми свири и в момента (14ч) е на 22%
Работи бързо и мазно, никакви засичания и замисляния. Малко трябва да свиквам със бутоните. Разположени са малко по-високо от Леново К6, а старт бутона е доста дребен за моята голяма ръка...
Има разни глезотии като включване на фенерчето с две резки движения на ръката, както и камерата с две завъртания на ръката, които изключих. Сега търся от къде да изключа и това включване на дисплея ако мръднеш леко телефона .... Някакви идеи къде да го търся?
Снимките са доста добри и от двете камери.

Lenovo 536
Цитирай
#22

(2018-12-30, 14:07:38)Моторист написа:  Сега търся от къде да изключа и това включване на дисплея ако мръднеш леко телефона .... Някакви идеи къде да го търся?

Първо, честита придобивка, а това което търсиш, се намира в същото приложение откъдето си спрял и въпросните жестове за фенерчето и камерата. С други думи в МОТО приложението има Мото екран, където има и съответните настройки.
Цитирай
#23

Благодаря!
Няма го там това което търся ...
Не мога да се ориентира още от къде се прави екранна снимка за да кача какво има в това приложение

А, да ..
Изключих Мото екран.
Това търсех.
Благодаря

Lenovo 536
Цитирай
#24

Странно, аз имам Moto G5s plus, но това приложение е стандартно май за всички мотороли.
Иначе за скрийншот, задръж пауър бутона заедно с този за намаляване на звука за 2-3 секунди.
Хайде снимай ми какво има в приложението МОТО, че ми стана любопитно.
____________________________________________________________________________
Моля.
Цитирай
#25

Писали сме заедно....
Това с екранната снимка, ще трябва доста да го тренирам... Доста са по-малки бутончетата от
Lenovo K6, а там беше в падащото меню.
Добре, че не ми трябва често, но все пак...

Lenovo 536
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)