Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] S9, XZ2, mate 10pro -устройство без ноч....
#1

Здравейте, имам нужда от съвет при избор на телефон -задължително без ноч!Хубаво е съветващите поне да са имали кратък допир до устройствата в чуденката - спецификациите и аз мога да ги прочета!Колебанията ми са между Самсунг с9, Сони хз2, хуавей мейт 10про или някой забравен апарат с актуален хардуер без ноч и оставаща софтуерна подръжка, като телефона ще се купува от оператор.Мейта е най стар модел и незнам колко ще бъде актуален като хардуер/софтуер,а и на размер мисля, че няма да е много удобен в ръка....
Изисквания:
бърза работа без да се замисля, минимум ден употреба на батерия, да стои удобно в ръката.Игри не играя, ползвам телефоните главно за четене на някакви неща по работа и извън нея, два мейл клиента синхронизирани, да щракна една две снимки -като насочвам и снимам.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Трудно ще е да ти помогнем безпристрастно. И трите ще ти свършат работа, съгласно твойте изисквания. Сонито е с най-малко допълнителен софтуер инсталиран и е доста чист като операционна система, което е голям плюс, поне за мен. S9 е прекрасен телефон, но минуси са му-много е крехък и хлъзгав (задължително с кейс и стъкло). Софтуерните ъпдейт и и Самсунг не знаят кога ще ги пуснат. Huawei е доста добър. В една ценова категория са. Въпрос и на външно да ти харесат

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Мейта е като цяло по добър избор от S9. Ако беше S9+ той е като цяло по добрия. Сони е прекалено скъп за това което предлага, тоест не е нищо особено като за флагман. Тоест избора е между мейта и S9+. Вече кой, избираш между батерията на мейта и карта с памет и жак на самсунга. Мейта не знам какво ще получи като ъпдейт, самсунг ще получи Android 9 и 10. Със закъснение спрямо други марки и модели, но ще получи със сигурност.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#4

С оглед на по-дългата поддръжка можеш да замениш Mate 10 Pro с Mate 20.
На сходна цена са. Виж ги и двата, може да не намериш кой знае какви разлики в ежедневието
Цитирай
#5

Мате 20 има моч който е грозен, както всички останали с моч де. И е доста орязан спрямо Mate 20 Pro всъщност. Но пък има много добра батерия, по добра от S9+, Note 9, Mate 20 Pro. Но с мейта 20 вече и цената е нагоре спрямо S9+ и Mate 10 Pro.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

Момчета, ноча е задължително да го няма -асоциирам го с айфон х/хс ако искам такава визия ще си взема айфон.
Имам айфон 8+ и искам по малък апарат, един приятел има Самсунг с8+ и той на височина е същия но малко по тесен, та ако не беше проблема с размер на лопата щях да запазя 8+, а за избор на андроид без значение от размера -ноут 9 ще вземех, та затова Самсунг с9+ не е в уравнението.
Та търсеното устройство да е удобно в ръката и бързо, без ноч, поне година да изкара без мизерии ,но май няма много избор от компактни устройства без моч, както каза @degman .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#7

Жена ми има Мейт 10 и е много доволна. Аз също го харесвам. Работи безотказно, снима много добре, хубав дисплей и най-вече много добра батерия. Самсунг С9 ми харесва повече като дизайн и ми е по-удобен като размер, но не бих си го взел никога само заради батерията. Дисплея и камерата му са също много добре.
Цитирай
#8

(2018-12-18, 12:26:32)saw888 написа:  Момчета, ноча е задължително да го няма -асоциирам го с айфон х/хс ако искам такава визия ще си взема айфон.
Имам айфон 8+ и искам по малък апарат, един приятел има Самсунг с8+ и той на височина е същия но малко по тесен, та ако не беше проблема с размер на лопата щях да запазя 8+, а за избор на андроид без значение от размера -ноут 9 ще вземех, та затова Самсунг с9+ не е в уравнението.
Та търсеното устройство да е удобно в ръката и бързо, без ноч, поне година да изкара без мизерии ,но май няма много избор от компактни устройства без моч, както каза @degman .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Е то остана само S9 ако искаш да е удобно в една ръка. Защото е тесен. Другото е G7 но има моч и отпада.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#9

(2018-12-18, 10:40:30)degman написа:  Но с мейта 20 вече и цената е нагоре спрямо S9+ и Mate 10 Pro.

Sent from my LM-G710

Не е споменал към кой оператор ще го вземе и дали в кеш или на лизинг.
На повечето средни планове към Виваком разликата м/у Mate 20 и Mate 10 Pro е около 50лв
На лизинг ще е още по-незабележима
S9+ е осезаемо по-скъп
Цитирай
#10

Ще го взема от А1 в кеш, като размера е най важния определящ фактор.
Сегашният ми телефон е айфон 8+ почти е невъзможно да се носи в джоб на панталон/дънки и всеки път при качване в колата трябва да го вадя от джоба което е адски досадно, в сако си натежава на страната в която е, зимата в палто е ок.Не искам апарат с подобен размер не ми е практично, а също и работата с една ръка е ...ужасна.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#11

Сам виждаш,че S9 е най-компактен.Какво има да му мислиш?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

За работа с една ръка, s9 е най-доброто

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

И аз бях пред подобен избор пролетта.
S8/9 или Mate 10 pro.
Избрах Mate-то заради неизвития екран,батерията и външен вид. S8/9 не съм имал, но не съжалявам за избора си.
Купувай което ти хареса, все пак го гледаш повече време от колкото го ползваш, а като характеристики едва ли нормален ползвател хваща разлика.
Цитирай
#14

Поръчах от онлайн магазина на а1 s9, като ако не ми хареса мога да им го върна и да взема алтернатива това в срок от 14 дни -така ми обясниха от връзка с клиенти или просто ме послъгаха.Малко се наплаших от прочетеното за СОТ-а, който постига, но пълна радост няма.Ако не успее да издържи ден употреба ще го сменям, а някъде четох че в новия андроид ще се набляга на живота на батериите -ще поживеем, ще видим.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)