Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 / P30 Pro - слухове и коментари
#26

(2018-12-21, 00:41:08)maktub19 написа:  Познат се беше сдобил с устройството, та успях да го разгледам.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
Ми нещо бъркаш май понятията да не си разглеждал XL в youtube

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Аксесоари
#27

Сигурно ще да е така...! Нямам никакво намерение да влизам в глупави спорове . Всеки път е едно и също..!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#28

Както винаги в тема за Huawei се появяват определени индивиди, чели книжки с картинки и почват да ръсят нещо, което го нямат.

Иначе по темата. Май както е тръгнало и тоя телефон ще пропусна. С тия изпъкнали очи отзад...може да е страхотно устройство, ама като не ме кефи как седи в ръката и как изглежда, няма да е моя телефон.
#29

(2018-12-20, 20:24:49)hazART написа:  За какво спорите, то е ясно, че всичко е маркетингов трик. Това, че тоя има оптичен зум, а другия не, няма толкова значение, то ако само заради това са тия камери, няма смисъл.

Един наистина сериозен въпрос-пишеш просто за да трупаш коментари  или не знаеш какво пишеш?!?Не му е времето нито мястото да обяснявам плюсовете на оптичният зуум,но наличието на такъв винаги е ПЛЮС!
#30

За какво питаш, като е ясно, че съм написъл, че няма смисъл от 4 камери, само за 1 оптичен зум, по-добре да няма и да е с 1 камера. Ти ли ще ми обесняваш какво е, нали телефона ми има. Ако кажеш, че при Huawei всичко не е маркетингов трик, добре, значи знаеш нещата

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#31

Някой ако е навит да дойде до офиса с телефон с оптичен zoom ,ако няма ще намерим.Ще тестваме при вечерна светлина,тоест мрак срещу дигитален зум на Pixel 2/3

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#32

Е тука ги загуби като конкуренция.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#33

Е, все ще се опитате да извадите от 100 кладенеца вода. През нощта използва дигитален зуум, не по-лош от на пиксела. Както и впрочем, и от стандартната камера снимките също не му отстъпват.

Иначе през деня - ultrawide, zoom, macro shots. Както казах - даже не са в една лига.

Хайпа по тоя пиксел е голям, разбирам ви.
#34

(2018-12-21, 23:23:43)johny написа:  Е, все ще се опитате да извадите от 100 кладенеца вода. През нощта използва дигитален зуум, не по-лош от на пиксела. Както и впрочем, и от стандартната камера снимките също не му отстъпват.

Иначе през деня - ultrawide, zoom, macro shots. Както казах - даже не са в една лига.

Хайпа по тоя пиксел е голям, разбирам ви.
Аз спирам по темата

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#35

(2018-12-21, 20:08:28)hazART написа:  За какво питаш, като е ясно, че съм написъл, че няма смисъл от 4 камери, само за 1 оптичен зум, по-добре да няма и да е с 1 камера. Ти ли ще ми обесняваш какво е, нали телефона ми има. Ако кажеш, че при Huawei всичко не е маркетингов трик, добре, значи знаеш нещата
4-те камери на са САМО за оптичния зуум. А и нямам намерение да ти обЕснявам нищо. Ненужните ти писания понякога ме изумяват, та реших да попитам просто. 
Със здраве си ползвай маркетинговите ти камери и не се засягай от НЕзнаещите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • arrogant
#36

А ти да не би да ползваш телефон, който снима със най-добрите камери, айде стига не се прави на интересен с мненията си, четеш май само избирателно. Нищо общо не каза за обсъждания телефон, но е ясно, че тоя телефон с тия камери е по-скоро маркетингов трик.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#37

Ти предполагам си го виждал на живо, че го твърдиш толкова убедително?
Защо във всяка тема на Huawei става такъв панаир на фьенбойове?
#38

Все още не схващам как наличието на ultra wide angle камера е трик?
[-] 2 потребители изказват благодарност на johny за това мнение:
  • arrogant, eksoldier
#39

(2018-12-22, 22:25:05)johny написа:  Все още не схващам как наличието на ultra wide angle камера е трик?

На някои хора явно телефоните им снимат през светкавицата и наличието на каквато и да е "камера" е маркетингов трик.
Не ми е ясно защо при професионалното заснемане се ползват различни обективи. Master Prime серията на ARRI сигурно трябваше да е само от един обектив. Всички останали са трик.


Прикачени файлове
.jpg thumb20140703055032103.jpg Размер: 115.75 KB  Сваляния: 61
[-] 2 потребители изказват благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • airbus, arrogant
#40

(2018-12-23, 10:17:45)шерлок холмс написа:  Не ми е ясно защо при професионалното заснемане се ползват различни обективи.

Не само при професионалното.
Различните обективи са за различните нужди на фотографа, без никакво значение дали е професионален (изкарва пари от снимане) или непрофесионален (не изкарва пари от снимане).
Ако искаш да снимаш макро сцена, слагаш макро обектив, ако искаш широкоъгълна снимка-слагаш обектив с широк ъгъл.
Ако искаш копринен ефект на вода в природата-слагаш и различни филтри към желания обектив.
Ако искаш астрофотография, Луната, планетите-слагаш обектив с максимална сила на светлината. 

А наличието на различни камери в смартфона не е трик!
Щом ги има, човек може да се възползва от тях и това е хубаво.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • eksoldier
#41

Нищо общо!Какво ми постваш фотографски обективи.Да не мислиш,че на тоя Хуавей ангъл-менгъл wide-pride лещите ще правят нещо повече от вече тези на LG?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#42

Някой знае ли въпросния колега тук дали е пълнолетен, и има ли някакви изисквания за форума относно възраст?... Ангъл-менгъл wide-pride..

Btw копринения ефект на водата се постига с продължително отворена бленда - long exposure.
#43

(2018-12-23, 15:35:23)johny написа:  Някой знае ли въпросния колега тук дали е пълнолетен, и има ли някакви изисквания за форума относно възраст?... Ангъл-менгъл wide-pride..

Това към мен ли се отнася?
#44

Към енгъл-менгъл уайд-прайд колегата, който явно не е имал много допир с такива обективи Big Grin
#45

(2018-12-23, 16:13:35)johny написа:  Към енгъл-менгъл уайд-прайд колегата, който явно не е имал много допир с такива обективи Big Grin
На 13 съм , а ти освен да пишеш пълни глупости вземи чети повече.Недей толкова се интересувай от годините на потребител!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#46

(2018-12-23, 15:35:23)johny написа:  Btw копринения ефект на водата се постига с продължително отворена бленда - long exposure.

Много отворената бленда може да ползваш, ако нямаш филтри, без филтри няма как да постигнеш хубава "коприна" заедно с хубавите камъни и дъно на реката/езерото, ако искаш.
Макар да може да ползваш и няколко секунди затвор с филтри, но зависи какво искаш и колко да е дълбок този ефект.
Има поне 3 различни филтри, които се ползват за тази цел,между които CPL и ND, но няма смисъл тук да се задълбочаваме толкова.
#47

Аз лично имам и поляризиращ филтър за обективите си, но ти казвам, че става и без филтри. И на DSLR-a, и на телефона.

Повърхността на водата се изглажда именно от дълго отворената бленда и нейното движение.

Tiesto_pld повече няма да ти отговарям на глупостите, не се притеснявай Smile
Не, че не си личеше, че пише някой технически неграмотен.
#48

(2018-12-23, 16:23:56)johny написа:  Аз лично имам и поляризиращ филтър за обективите си, но ти казвам, че става и без филтри. И на DSLR-a, и на телефона.

Tiesto_pld повече няма да ти отговарям на глупостите, не се притеснявай Smile
Не, че не си личеше, че пише някой технически неграмотен.
Писах ти, чети повече!После пиши.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#49

(2018-12-23, 16:23:56)johny написа:  Аз лично имам и поляризиращ филтър за обективите си, но ти казвам, че става и без филтри. И на DSLR-a, и на телефона.

Повърхността на водата се изглажда именно от дълго отворената бленда и нейното движение.

Tiesto_pld повече няма да ти отговарям на глупостите, не се притеснявай Smile
Не, че не си личеше, че пише някой технически неграмотен.

Аз много добре знам ,че става.
Но не може да постигнеш толкова драматичен ефект, ако не ползваш филтри.
Качествени филтри.

Защото по-опитните ги сменят в зависимост от това какво искат-някои искат водата да е като мъгла,пара, други леко копринена, други искат копринен ефект с изпъкнали камъни и дъно (без филтър това няма как да стане), трети искат всичко това плюс драматично изглеждащи облаци-и там слагат филтри.

С 2 думи-нещо такова не може да стане без филтри Smile

[Изображение: portwillunga-July021802-XL.jpg]

Айде аз спирам, наздраве на всички с червено винце!
#50

(2018-12-23, 16:31:01)greensmoke7777 написа:  Аз много добре знам ,че става.
Но не може да постигнеш толкова драматичен ефект, ако не ползваш филтри.
Качествени филтри.

Защото по-опитните ги сменят в зависимост от това какво искат-някои искат водата да е като мъгла,пара, други леко копринена, други искат копринен ефект с изпъкнали камъни и дъно (без филтър това няма как да стане), трети искат всичко това плюс драматично изглеждащи облаци-и там слагат филтри.

С 2 думи-нещо такова не може да стане без филтри Smile

[Изображение: portwillunga-July021802-XL.jpg]

Айде аз спирам, наздраве на всички с червено винце!
И с уиски!Наздраве!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)