Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 / P30 Pro - слухове и коментари
#51

(2018-12-23, 16:23:56)johny написа:  Tiesto_pld повече няма да ти отговарям на глупостите, не се притеснявай Smile
Не, че не си личеше, че пише някой технически неграмотен.

Има ли още останал потребител, който не го е разкрил?
Има ли тема за Хуавей, която не е осрал?
Аксесоари
#52

(2018-12-23, 18:02:42)skiman написа:  Има ли още останал потребител, който не го е разкрил?
Има ли тема за Хуавей, която не е осрал?
Какво си разкрил?Че сте масовка?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#53

(2018-12-23, 15:14:42)tiesto_pld написа:  Нищо общо!Какво ми постваш фотографски обективи.Да не мислиш,че на тоя Хуавей ангъл-менгъл wide-pride лещите ще правят нещо повече от вече тези на LG?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

1.Това не са фотографски ОБЕКТИВИ. 
2.Не съм казвал никъде, че са по-добри от на другите марки а, че НАЛИЧИЕТО им в телефона във всички случаи е ПЛЮС.
3.Преди време същото беше в темите на Сони-сега е при тази марка!
4.Весели празници и като снимате Коледната трапеза да знаете, че ефектите не стават от многото камери в телефоните ви а от виното и рИкията, която сте гаврътнали!  Big Grin Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • eksoldier
#54

(2018-12-23, 18:15:50)шерлок холмс написа:  1.Това не са фотографски ОБЕКТИВИ. 
2.Не съм казвал никъде, че са по-добри от на другите марки а, че НАЛИЧИЕТО им в телефона във всички случаи е ПЛЮС.
3.Преди време същото беше в темите на Сони-сега е при тази марка!
4.Весели празници и като снимате Коледната трапеза да знаете, че ефектите не стават от многото камери в телефоните ви а от виното и рИкията, която сте гаврътнали!  Big Grin
True

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#55

Пиксела с 1 камера снима по-добре ааааахахахахахаSmile
#56

(2018-12-24, 12:57:07)Victormihov написа:  Пиксела с 1 камера снима по-добре ааааахахахахахаSmile

А Императорът G4 даже с предната си камера снима по-добре от Пиксела и Mate 20 Pro...и който още се сетите.
Със задната вече се доближава до Nikon D4  Tooth
#57

Е я, точно
#58

Ей тъй, между другото, САЩ, Великобритания, Австралия, Япония... отрязаха хуавейката, а предвижданията са, че идната година ще е още по-зле. Дори четох финансови и технологични анализатори, които предвиждат закриване на компанията. И не, не е прекалено, предвид последните събития с дъщерята на основателя на компанията.

На мен няма да ми липсват...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
#59

Това звучи толкова нереално и пожелателно...
#60

И в Германия,но става въпрос за съдебни дела с Qualcomm и принципно забраняват продажбите на старите модели,новите се продават.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#61

Това звучи като приказка под шипковия храст.
#62

Те Куалком и Епъл осъдиха, ама това нищо не значи. Тъй че не се напрягайте толкова

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#63

Huawei е най-големия производител на телекомуникационно оборудване в цял свят, та да ги закриват - надали.
#64

Какви са тия писания без линк към темите, които сте чели, или като някой е казал нещо и всички ще трябва да му вярват, ако така се закриваше толкова голяма компания от догатки, те всички щяха са.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#65

(2018-12-24, 18:11:15)kayovas написа:  Ей тъй, между другото, САЩ, Великобритания, Австралия, Япония... отрязаха хуавейката, а предвижданията са, че идната година ще е още по-зле. Дори четох финансови и технологични анализатори, които предвиждат закриване на компанията...
Дано, ама надали. Huawei приключва 2018 с над 200 милиона доставени мартфона: https://www.engadget.com/2018/12/24/huaw...on-phones/

 
#66

https://www.mobilebulgaria.com/news/osht...ei-p30-pro

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#67

(2018-12-24, 18:11:15)kayovas написа:  Ей тъй, между другото, САЩ, Великобритания, Австралия, Япония... отрязаха хуавейката, а предвижданията са, че идната година ще е още по-зле. Дори четох финансови и технологични анализатори, които предвиждат закриване на компанията. И не, не е прекалено, предвид последните събития с дъщерята на основателя на компанията.

На мен няма да ми липсват...

Изпратено от моя MI MAX 2

По - смешно нещо не бях чел скоро.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
#68

Да се посмеем още малко:

Цитат:Британският министър на отбраната Гавин Уилямсън се обяви против китайската телекомуникационна компания Huawei поради опасения, че участието й в изграждането на свръхбързата 5G информационна мрежа в страната ще позволи на Китай да извършва шпионаж, съобщава БТА.

Уилямсън заяви, че изпитва дълбоки и сериозни опасения за предоставената от китайската компания технология за ускоряване на британските телекомуникационни услуги. Необходимо е да се извърши пълно проучване на рисковете за сигурността, подчерта министърът и обвини Пекин, че действа понякога „по злонамерен начин“.
По-рано САЩ, Австралия и Нова Зеландия, които са част от разузнавателния съюз „Пет очи“ заедно с Великобритания и Канада, забраниха на Huawei да участва в техните нови информационни мрежи, припомня британският в. „Телеграф“.
Лондон трябва да проучи решенията на съюзниците си, за да се убеди, че те гарантират максимална сигурност на 5G мрежите и „трябва да признаем, че както беше разкрито по-рано, Китай понякога действа по злонамерен начин“, подчерта министър Уилямсън.

Този месец Алекс Йънгър, ръководителят на британското външно разузнаване МИ-6, заяви, че Великобритания трябва да реши до каква степен иска да използва китайски технологии в комуникационната си инфраструктура.
Пак през декември Канада и Китай стигнаха до дипломатически сблъсък, след като канадската полиция арестува Мън Уанджоу, финансов директор на Huawei, по обвинения в нарушаване на санкциите срещу Иран. По-късно Пекин задържа двама канадци.
Huawei отрича да има каквито и да било връзки с китайското правителство освен тези на данъкоплатец. Критици обаче посочват, че основателят й Рен Джънфей е бил инженер в китайската армия и през 1978 г. е станал член на Комунистическата партия. Освен това е под въпрос доколко една голяма китайска компания може да бъде независима, отбелязва в. „Телеграф“, цитиран от БТА.

Източник

Вече се говори и за изключването на "други продукти", които се продават на въпросните пазари (в това число Германия и Япония). Търговската война тепърва предстои. Западът видя, че с парите от икономическия си възход, Китай купува политическо влияние и се меси активно в политиката на трети страни. Истината е, че докато китайците продават телефони с включени Google услуги, няма да ги санкционират, защото има контрол върху следенето, което правят. Ако се опитат да махнат услугите на Google, което се чу в последните месеци - Huawei разработват собствена ОС - ще им блокират и телефоните. При това ще го направят на всички съюзнически пазари. Възможно е, обаче, да се ограничат и всички продукти на Huawei, независимо от това какво използват.

Ако някой иска да прочете повече по темата, има изписани много анализи и материали в англоезичните издания.

Cognosce te ipsum!
#69

Общо взето поредната Икономическа война между САЩ и Китай. И разбира се ако наистина Китай прави шпионаж, чрез Хуавей, то какво излиза сега? Защо Китай да шпионира с евтината си комуникационна техника, като е по добре САЩ да го прави с далеч по скъпа. Чисто и просто американците ги заболя доста сериозно от китайците понеже губят сериозно позиции в телекомуникациите на всеки фронт. Google, Аpple, Microsoft топ шпионите на САЩ ама никой не ги обвинява открито в шпионаж, както сега правят с Хуавей само и само да ги изтикат от пазара по всякакъв начин.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

#70

(2018-12-27, 14:11:46)kayovas написа:  Да се посмеем още малко:

===============================================================

Ако някой иска да прочете повече по темата, има изписани много анализи и материали в англоезичните издания.

Това не е ли тема за точно определен телефон а не за смях и общи приказки?!?Аз чета само китайски издания и там пише,че колко ще ги заболи китайците толкова ще ревнат и американците!

Та за телефона!
Четвъртият обектив ще е "Тime-of-Flight" (ToF), който ще е подходящ за 3D картографиране на обекти във виртуална или добавена реалност.Това с какво ще ни е от полза и колко ще е приложимо не ми е ясно,но ще видим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • airbus
#71

Някой нагоре споменава "дълго отворена бленда"...Няма такова понятие! Копринен ефект на течаща вода се постига с дълга експозиция, което е различно от бленда. Ниската скорост на затвора може да се постигне с неутрални филтри, поляризиращите също удължават времето за експозиция, но може да се затвори блендата на макс/ най-голямо число/ и да се ползва най-ниското исо на камерата. Ако не е мн. светло, ефектът се получава до някъде. Във всички случаи, телефонът трябва да е на статив.

Но има и начин, без филтри и други упражнения.
Пак от статив, направете около 30 нормални снимки на течаща вода или облаци във ветровито време, после ги заредете във фотошоп като слоеве. От режимите за смесване на слоевете изберете "лайтинг" или опитайте и с другите режими. Ефектът е като с филтър и колкото повече снимки смесвате, толкова по-силен е ефекта. Много по-лесно от филтрите, които няма как да се сложат на телефон, а и хубавите са доста скъпи. Не че шопа е евтин...

Galaxy S 24 ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на chepkata за това мнение:
  • divna
#72

В случая съм сгрешил при писането.

Как един филтър ти удължава времето, като в същност си го гласиш ръчно?
#73

Филтърът е тъмен и позволява да се удължи времето на екзпозиция, без да се преекспонира/ преосветли/ снимката. Колкото повече време, толкова повече светлина. При едни и същи исо и бленда, правилната скорост е само една. Ако ръчно избереш друга, по-ниска/по-дълго отворен затвор/, кадърът ще е осветен. А малко телефони имат променлива бленда, но и да имаха/ моят има две стойности/, те са прекалено отворени и влиза много светлина. За това номерът с многото кадри е най-успешен.

Ще ни сритат за тия коментари, не са по темата.

М/у другото, моят ноут 9 има на едната камера две бленди, променят се. Мейт 20/30 има ли такава екстра? Не се заяждам, а питам, защото мисля да купувам за жена ми един.

Galaxy S 24 ultra
#74

Е какъв филтър ще прикачиш на телефона Smile

Нямат променлива бленда. При телефоните освен да намалиш исото до край и да компенсираш софтуерно, не виждам как иначе да го направиш, при ярка околна светлина. Както и да е де.

Гледам ще слагат ToF сензори, чудно ми е каква ще е реалната полза от тях, освен ако не е някакъв gimmick.
#75

(2018-12-24, 18:11:15)kayovas написа:  Ей тъй, между другото, САЩ, Великобритания, Австралия, Япония... отрязаха хуавейката, а предвижданията са, че идната година ще е още по-зле. Дори четох финансови и технологични анализатори, които предвиждат закриване на компанията. И не, не е прекалено, предвид последните събития с дъщерята на основателя на компанията.

На мен няма да ми липсват...

Изпратено от моя MI MAX 2

Това влиза в бисерите за вечни времена.

Huawei по-добре никога не са били, от P9 насам само напред вървят. P10 Lite го ползвам година и половина и батерията държи както в първия ден, зарежда се само с бързо зареждане, никога не е греел ако ще и 10 август да е, нито при гейминг (пробвал съм, не съм геймър), нито при дълго теглене на 3G/4G или hotspot. Най-студения телефон, който съм ползвал. Камерата за тази цена е звяр, прави страхотни снимки. Никога не е имало забивания, лагвания , рестарти и т.н. Абсолютно идеален и още по-добър с EMUI 8. Още година и половина ще е в мен. И следващия пак ще е Huawei от Lite серията. Мой приятел взема P20 lite и е не по-малко доволен.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)