Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

гел стъклен протектор
#1

Здравейте,
В последно време с протекторите за телефони идват едни тубички с гел вътре. Те за какво са и как се ползват?
Слагат се предни нанасянето на протектора или с тях се изчиства от прашинки?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Само със специфични протектори би трябвало да идват такива тубички.
Доколкото знам ако не сложиш гел, като залепиш протектора в краищата остават бели ленти от неприлепнал протектор на екрана.
Това се дължи на извитите в края дисплеи. Точно тогава влиза в игра гела. -> лепиш протектора и в края, където се получават белите ленти пълниш между протектора и дисплея гел, за да изчезнат лентите.

Дай линк за такъв протектор. Обикновено в обявите има инструкция как се ползва.
Цитирай
#3

Служат точно за нищо.
Би трябвало да лепят краищата на протектора, където са извивките на дисплея, но в същност не вършат никаква работа.
От опита ми с 3 такива протектора, след запълване с гела, след 2 дена отново въздуха се появява.
Това не е лепило, а някаква силиконова мазнотия, която при бърсане с кърпичка, омазва целия дисплей.
Малко повече време издържа с обикновено олио. Защото то се втвърдява и докато не се напука седи добре. Около 1 седмица. :-)
Цитирай
#4

Първият, който ми пристигна такъв е на cafele обява в o*x. Телефона е P10 и не е с извит екран. Дори протекторите, които
идват за него има отстояние до рамката на телефона, някакви милиметри от екрана не са покрити.
Другите два, който дойдоха бяха от gearb**t.

пп. намерих обявата.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#5

2.5D го водят стъклото- извито в краищата. И аз имам доста проблеми с протектора на п10, но при мен се разлепва на едно и също място

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#6

Не понасям такъв вид протектори,колко дисплея съм чистил с часове...

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)